Vokiečių dogas (Great Dane)

Vokiečių dogas (Great Dane)

Veislė: Vokiečių dogas
Kilmės šalis: Vokietija
Paskirtis: Namų, sarginis šuo
Spalvos: gelsvai ruda, juoda, mėlyna, marga, daugiaspalvė
Charakteris Draugiškas, švelnus, atsidavęs, kilnus, prieraišus, pasitikintis savimi, mylintis, uždaras
Ūgis: 70-76 cm
Svoris: 45-54 kg
Ilgaamžiškumas: 9-10 metų
Kiti pavadinimai: Dogas, Vokiečių Mastifas, Great Dane, Deutsche Dogge
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Vokiečių dogas – milžiniškas, tačiau labai gero charakterio šuo. Šios veislės augintiniai labai prisiriša prie savo šeimininkų, yra gana kantrūs ir ramūs. Jei dresūra užsiimama nuo mažumės, vokiečių dogas tampa puikiai išauklėtu šeimos nariu, kuris nekelia jokių problemų. Nors vokiečių dogas yra tikrai nemažas šuo, tačiau jis puikiai jaučiasi gyvendamas bute – svarbiausia yra tai, kad šuniui būti skiriama pakankamai daug dėmesio, o pasivaikščiojimai lauke nebūtų pernelyg trumpi.

Vokieciu dogas Great DaneVokieciu dogo suniukas Great Dane

Veislės istorija

Manoma, kad vokiečių dogai yra labai sena šunų veislė, tačiau šiandien sunku nustatyti, kada ji tiksliai atsirado. Labai panašūs šunys buvo vaizduojami senovės Egipto monumentuose, kuriems šiuo metu yra apie 5000 metų. Spėjama, kad vokiečių dogų protėviai buvo skalikai ir bulenbeiseriai, kurie buvo naudojami šernų medžioklėje. XVI amžiaus viduryje iš Anglijos į Europą buvo gabenami labai stiprūs ilgakojai šunys, kurie buvo išvesti kryžminant airių vilkšunius ir anglų mastifus. Šių šunų išvaizda bei dydis labai skyrėsi, todėl jie neturėjo vieno bendro pavadinimo (iš pradžių jie vadinti anglų dokais, vėliau – anglų dogais). 1879 metais vokiečiai nusprendė tuo metu egzistavusių šunų veislę suvienodinti ir ateityje veislę vadinti vokiečių dogais. 1888 metais buvo įkurtas šios veislės šunų klubas. Ilgą laiką šios veislės šunys talkininkaudavo medžioklėje – pagautus žvėris vokiečių dogas laikydavo, kol neateidavo šeimininkas ir pagauto grobio nepribaigdavo. Vėliau medžioklės būdai keitėsi, todėl vokiečių dogų pagalba tapo nebereikalinga. Taigi, veislė pradėjo nykti, ir vėliau vokiečių dogai buvo laikomi vien tik dėl prabangos – šiuos šunis veisė tik Vokietijos aukštuomenė. 1891 metais buvo patvirtintas pirmasis šios veislės šunų standartas. Yra žinoma, kad vokiečių dogą laikė visuomenės veikėjas Jonas Basanavičius, taigi, Lietuvoje jie šunys buvo auginami dar XIX amžiaus pabaigoje.

Vokieciu dogas Great DaneVokieciu dogas Great Dane

Vokiečių dogas: išvaizda

Pusantrų metų amžiaus patinų ūgis ties ketera siekia 76 cm, o svoris – 54 kg. Kalytės yra šiek tiek žemesnės ir smulkesnės – jų ūgis ties ketera yra maždaug 71 cm, svoris – 46 kg. Vokiečių dogo galva yra tvirta ir ilga, kaukolė tarp ausų plokščia. Žandikauliai labai tvirti ir stiprūs, sąkandis žirkliškas. Akys vidutinio dydžio, tamsios. Ausys išaugusios aukštai, trikampio formos, nulinkusios žemyn. Kai kuriose šalyse (pavyzdžiui, JAV) ausys gali būti kerpamos (Europos Sąjungos šalyse tai yra uždrausta). Kaklas tvirtas, ilgas, šiek tiek lenktas. Krūtinė gili, jos viršutinė linija tiesi ir tvirta. Galūnės labai tvirtos, tiesios. Letenos kompaktiškos, pirštai išlenkti. Uodega ties pagrindu plati, į galą siaurėjanti, laikoma iškelta virš nugaros. Kailis trumpas ir tankus, leistinos spalvos – gelsvai ruda, juoda, mėlyna, marga, daugiaspalvė.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (12 balsai (-ų))