Kastro Laboreiro aviganis (Cao de Castro Laboreiro)

Kastro Laboreiro aviganis (Cao de Castro Laboreiro)

 

Veislė:  Kastro Laboreiro aviganis
Kilmės šalis:  Portugalija
Paskirtis:  
Spalvos:  
Ūgis:  52-60 cm
Svoris:  25-40 kg
Ilgaamžiškumas:  11-13 metų
Kiti pavadinimai:  Castro Laboreiro Dog, Portuguese Cattle Dog, Cao de Castro Laboreiro
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:  

Kastro Laboreiro aviganis kitaip dar vadinamas portugalų aviganiu. Šios veislės atstovai yra labai prieraišūs ir ištikimi savo šeimininkui, prireikus visada yra pasiryžę jį apginti. Su savo šeimos nariais Kastro Laboreiro aviganiai visuomet elgiasi švelniai, tačiau nepažįstamieji jiems nekelia jokio pasitikėjimo. Tinkamai išauklėti Kastro Laboreiro aviganiai gali tapti puikiais sargais, tačiau reikėtų įvertinti, kad tai nėra labai tylūs augintiniai.

Kastro Laboreiro aviganis: Išvaizda

Kastro Laboreiro aviganių patinų aukštis ties ketera siekia 54-60 cm, kalyčių – 52-57 cm (svoris gali svyruoti nuo 25 iki 40 kilogramų). Kūnas atletiškas, nugara vidutinio ilgio, juosmuo trumpas, labai raumeningas. Galva vidutinio dydžio, ausys beveik trikampio formos, užapvalintais galiukais (ausų ilgis siekia 12 cm). Uodega išaugusi ties strėnomis, kardo formos. Kailis storas, ganėtinai trumpas, šiurkščios tekstūros, prigludęs. Leistinos spalvos: ruda, tamsiai raudona, brindle.

Kastro Laboreiro aviganis: Charakteris

Kastro Laboreiro aviganis yra labai darbštus ir ištvermingas šuo, kuris prisitaiko prie įvairių oro sąlygų. Ilgą laiką šios veislės atstovai buvo naudojami avių ganymui, tačiau šiandien jie pasirenkami ir kaip namų numylėtiniai.

Kastro Laboreiro aviganiai yra subalansuoto charakterio šunys, kurie lauke būna aktyvūs, o namuose – ramūs. Vis dėlto, jei augintinis nuobodžiaus ar pajus galimą pavojų, jis gali imti loti: Kastro Laboreiro aviganių lojimas prasideda žemais tonais, ir baigiasi aukštomis natomis, todėl susidaro įspūdis, kad šuo tiesiog klykia. Nors šios veislės atstovai puikiai prisitaiko prie bet kokių gyvenimo sąlygų, tačiau dėl gana didelio triukšmingumo šiuos šunis rekomenduojama auginti nuosavame name, bet ne bute.

Kastro Laboreiro aviganių veislės istorija

Kastro Laboreiro šunys buvo  pavadinti pagal Portugalijos kaimo pavadinimą Kastro Laboreiro. Spėjama, kad ši šunų veislė yra labai sena, tačiau nėra tikslių duomenų, kurie galėtų tą įrodyti. Pirmą kartą parodoje Kastro Laboreiro šunys pasirodė 1914 metais, tačiau prireikė šiek tiek laiko, kol buvo sudarytas pakankamai išsamus veislės standarto aprašymas (už tai galime padėkoti veterinarui Manuel Marques, kuris 1935 metais pristatė šį dokumentą ir pasirūpino jo patvirtinimu). FCI šią šunų veislę pripažino 1955 metais, o iki šių dienų galiojantis veislės standartas buvo paskelbtas 2008-aisiais.

Šiandien Kastro Laboreiro aviganiai yra labai reta šunų veislė – visame pasaulyje šių šunų skaičių nesiekia nė 500. Vis dėlto, maždaug pusšimtis Europos veisėjų rūpinasi, kad ši situacija artimiausiu metu pasikeistų. Letuvoje iki šių dienų nebuvo užregistruotas nė vienas Kastro Laboreiro aviganis.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.