Džeko Raselo terjeras (Jack Russell Terrier)

Džeko Raselo terjeras (Jack Russell Terrier)

Veislė: Džeko Raselo terjeras
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Balta ir ruda, balta ir juoda, trispalvis: ruda, balta juodsa
Charakteris Energingas, labai aktyvus, triukšmingas, smagus, meilus, draugiškas saviems, drąsus, bebaimis, užsispyręs
Ūgis: 30-38 cm
Svoris: 4-7 kg
Ilgaamžiškumas: 12-14 metų
Kiti pavadinimai: Jack Russell Terrier
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 5-8 šuniukai

Džeko Raselo terjeras – nedidelis, bet labai vikrus ir energingas šuo, puikiai tinkantis įvairiam šunų sportui. Džeko Raselo terjerai yra puikūs medžiotojų padėjėjai, pasitelkę išradingumą įspeičiantys grobį į kampą. Taip pat šios veislės šunys neretai dalyvauja „Agility“ ar „Flyball“ šunų sporte. Kartais šios veislės šunys yra kiek užsispyrę, tačiau atkaklus šeimininkas Džeko Raselo terjerą gali tikrai puikiai išdresuoti. Socializuoti šios veislės šunys puikiai sutaria su vaikais ir šunimis.

dzeko raselo terjeras jack russell terrierdzeko raselo terjeras jack russell terrier

Veislės istorija

Džeko Raselo terjeras – maždaug prieš 200 metų Anglijoje išvesta šunų veislė. Veislės pradininkas – Džekas Raselas, kuris siekė sukurti talentingą lapių ir kitų smulkių gyvūnų medžiotoją. Svarbiausiomis veislės savybėmis Džekas Raselas laikė aistrą, drąsą ir dydį – šuo turėjo lengvai prasmukti į medžiojamų gyvūnų urvus. Anglų selekcininkas šuns eksterjerui dėmesio praktiškai neskyrė, svarbiau buvo tai, kad šuo galėtų pagelbėti medžioklėje. Kokios šunų veislės buvo kryžminamos – iki šiol paslaptis. Spėjama, kad tai galėjo būti žemaūgiai terjerai , o kitos kryžmintos veislės iki šių dienų yra tikra kinologinė mįslė. Ilgą laiką buvo akcentuojamos tik darbinės Džeko Raselo terjerų savybės, o eksterjerui nebuvo skiriama dėmesio, todėl veislės registracija užtruko gana ilgą laiką. Tarptautinio pripažinimo veislė sulaukė tik 2000 metais. Tais pačiais metais pirmieji Džeko Raselo terjerai atkeliavo į Lietuvą. Tarp šios veislės atstovų yra ir tikrų įžymybių – Ranulfo Fineso šuo Botis yra laikomas daugiausiai keliavusiu šunimi. XX amžiaus devintajame dešimtmetyje Botis kartu su savo šeimininku keliavo Į Šiaurės ir Pietų ašigalius. Kadangi į Antarktidą šunys nebėra įleidžiami, kažin, ar kuriam nors šuniui pavyktų tai pakartoti.

dzeko raselo terjeras jack russell terrierdzeko raselo terjeras jack russell terrier

Džeko Raselo terjeras: išvaizda

Patinų aukštis ties ketera siekia 34-38 cm, patelių – 30-35 cm, svoris gali svyruoti nuo 4 iki 7 kg. Tai yra vieni smulkiausių terjerų, kurių ūgis leidžia lengvai patekti į lapių urvus. Nors Džeko Raselo terjeras yra nedidelis, tačiau labai tvirto sudėjimo. Kūno forma primena stačiakampį – kūnas yra ilgesnis už aukštį ties ketera. Šios veislės šunims būdinga gili krūtinė, įtrauktas pilvas, raumeningas ir stiprus kaklas. Kojos tvirtos ir raumeningos, vidutinio ilgio, letenos apvalios, nedidelės. Galva yra proporcinga liemeniui, skruostai plokšti ir raumeningi, žandikauliai stiprūs. Akys gilios, migdolo formos, tamsios. Ausys trikampio formos, ausų galiukai prigludę prie galvos. Uodega išaugusi aukštai, vidutinio ilgio, laikoma horizontaliai arba šiek tiek užlenkta. Plaukų danga yra vidutinio ilgio, ant viso kūno vienoda. Pagrindinė kailio spalva – balta, gali būti rudų, juodų arba gelsvai rudų dėmių.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (22 balsai (-ų))