Pastoriaus Raselo terjeras (Parson Russell Terrier)

Parsono Raselo terjeras (Parson Russell Terrier)

Veislė: Parsono Raselo terjeras
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Balta ir ruda, balta ir juoda, trispalvis
Charakteris: Protingas, klusnus, žvitrus, energingas, tvirtas, draugiškas, nekantrus
Ūgis: 31-38 cm
Svoris: 5,9-7,7 kg
Ilgaamžiškumas: 12-14 metų
Kiti pavadinimai: Pastoriaus Raselo terjeras, Parson Russell Terrier
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 4-8 šuniukai

Iki 2001 metų Džeko Raselo terjerai ir Parsono Raselo terjerai buvo laikomi viena veisle, tačiau šiandien ji yra atskirta į dvi skirtingas. Parsono Raselo terjerai yra aukštesni, tačiau jų išvaizda labai panaši į Džeko Raselo terjerų. Parsono Raselo terjerai yra labai gyvybingi šunys, tad ši veislė labiausiai tinka aktyviems žmonėms, kurie turi pakankamai laiko ir noro žaisti su savo augintiniu. Galite nustebti, kiek energijos turi šie šunys – jie gali valandų valandas lakstyti paskui kamuoliuką, ir jiems vis tiek bus maža!Iki 2001 metų Džeko Raselo terjerai ir Parsono Raselo terjerai buvo laikomi viena veisle, tačiau šiandien ji yra atskirta į dvi skirtingas. Parsono Raselo terjerai yra aukštesni, tačiau jų išvaizda labai panaši į Džeko Raselo terjerų. Parsono Raselo terjerai yra labai gyvybingi šunys, tad ši veislė labiausiai tinka aktyviems žmonėms, kurie turi pakankamai laiko ir noro žaisti su savo augintiniu. Galite nustebti, kiek energijos turi šie šunys – jie gali valandų valandas lakstyti paskui kamuoliuką, ir jiems vis tiek bus maža!

parsono raselo terjeras Parson Russell Terrierparsono raselo terjeras Parson Russell Terrier

Veislės istorija

Džeko Raselo terjerai – Anglijos dvasininko Džeko Raselo išvesta veislė, kuri susiformavo XIX amžiuje. Pastorius buvo puikus raitelis ir aistringas medžiotojas, todėl jam buvo reikalingas pakankamai kompaktiškas šuo, kurį būtų galima pasisodinti ant balno, ir, žinoma pastorių domino toks padėjėjas, kuris galėtų talkininkauti medžiojant įvairius miško žvėris. 2001 metais Džeko ir Parsono Raselo terjerai tapo atskiromis šunų veislėmis. Daugelį Parsono Raselo terjerų augintojų stebina tai, kad Džeko Raselo terjerams buvo suteiktas originalus šios veislės pavadinimas, nors iš tiesų jau prieš 150 metų šios veislės atstovai buvo žinomi kaip kompaktiškų formų šunys, turintys gana ilgas kojas (dabartiniams Džeko Raselo terjerams tai nėra būdinga). Veislės priedėlis „Parson“ pirmą kartą panaudotas 1990 metais, tačiau dabartinės dvi veislės buvo atskirtos tik praėjus porai dešimtmečių. Šiuolaikiniai Parsono Raselo terjerai atrodo beveik taip pat, kaip ir prieš pusantro amžiaus – taip nutiko dėl to, kad veislė niekada nebuvo labai populiari. Ilgą laiką šios veislės šunis įsigydavo tik medžioklės entuziastai, tačiau šiandien juos renkasi ir aktyvų laisvalaikį mėgstantys žmonės. Pirmasis „raseliukas“ į Lietuvą atkeliavo 2000 metais iš Suomijos.

parsono raselo terjeras Parson Russell Terrierparsono raselo terjerai Parson Russell Terrier

Parsono Raselo terjeras: išvaizda

Parsono Raselo terjerai yra vidutinio dydžio šunys – patinų aukštis ties ketera siekia 34-38 cm, kalių – 31-35 cm. Šių šunų svoris yra gana nedidelis, paprastai siekia 5,9-7,7 kg. Kūnas vidutinio dydžio, tvirtas, lankstus, nugara tiesi, tvirta. Kojos vidutinio ilgio, letenos apvalios. Krūtinė siaura, žema. Galva proporcinga kūnui, kaukolė plokščia, kaklas gana ilgas, raumeningas. Žandikaulis labai stiprus ir tvirtas. Ausys nedidelės, V formos, nulinkusios. Akys vidutinio dydžio, migdolo formos, tamsių spalvų, gyvybingos. Uodega vidutinio ilgio, tvirta, laikoma pakelta į viršų. Kailis trumpas, prigludęs. Leistinos kailio spalvos: juodai balta, citrininė ir balta, balta ir ruda, taip pat galimas ir trispalviškumas.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (10 balsai (-ų))