Nykštukinis taksas (Miniature Dachshund)

Nykštukinis taksas (Miniature Dachshund)

Veislė: Nykštukinis taksas
Kilmės šalis: Vokietija
Paskirtis: Namų šuo, medžioklis
Spalvos: Įvairios spalvos
Charakteris  
Ūgis:
14-21 cm
Svoris:
4-5 kg
Krūtinės apimtis iki 35 cm
Ilgaamžiškumas: 14-16 metų
Kiti pavadinimai: Miniature Dachshund, Dachshund
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 4-8 šuniukai

Nykštukiniai taksai šiandien yra populiarūs daugelyje šalių. Šunų mylėtojai nykštukinius taksus vertina dėl jų draugiškumo ir santūraus būdo. Tai – puikūs šeimos bičiuliai, kurie noriai bendrauja su vaikais, suaugusiaisiais ir įvairiais gyvūnais, kurių... nelaiko savo grobiu. Nykštukiniai taksai buvo išveisti triušių traukimui iš olų, ir iki šių dienų yra išlikęs itin stiprus medžioklės instinktas. Kai kurie nykštukinių taksų augintojai iki šiol šiuos šunis naudoja medžioklėje. Nykštukiniai taksai pasižymi puikia uosle, ir vikrumu – jie gali pralįsti net ir pro mažiausius tarpelius!

trumpaplaukis nykstukinis taksas miniature dachshundnykstukiniai taksai dachshund

Veislės istorija

Taksų veislė yra žinoma nuo viduramžių. Tuo laikotarpiu buvo veisiami šunys, kurie būtų tinkami medžioklei urvuose. Taksai buvo vertinami kaip viena universaliausių medžioklinių šunų veislių: jie buvo naudojami įvairių olose gyvenančių gyvūnų medžioklei. Didieji taksai labiausiai tiko lapių ir barsukų medžioklei, o nykštukiniai ir triušiniai taksai – triušių. Šios veislės šunys buvo puiki šeškų pamaina, nes gana ilgą laiką šie žvėreliai taip pat buvo naudoti triušių traukimui iš olų. Seniausias taksų veislės klubas, pasivadinęs „Deutsche Teckelklub“, buvo įkurtas 1888 metais.

taksai dachshundtrumpaplaukis nykstukinis taksas dachshund

Nykštukinis taksas: išvaizda

Nykštukiniai taksai – nedideli šunys, kurių ūgis ties ketera siekia 14-21 cm, o svoris gali svyruoti nuo 4 iki 5 kg. Nykštukinių taksų krūtinės apimtis – nuo 31 iki 35 cm. Šios veislės šunų kūnas ilgas ir raumeningas, krūtinkaulis atsikišęs į priekį, pakankamai galingas. Nugara gana plati, tiesi ir tvirta. Kryžmuo šiek tiek išgaubtas, gana platus. Galvos forma pailga, būdingas smailėjimas ties nosies galiuku. Snukutis siauras, su nedidele kuprele. Nosies spalva priklauso nuo kailio atspalvio, gali būti juoda arba ruda. Žandikauliai labai gerai išvystyti, tvirti, lūpos prigludusios. Akys ovalo formos, šiek tiek įkypos, tamsiai rudos. Ausys išaugusios aukštai, kabančios, jų galai apvalėjantys. Uodega gana stora, į galą siaurėjanti. Kailis gali būti trijų tipų – šiurkštus, trumpas arba ilgas. Trumpaplaukių taksų kailis yra glotnus, blizgus, ir, žinoma, trumpas. Šiurkščiaplaukių taksų kailis tankus, prigludęs, šiurkščiakailiams taksams būdingi išraiškingi antakiai ir barzdelė. Ilgakailių taksų kailis gali būti šiek tiek pasibangavęs. Nykštukinių taksų spalvų gama yra gana plati: šios veislės šunys gali būti vienspalviai (pradedant geltona spalva, ir baigiant raudonmedžio atspalviu), dvispalviai (pilkai melsvi su baltomis dėmėmis ant galūnių), taip pat šios veislės šunys gali būti arlekino ar marmuro rašto (šviesiai rudi ar pilki su netaisyklingų formų dėmėmis).

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (10 balsai (-ų))