Pikardijos aviganis (Berger Picard)

Pikardijos aviganis (Berger Picard)

Veislė: Pikardijos aviganis
Kilmės šalis: Prancūzija
Paskirtis: Namų šuo, ganytojas
Spalvos: Gelsvai ruda, pilka
Charakteris: Protingas, energingas, gyvybingas, užsispyręs
Ūgis: 55-65 cm
Svoris: 23-32 kg
Ilgaamžiškumas: 12-13 metų
Kiti pavadinimai: Berger Picard
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Pikardijos aviganis yra labai prieraišus šuo, kuriam būdinga drąsa ir budrumas. Šios veislės šunys puikiai sutaria su savo šeimos nariais, tačiau nepažįstamieji jiems nekelia jokio pasitikėjimo. Pikardijos aviganiai yra gana ramūs, nerodantys agresijos, noriai bendraujantys su vaikais. Šios veislės atstovai gali būti auginami ir nuosavame name, ir bute, – tereikia pasirūpinti, kad šuniui būtų skiriama pakankamai daug dėmesio. Pikardijos aviganiai yra labai sumanūs, todėl nuobodžiaudami gali susigalvoti įvairios veiklos, kurios rezultatai šeimininkams greičiausiai nepatiks.

pikardijos aviganis berger picardpikardijos aviganis berger picard

Veislės istorija

Pikardijos aviganiai yra kilę iš Prancūzijos regiono. Spėjama, kad tai yra gana sena šunų veislė – labai panašūs šunys yra vaizduojami viduramžių graviūrose. Pikardijos aviganiai buvo auginami ganyti avis ir saugoti šeimininkų turtą. Pirmą kartą parodoje Pikardijos aviganiai pasirodė gana anksti – 1863 metais. Šie šunys buvo labai mylimi ir vertinami, tačiau Pirmojo pasaulinio karo metais veislė buvo beveik išnykusi. 1948 metais imtasi veislės atgaivinimo, ir rezultatai tikrai buvo verti pastangų. 1955 metais šios veislės atstovai buvo pripažinti FCI. Bene didžiausio susidomėjimo ši šunų veislė sulaukė 2005 metais, kuomet pasirodė filmas apie sumanų šunelį „Jei ne Vinis Diksis“. 2015 metais Pikardijos aviganių veislę pripažino Amerikos kinologų klubas (AKC). Šiandien šios veislės šunys dažniausiai yra pasirenkami kaip puikūs šeimos draugai ir kompanionai. Lietuvoje ši veislė yra labai reta – dažnas asmuo apie Pikardijos aviganius nėra nieko girdėjęs.

Pikardijos aviganis: išvaizda

Pikardijos aviganis yra vidutinio dydžio šuo, kurio aukštis ties ketera siekia 55-66 cm, o svoris gali svyruoti nuo 23 iki 32 kg (patinai už kalytes aukštesni ir stambesni). Pikardijos aviganio kūnas yra stačiakampio formos, raumeningas. Krūtinė gili, siekianti alkūnes, nugara tvirta, šiek tiek nuožulnėjanti, juosmuo gana trumpas, stiprus. Kaklas vidutinio ilgio, tvirtas. Galva stačiakampio formos, tačiau neatrodo pernelyg masyvi. Ausys gana didelės, ties pagrindu plačios, link galiukų siaurėjančios. Akys vidutinio dydžio, ovalios, spalva gali varijuoti nuo šviesiai rudos iki tamsiai rudos. Žvilgsnis budrus, spinduliuojantis pasitikėjimu savimi. Nosis didelė, juodos spalvos. Žandikauliai tvirti, sąkandis žirkliškas. Uodega ties pagrindu plati, į galą siaurėjanti, laikoma nuleista (ilgis siekia kulkšnis). Kai šuo juda, uodega pakyla aukščiau nugaros lygio. Kojos tiesios, raumeningos. Pėdos apvalios, pirštai lenkti, nagai tvirti, juodos spalvos. Kailis maždaug 5-6 cm ilgio, šiurkštus, neretai šiek tiek banguotas. Pavilnė trumpa, švelni, tanki. Leistinos kailio spalvos – gelsvai ruda arba marga.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (6 balsai (-ų))