Estrelos aviganis (Estrela Mountain Dog)

Estrelos aviganis (Estrela Mountain Dog)

 

Veislė:  Estrelos aviganis
Kilmės šalis:  Portugalija
Paskirtis:  
Spalvos:  Ruda, pilka, geltona
Charakteris:  Užsispyręs, ryžtingas, orus, budrus, saugus
Ūgis:  62-73 cm
Svoris:  35-60 kg
Ilgaamžiškumas:  10-12 metų
Kiti pavadinimai:  Estrela Mountain Dog
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:  

Estrelos aviganis – tai įspūdingos išvaizdos molosų tipo šuo, pasižymintis puikiai subalansuotu kūnu ir didele ištverme. Šios veislės atstovai yra ganėtinai santūrūs, tačiau gyvulių bandas nuo vilkų gina itin nuožmiai. Estrelos aviganiai yra puikūs šeimos bičiuliai, kurie labai vertina žmonių kompaniją ir nori dalyvauti įvykių sūkuryje.

Estrelos aviganių veislės istorija

Estrelos aviganių protėviai gyveno dabartinėje Portugalijos teritorijoje. Nėra išlikusių jokių rašytinių šaltinių, kurie paliudytų, kada ir kaip čia atsirado šios veislės atstovai: žinoma tik tiek, kad jie jau nuo senų laikų talkininkavo piemenims. Iki pat XX amžiaus Estrelos aviganiai buvo mažai žinomi už Portugalijos ribų, tačiau nuo 1900 metų veislė sulaukė kiek didesnio susidomėjimo (vis dėlto, patys portugalai mieliau rinkosi iš užsienio importuotus šunis). Maža to, didžioji dalis Estrelos aviganių buvo kastruojami, nes tokiu būdu buvo siekta sumažinti šunų populiaciją. Pirmasis Estrelos aviganių veislės standartas buvo parengtas 1922 metais, kuris nebuvo labai išsamus. Antrasis bandymas apibrėžti veislės standartą buvo kiek sėkmingesnis – 1933 metais dokumente jau buvo paminėti ir būtent šiai veislei būdingi bruožai (priešingai nei dabar, tuo metu buvo leidžiamos visos kailio spalvos). Karo metai šiai veislei nebuvo lengvi, tačiau nuo 1950 susidomėjimas Estrelos aviganiais ir vėl išaugo – buvo atnaujintas veislės standartas ir planuojami kasmetiniai veislės mylėtojų susitikimai. Vis dėlto, šiandien šios veislės atstovai nėra labai populiarūs.

Estrelos aviganis: Išvaizda

Estrelos aviganis  yra didelis, tvirto sudėjimo šuo. Patinų aukštis ties ketera siekia 65-73 cm (svoris svyruoja nuo 45 iki 60 kg), patelių – 62-69 cm (svoris – 35-45 kg). Krūtinė gili, kaklas trumpas, stiprus. Galva proporcinga kūnui, akys vidutinio dydžio, ovalo formos. Ausys ganėtinai nedidelės, laikomos nuleistos. Uodega ilga ir plona, apaugusi ilgu kailiu. Kailis labai tankus, gali būti dviejų tipų – ilgas arba trumpas, povilnė labai tanki. Leistinos spalvos: gelsvi tonai, pilki atspalviai, „brindle“ (gelsva arba pilka su juoda). Snukio sritį įprastai puošia tamsi „kaukė“. Balta spalva leistina tik ant galūnių, apatinėje kaklo srityje ir ant krūtinės.

Estrelos aviganis: Charakteris

Nors Estrelos aviganiai yra ganėtinai ramūs, tačiau neatsisako ir žaidimų. Šios veislės atstovai puikiai sutaria su vaikais, toleruoja namuose esančius gyvūnus.

Estrelos aviganiai tiesiog dievina ilgus pasivaikščiojimus, džiaugiasi turėdami galimybę dirbti. Šie milžinai puikiai pasiduoda dresūrai, todėl juos galima išmokyti įvairių paklusnumo komandų. Vis dėlto, taisyklės namuose turi būti nustatomos nuo mažumės.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.