Norvegų Lundehundas (Norwegian Lundehund)

Norvegų Lundehundas (Liunis, Norwegian Lundehund)

Veislė: Norvegų Lundehundas
Kilmės šalis: Norvegija
Paskirtis: Namų, medžioklinis šuo
Spalvos:  Balta ir raudona arba gelsvai ruda su tamsiomis žymėmis
Charakteris: Aktyvus, energingas, budrus
Ūgis:  31,5-38 cm
Svoris:  5-8 kg
Ilgaamžiškumas   metų
Kiti pavadinimai:  Liunis, Norsk Lundehund, Norwegian Lundehund
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Norvegų lundehundas – tai labai energingas šuo, kuris anksčiau buvo naudojamas medžioti paukščius. Šios veislės augintiniai reikalauja didelio fizinio krūvio, nes priešingu atveju šuo nebus laimingas. Norvegų lundehundas dievina žaidimus ir kitą aktyvią veiklą, greitai ir noriai mokosi naujų komandų. Šios veislės šunys puikiai sutaria su visais šeimos nariais, o tinkamai socializuoti gali sutarti ir su namuose esančiais augintiniais.

Veislės istorija

Norvegų lundehundas yra gana senos veislės atstovas, kilęs iš Norvegijai priklausančio Lofoteno salyno. Šešioliktojo amžiaus pradžioje buvo aprašyti šios veislės šunų medžiokliniai sugebėjimai – šie šunys medžiojo paukščius mormonus. Norvegų lundehundas pasižymi drąsa, ištverme ir sugebėjimais laipioti net ir stačiomis uolienomis, tad šie šunys buvo iš tiesų puikūs pagalbininkai. Devynioliktame amžiuje paukščiai mormonai tapo saugoma rūšimi, tad jų medžioklė buvo uždrausta. Būtent tai turėjo didelę įtaką norvegų lundehundų populiacijos mažėjimui. Nuo Antrojo pasaulinio karo pradžios šios veislės atstovų skaičius ėmė drastiškai mažėti, o 1963-aisiais šių šunų buvo likę vos šeši. Įdomu tai, kad šiuolaikinei norvegų lundehundų veislei pagrindą padėjo vo penki šunys, kurie buvo naudojami veisimo programoje. Gaivinant nykstančią veislę norvegų lundehundai nebuvo kryžminami su kitų veislių atstovais, tad natūralu, jog ir šiandien šių šunų skaičius yra labai nedidelis – visame pasaulyje norvegų lundehundų yra ne daugiau nei du tūkstančiai. FCI šią šunų veislę pripažino 1965-aisiais, o dabartinis veislės standartas buvo patvirtintas 2011 metais.

Norvegų Lundehundas: išvaizda

Norvegų lundehundas yra gana nedidelis šuo: patino aukštis ties ketera siekia 35-38 cm, o patelės – nuo 31,5 iki 35 cm. Šių šunų svoris gali svyruoti nuo 5 iki 8 kilogramų. Kūnas stačiakampio formos, lankstus. Teigiama, kad liunis gali taip atsukti galvą, kad nosimi bakstelėtų sau į stuburą. Šios veislės šunų nugara labai tvirta, strėnos šiek tiek nuožulnios. Galva vidutinio dydžio, pleišto formos. Ausys ties pagrindu plačios, trikampio formos. Akys didelės, išraiškingos, rudos spalvos. Uodega išaugusi aukštai, vidutinio ilgio, apaugusi tankiu kailiu, tačiau neprimena vėduoklės. Kojos gana ilgos, tvirtos, letenos turi ne 5, bet 6 pirštus. Kailis trumpas, tankus, gana šiurkščios tekstūros, su minkšta ir tankia pavilne. Kailio spalva gali būti labai įvairi (juoda, sabalo, pilka, raudona, geltona), visada kombinuojama su balta spalva.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (5 balsai (-ų))