Sibiro haskis (Siberian Husky)

Sibiro haskis (Siberian Husky)

Veislė: Sibiro haskis
Kilmės šalis: Sibiras
Paskirtis: Kinkomasis, sarginis, apsauginis šuo
Charakteris Protingas, švelnus, draugiškas, bendraujantis, klusnus, vikrus, budrus, energingas, nenuilstantis, ištvermingas, geras kompanionas
Spalvos: Margi, paprastai varijuoja rudi, juodi ir pilki atspalviai
Ūgis: 55-64 cm
Svoris: 30-33 kg
Ilgaamžiškumas: 12-13 metų
Kiti pavadinimai: Arktinis Haskis, Siberian Husky, 
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Sibiro haskis – vienas gražiausių šunų, tačiau vien tik dėl grožio rinktis šios veislės šuns tikrai nereikėtų. Sibiro haskiui yra reikalingas labai didelis fizinis krūvis, todėl toks šuo – ne kiekvienam šunų mylėtojui. Šios veislės šunys yra labai energingi, bendraujantys ir budrūs. Bėgimas neabejotinai yra viena mėgstamiausių Sibiro haskio veiklų, todėl šių šunų augintojai turi pasirūpinti, kad tam būtų sudarytos tinkamos sąlygos. Tai yra gana savarankiški šunys, tačiau tinkamai dresuojami gali būti prieraišūs ir paklusnūs.

Sibiro haskio šuniukai (Siberian Husky)Sibiro haskio šuniukas (Siberian Husky)

Veislės istorija

Sibiro haskių protėviai buvo auginami Tolimųjų Rytų Sibire čiukčių gentyse. Čia haskiai garsėjo kaip puikūs kinkinių šunys (paprastai buvo kinkoma po 15-17 šunų). Čiukčiai šunis laikė savo namuose, todėl tai turėjo įtakos šios veislės šunų charakterio formavimuisi. Haskiai dažnai žaisdavo su vaikais, todėl ir dabar šios veislės šunys jiems nerodo jokios agresijos. Įdomu tai, kad pirminis šių šunų pavadinimas „Esky“ reiškė pačius eskimus, vėliau veislės pavadinimui buvo pridėta ir vietovė, iš kurios jie yra kilę. Į Aliaską pirmieji Sibiro haskiai buvo atgabenti 1909 metais, vėliau jie pasiekė ir JAV. Panašiu laikotarpiu buvo sudarinėjamas TSRS šiaurės šunų veislių sąrašas, tačiau Sibiro haskis į jį nepateko – paprasčiausiai šie šunys buvo per maži, kad galėtų prisidėti prie krovinių pervežimo. Penktajame dešimtmetyje TSRS šios veislės šunų praktiškai neliko, tačiau veislė išliko JAV. Amerikoje Sibiro haskių veislė buvo užregistruota 1930 metais, FCI ją pripažino praėjus šešiems dešimtmečiams.

Sibiro haskis (Siberian Husky)Sibiro haskis (Siberian Husky)

Sibiro haskis: išvaizda

Sibiro haskis yra vidutinio dydžio grakščios išvaizdos šuo. Haskio kūnas yra proporcingas, padengtas tankiu kailiou. Patinų ūgis ties ketera siekia 60 cm, svoris siekia maždaug 30-33 kilogramus, patelės paprastai yra žemesnės ir smulkesnės. Šios veislės šunų ausys yra stačios ir gana didelės, akys migdolo formos, arti viena kitos. Akys gali būti rudos arba mėlynos, gali būti skirtingų spalvų. Snukis vidutinio ilgio, sąkandis žirkliškas. Nugara tiesi ir stipri, uodega išaugusi žemai, padengta tankiais plaukais. Sibiro haskiai yra margi, paprastai varijuoja rudi, juodi ir pilki atspalviai.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (8 balsai (-ų))