Amerikiečių plikasis terjeras (American Hairless Terrier)

Amerikiečių plikasis terjeras (American Hairless Terrier)

 

Veislė: Amerikiečių plikasis terjeras
Kilmės šalis: JAV
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: rožinė ir auksinė, rožinė ir pilka, rožinė ir juoda, rožinė ir raudona
Charakteris: smalsus, protingas, aktyvus, žaismingas, budrus, mylintis
Ūgis: 18-41 cm
Svoris: 2.5-7 kg
Ilgaamžiškumas: 15 metų
Kiti pavadinimai: American Hairless Terrier
Hipoalerginis:  
Vados dydis:  

Amerikiečių plikasis terjeras – neįprastos išvaizdos šuo, kuris tiesiog nepalieka abejingų: vieniems ši veislė kelia susižavėjimą, o kitiems šie šunys anaiptol neatrodo mieli. Šios veislės atstovai yra puikūs kompanionai, kurie savo šeimininką nori lydėti visur ir visada. Tai yra tikrai sportiški augintiniai, todėl nusiteikite, kad amerikiečių plikasis terjeras pareikalaus nemažai laiko.

amerikieciu plikojo terjero suniukai

Amerikiečių plikasis terjeras: veislės istorija

Amerikiečių plikasis terjeras yra ganėtinai neseniai susiformavusios veislės atstovas. 1972 metais žiurkinių terjerų vadoje gimė plika kalytė, kuri vėliau buvo naudojama veisimui. Šios kalytės vadose gimė vos trys pliki mažyliai, kurie vėliau buvo kergiami (veisėjai vadovavosi veterinarų ir genetikų nurodymais). Amerikos kinologų klubas (AKC) šią veislę pripažino 2016 metais. Nors šios veislės atstovų ūgis ir svoris gali labai varijuoti, tačiau veisėjai visuomet stengiasi išlaikyti žiurkiniams terjerams būdingą charakterį.

bigstock American Hairless Terrier Pupp 247183444

Amerikiečių plikasis terjeras: išvaizda

Amerikiečių plikojo terjero aukštis ties ketera gali būti nuo 18 iki 41 cm, o svoris svyruoja nuo 2,5 iki 7 kg. Nugara išgaubta, raumeninga, krūtinės ląsta gerai išvystyta,  kojos ilgos, grakščios. Kaklas šiek tiek išlenktas, galva proporcinga kūnui, snukis buko pleišto formos. Žandikauliai labai gerai išvystyti, sąkandis žirkliškas. Priešingai nei kiti pliki šunys, šios veislės atstovai turi visus dantis. Nosis juoda arba ruda, lūpų spalva tokia pati kaip ir nosies. Akys gana toli viena nuo kitos, vidutinio dydžio. Ausys V formos, įprastai būna stačios, tačiau taip pat gali būti palinkusios. Uodega ties pagrindu stora, į galą siaurėjanti. Odos spalva įprastai būna vientisa, tačiau taip pat leistinos dėmės.

amerikieciu plikasis terjeras

Amerikiečių plikasis terjeras: charakteris

Amerikiečių plikieji terjerai pasižymi įgimtu smalsumu ir aktyvumu. Šios veislės atstovai puikiai pasiduoda dresūrai, greitai išmoksta naujų komandų.

Amerikiečių plikasis terjeras sunkiai pakelia vienatvę, jis visuomet nori dalyvauti šeimininkų veikloje. Amerikiečių plikasis terjeras dažniausiai išsirenka vieną asmenį, kurį laiko lyderiu, tačiau klauso visų šeimos narių.

Amerikiečių plikieji terjerai buvo išveisti medžioklei, todėl būsimi šeimininkai turi nusiteikti, kad medžioklės instinktas gali pasireikšti įvairiose situacijose (būtent todėl šuns nereikėtų paleisti lakstyti be pavadėlio). Su kitais namuose esančiais šunimis dažniausiai sutaria, taip pat  gali sugyventi su kate, jei su ja augs nuo mažumės.  

Šios veislės atstovai yra bebaimiai, pasiryžę bet kokia kaina ginti savo šeimos narius. Amerikiečių plikasis terjeras nėra labai tylus augintinis, todėl nuo mažumės vertėtų pratinti nereaguoti į durų skambutį ar į kitus dirgiklius.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.