Kanarų dogas (Perro de Presa Canario)

Kanarų dogas (Perro de Presa Canario)

Veislė: Kanarų dogas
Kilmės šalis: Kanarų salos
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Leistini visi rudai margos spalvos atspalviai, pilki atspalviai (nuo visiškai šviesios pilkos iki tamsiai ar ryškiai pilkos), visi smėliniai ir gelsvai rudi atspalviai
Charakteris Ramus, dominuojantis, ištvermingas, atkaklus, švelnus saviems, nepatiklus su svetimais
Ūgis: 56-65 cm
Svoris: 36-50 kg
Ilgaamžiškumas: 9-11 metų
Kiti pavadinimai: Perro de Presa Canario, Canary Mastiff, Canary dog, Canarian Molosser, Dogo Canario, Presa Canario
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Kanarų dogas – labai stambus ir galingas šuo, kilęs iš Kanarų salų. Tai – baimės jausmo neturintis stipraus charakterio šuo, kuris tinka tikrai ne kiekvienam gyvūnų mylėtojui. Labai svarbu tai, kad Kanarų dogo savininkas būtų pakankamai tvirtas ir kantrus, nes šios veislės šunys ne visada noriai pasiduoda dresūrai. Idealu, jei Kanarų dogas yra ne pirmas šuo šeimoje, nes jo auginimas pareikalaus tam tikrų žinių bei įgūdžių. Jei Kanarų dogas bus auginamas disciplinuotai, tokiu atveju jis taps tikrai puikiu šeimos draugu ir nuostabiu kompanionu. Šie šunys gali būti auginami šeimose, kuriose yra vaikų ir gyvūnų, tačiau labai svarbu su Kanarų dogu jų nepalikti vienų – stambus šuo net ir to nenorėdamas gali užgauti mažesnius už save.

kanaru dogas Perro de Presa Canariokanaru dogas Perro de Presa Canario

Veislės istorija

Kanarų dogai yra kilę iš molosų, kurie gyveno Kanarų salose. Šie šunys buvo kryžminami su iš užsienio atgabentais mastifais, palikuonys buvo vidutinio dydžio, turintys gelsvai rudą arba rudai margą kailį. Kai kurių ekspertų teigimu, ši šunų veislė yra labai sena – Kanarų dogų protėviai egzistavo dar V-III amžių prieš mūsų erą. Rašytiniuose šaltiniuose į Kanarų dogus panašūs šunys minimi XV amžiuje. XIX amžiuje buvo labai populiarios šunų kautynės, todėl tuo metu egzistavę šunys pradėti kryžminti su anglų buldogais bei anglų mastifais (tuo buvo siekiama padidinti šunų energiją ir ištvermingumą). Kanarų dogai labiausiai išpopuliarėjo XVI-XVII amžiuje – tuo laikotarpiu šie šunys saugojo galvijus arba namus. Kanarų dogai taip pat buvo auginami ir šunų kovoms, kurias uždraudus veislė beveik išnyko (tuo laikotarpiu šiuos šunis laikė tik mėsininkai). 1970 metais imtasi veislės atgaivinimo, todėl šiandien vėl galima džiaugtis šiais puikiais kompanionais. Veislė pripažinimo sulaukė gana vėlai – tik 2001 metais. Mūsų šalyje Kanarų dogai yra labai reti.

kanaru dogas Perro de Presa Canariokanaru dogas Perro de Presa Canario

Kanarų dogas: išvaizda

Kanarų dogas yra didelis ir stambus šuo: patinų aukštis ties ketera siekia 60-65 cm, patelių – maždaug 56-61 cm. Patinai paprastai sveria apie 50 kg, patelės – vidutiniškai 40 kg. Kanarų dogo kūnas ilgas ir platus, galva masyvi, padengta laisva oda. Kūno ilgis maždaug penktadaliu didesnis nei aukštis ties ketera. Kojos gana toli viena nuo kitos, raumeningos. Uodega ties pagrindu stora, į galą siaurėjanti, gana ilga, tačiau nesiekianti kulno. Galvos forma primena pailgą kubą, ausys vidutinio dydžio, gana toli viena nuo kitos, padengtos trumpais plonais plaukais. Akys ovalo formos, rudos arba tamsiai rudos. Išskirtinis šios veislės šunų bruožas – galingas kaklas, kuris yra trumpesnis nei galvos ilgis. Kaklas tvirtas ir tiesus, cilindro formos, laisva oda, esanti galvos apačioje, formuoja nedidelį pagurklį. Kanarų dogo kailis trumpas, šiurkštokas, prigludęs, be pavilnės. Leistini visi rudai margos spalvos atspalviai, pilki atspalviai (nuo visiškai šviesios pilkos iki tamsiai ar ryškiai pilkos), visi smėliniai ir gelsvai rudi atspalviai.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (12 balsai (-ų))