Neapolio mastinas (Neapolitan Mastiff)

Neapolio mastinas (Neapolitan Mastiff)

Veislė: Neapolio mastinas
Kilmės šalis: Italija
Paskirtis: Namų, apsauginis šuo
Spalvos: Pilka, juoda, raudonmedžio, gelsvai ruda. Ant krūtinės, kaklo ir pirštų gali būti šiek tiek baltos spalvos
Charakteris Ramus, nepriklausomas, dominuojantis, sargus, bebaimis, gali būti užsispyręs
Ūgis: 61-78 cm
Svoris: 50-68 kg
Ilgaamžiškumas: 9-12 metų
Kiti pavadinimai: Neapolitan Mastiff, Mastino Napoletano
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Neapolio mastinai – įspūdingos išvaizdos šunys, kurie yra ypatingai vertinami dėl jų sargumo. Su savo šeimos nariais šios veislės šunys visada elgiasi švelniai, tačiau nepažįstamieji jiems tikrai nekelia pasitikėjimo. Nors Neapolio mastinai yra masyvaus sudėjimo, tačiau jiems reikia labai daug judėti. Jei šeimininkas yra gana tingus, šios veislės šuo tikrai nesijaus laimingas, tačiau kas kita, jei šeimininkas dievina kasdienius ilgus pasivaikščiojimus. Neapolio mastinai yra ramaus būdo, taikūs, tačiau prireikus gali apginti savo šeimos narius.

neapolio mastinai Neapolitan Mastiffneapolio mastinas Neapolitan Mastiff suo

Veislės istorija

Neapolio mastinai yra kilę iš Tibeto mastifų, kurie Europoje gyveno dar 300 m. pr. Kr. ar dar anksčiau. Kartais Neapolio mastinai yra vadinami gladiatorių šunimis, nes kadaise jiems tekdavo grumtis su gladiatoriais senovės Romos arenose. Veislės pavadinimas buvo suteiktas pagal miestą, kuriame šios veislės šunys buvo labiausiai paplitę. Nors Neapolio mastinų veislės istorija yra labai ilga, tačiau ji XX amžiuje galėjo visiškai nutrūkti. Veislės atgaivinimo imtasi 1940 metais, kuomet likę veislės atstovai buvo kryžminami su anglų mastifais.  Nors pirmasis veislės standartas buvo sudarytas 1897 metais, tačiau Neapolio mastinai pripažinimo sulaukė tik 1946 metais. Šiuo metu veislė vis dar nepatenka į pačių populiariausių veislių sąrašą.

neapolio mastino suniukasneapolio mastinas Neapolitan Mastiff

Neapolio mastinas: išvaizda

Neapolio mastinai yra masyvūs, stambių kaulų šunys. Patinų ūgis ties ketera siekia  66-78 cm, patelių – nuo  61 iki 73 cm, svoris gali svyruoti nuo 50 iki 68 kilogramų. Kūnas stačiakampio formos, proporcingas. Oda laisva, šiek tiek susiraukšlėjusi. Galva didelė, viršutinė kaukolės dalis lygiagreti nasrams. Visa galva raukšlėta, akys gilios, rudos arba šviesaus gintaro spalvos. Ausys išaugusios virš skruostikaulių, trikampio formos, laikomos priglaustos prie skruostų. Nosis labai didelė, atviromis šnervėmis. Lūpos plonos, viršutinė lūpa su nosimi formuoja apverstą V raidę. Nasrai tvirti, sąkandis gali būti žirklinis arba replinis. Kaklas gana trumpas, šiek tiek išgaubtas, raumeningas. Nugara plati ir stipri, krūtinė gili, labai raumeninga. Uodegos pagrindas yra šiek tiek žemiau viršutinės kūno linijos, platus, į galą uodega siaurėja. Kojos raumeningos, vidutinio ilgio. Pėdos apvalios, išlenktais pirštais. Kailis labai trumpas (ne ilgesnis nei 2,5 cm), tankus ir švelnus. Leistinos kailio spalvos: pilka, juoda, raudonmedžio, gelsvai ruda. Ant krūtinės, kaklo ir pirštų gali būti šiek tiek baltos spalvos.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (13 balsai (-ų))