Bulmastifas (Bullmastiff)

Bulmastifas (Bullmastiff)

Veislė: Bulmastifas
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų, sarginis šuo
Spalvos: Rudai marga, gelsvai ruda, raudonai ruda, tigriška
Charakteris Ramus, supratingas, kantrus, ištikimas, budrus, drąsus, sargus, greitas, stiprus, ištvermingas, užsispyręs
Ūgis: 61-68,5 cm
Svoris: 41-59 kg
Ilgaamžiškumas: 10-12 metų
Kiti pavadinimai: Bullmastiff
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 5-8 šuniukai

Bulmastifas – įspūdingos išvaizdos šuo, pasižymintis drąsa ir ištverme. Bulmastifai yra laikomi puikiais sargais ir ištikimais šeimininkų palydovas. Nors šios veislės šunų išvaizda gali atrodyti atgrasi, tačiau iš tiesų tai yra kantrūs ir neprarandantys savitvardos šunys, kurių bijoti tikrai nėra reikalo. Bulmastifai niekada nečiumpa savo aukos ir niekada nekanda stovinčiam žmogui, agresija jiems nėra būdinga. Bulmastifai yra puikūs šeimos draugai, kurie noriai bendrauja su vaikais ir nesunkiai ištveria jų smulkias išdaigas. Tai nėra lepūs augintiniai, jie puikiai jaučiasi esant bet kokiam orui. Bulmastifui svarbiausia būti kuo arčiau savo šeimos ir būti vertinamam kaip visateisiam šeimos nariui.

Bulmastifas (Bullmastiff)bulmastifas bullmastiff

Veislės istorija

Bulmastifas – tai šunų veislė, kuri buvo išvesta Anglijoje. Kaip ir sako pats veislės pavadinimas, veislė buvo sukurta kryžminant mastifus ir buldogus (teigiama, kad bulmastifas – tai 60 procentų mastifas ir 40 procentų buldogas). Į bulmastifus labai panašūs šunys egzistavo 1795 metais. Tuo laikotarpiu šie šunys saugodavo miškus nuo įsibrovėlių, tačiau jie buvo mokomi nekąsti, bet parversti ant žemės ir laikyti. Bulmastifai net buvo pradėti vadinti „eigulių nakties šunimis“, nes jie buvo puikūs talkininkai, padedantys apsaugoti teritoriją. Šie šunys turėjo būti stiprūs, atkaklūs, ištvermingi ir pakankamai masyvūs, kad galėtų sulaikyti net ir ginkluotus žmones. Tokios pageidautinos savybės buvo tikrinamos ne tik gaudant brakonierius, bet taip pat ir bulių kautynėse. Kinologų klubas bulmastifų veislę pripažino 1924 metais.

bulmastifas bullmastiffbulmastifas bullmastiff

Bulmastifas: išvaizda

Bulmastifas yra didelis ir stambus šuo. Patinų ūgis siekia 63,5-68,5 cm, patelės ūgis gali siekti 61-66 cm. Kalytės yra ne tik žemesnės, bet taip pat ir smulkesnės – jų svoris gali svyruoti nuo 41 iki 50 kg (patinų – nuo 50 iki 59 kg). Bulmastifo krūtinė yra plati ir gili, pečiai – labai raumeningi. Priekinės kojos tvirtos ir tiesios, galinių kojų kampai yra vidutiniškai ženklūs, šlaunys labai raumeningos. Letenos, lyginant su šuns gabaritais, yra gana nedidelės, pirštai suglausti ir lenkti. Nugara trumpa ir tiesi, juosmuo platus, raumeningas. Kaklas išgaubtas, vidutinio ilgio, jo apimtis beveik lygi galvos apimčiai. Uodega išaugusi aukštai, ties pagrindu stora, į galą siaurėjanti. Galva masyvi, kvadrato formos, kakta raukšlėta. Akys vidutinio dydžio, tamsių spalvų. Ausys trikampio formos, nedidelės, tamsesnės nei pagrindinė šuns spalva. Snukis tamsus, nosis juoda, šnervės plačios. Pageidautinas tiesus sąkandis, tačiau taip pat leidžiamas nežymus perkandimas. Kailis trumpas, prigludęs prie kūno, atsparus įvairioms oro sąlygoms. Leistinos įvairios kailio spalvos: rudai marga, gelsvai ruda, raudonai ruda.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (16 balsai (-ų))