Bolonės bišonas (Bichon Bolognese)

Bolonės bišonas (Bichon Bolognese)

Veislė: Bolonės bišonas
Kilmės šalis: Italija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Balta
Charakteris Protingas, sumanus, santūrus, prieraišus, gali būti baigštus
Ūgis: 25,5-30,5 cm
Svoris: 3-4 kg
Ilgaamžiškumas: 12-14 metų
Kiti pavadinimai: Bichon Bolognese
Hipoalerginis: Taip (100 procentų hipoalerginių šunų nebūna, tačiau hipoalerginės veislės šuo gali sukelti silpnesnius alergijos simptomus, arba alergija gali apskritai nepasireikšti. Daugiau apie alergiją šunims skaitykite čia)
Vados dydis:  

Bolonės bišonai yra protingi ir prieraišūs šunys, kurie tampa puikiais šeimos bičiuliais. Šios veislės šunys yra labai energingi ir sumanūs, instinktyviai jaučia grėsmę ir yra visada pasiruošę ginti savo šeimininką. Nors Bolonės bišonai yra nedideli, tačiau jie tokiais tikrai nesijaučia – šiems šunims yra būdingas didelis pasitikėjimas savimi (baikščių Bolonės bišonų pasitaiko gana retai). Bolonės bišonai puikiai sutaria su įvairaus amžiaus žmonėmis, taip pat ir su įvairiais gyvūnais. Jei norite turėti ištikimą draugą, šios veislės augintinis – kaip tik jums.

bolones bisonas Bichon BologneseBolonės bišonas (Bichon Bolognese)

Veislės istorija

Tiksli Bolonės bišonų kilmė nėra žinoma, tačiau spėjama, kad jie galėjo kilti iš pietų Italijos ir Maltos bišonų. Kai kurių šaltinių duomenimis, Bolonės bišonai yra kilę iš Italijos miesto Bolonijos, tačiau spėjama, kad veislė yra senesnė ir kilo iš Balearų salų (iš čia šie šunys galėjo būti nugabenti į Boloniją). Tikėtina, kad veislė egzistavo dar XI amžiuje arba dar seniau. Renesanso metais veislė buvo labai populiari Prancūzijoje ir Italijoje, Bolonės bišonus vaizdavo žymūs dailininkai, tokie kaip Ticiano, Francisco Goya ir kiti. Renesanso laikotarpiu Bolonės šunys buvo laikomi ypatinga dovana, juos augino išimtinai tik aukštuomenės atstovai. Į Angliją pirmieji Bolonės bišonai atkeliavo prieš maždaug du šimtmečius iš Kanarų salų. Šiandien šios veislės šunys yra auginami kaip dekoratyviniai augintiniai, dalyvaujantys parodose, arba kaip šeimos bičiuliai. Nors Bolonės bišonai pavergia ne tik savo išvaizda, bet ir charakteriu, tačiau šios veislės šunys yra gana reti. Siekiama, kad veislė įgytų didesnį populiarumą, tačiau nėra aišku, ar pavyks tai įgyvendinti.

bolones bisonas Bichon Bolognesebolones bisono suniukas Bichon Bolognese

Bolonės bišonas: išvaizda

Bolonės bišonai yra nedideli šunys: patinų aukštis ties ketera siekia 27-30,5 cm, patelių – 25,5-28 cm. Svoris paprastai siekia 3-4 kg. Aukštis ties ketera yra beveik lygus šuns ilgiui, todėl siluetas primena kvadratą. Bolonės bišonai yra tvirtai sudėti, raumeningi. Jiems būdingas ilgas baltos spalvos kailis, kuris dengia visą kūną. Ausys yra nutolusios viena nuo kitos, suteikia šuniui kampuotą išvaizdą. Akys didelės, apvalios, ryškios, akių vokai juodos spalvos. Nosis nedidelė, suplota, juoda, lūpos ir antakiai taip pat juodos spalvos. Uodega laikoma aukštai virš nugaros. Bolonės bišonų kailis turi būti skaisčiai baltos spalvos, be jokių dėmių ar žymių. Parodose dalyvauja natūralios išvaizdos šunys. Šios veislės šunų kailis yra laikomas hipoalerginiu.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (16 balsai (-ų))