Leiklando terjeras (Lakeland terrier)

Leiklando terjeras (Lakeland terrier)

Veislė: Leiklando terjeras
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Raudona, juoda, kviečių, juodai rusva, šėma
Charakteris: Drąsus, protingas, vikrus, išdidus, pasitikintis savimi, nepriklausomas, draugiškas
Ūgis: 33-37 cm
Svoris: 6-8 kg
Ilgaamžiškumas: 13-15 metų
Kiti pavadinimai: Lakeland Terrier
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Leiklando terjerai yra nedideli, bet labai pastabūs ir protingi šunys, mėgstantys visur ir visada palaikyti kompaniją savo šeimininkams. Leiklando terjeras yra draugiškas ir savimi pasitikintis – šios veislės šunys dažniausiai nesivelia į konfliktus, tačiau puolami tikrai atsakys tuo pačiu. Tai yra labai energingi augintiniai, kurie gali valandų valandas žaisti su kamuoliuku, ar lakstyti aptvertoje teritorijoje. Nesvarbu, kokia veikla užsiimtų Leiklando terjeras, ji bus smagi tik tada, kai šalia bus šeimininkas!

leiklando terjeras lakeland terrierleiklando terjeras lakeland terrier

Veislės istorija

Leiklando terjerai yra gana sena šunų veislė, susiformavusi Kamberlando grafystėje, ežerų krašte. Šioje vietovėje buvo auginamos Herdwick veislės avys, kurias reikėjo saugoti nuo lapių. Pastebėta, kad Leiklando terjerai yra talentingi medžiotojai, todėl jie talkininkaudavo saugant avių bandas. Spėjama, kad šios veislės atstovų protėviai – Dendžio Dinmonto terjerai, Bedlingtono terjerai bei dar pora šunų veislių, kurios šiuo metu jau išnykusios. Pirmoji Leiklando terjerų asociacija buvo įkurta 1921 metais Anglijos teritorijoje, o Amerikoje tokia asociacija įkurta praėjus daugiau nei dešimtmečiui – 1934 m. Septintajame dešimtmetyje veislė sulaukė ypatingai didelio susidomėjimo, nes Leiklando terjerai vienas po kito prestižinėse parodose susižėrė „Best in Show“ apdovanojimus. Lietuvoje Leiklando terjerai vis dar yra tikra retenybė.

leiklando terjeras lakeland terrierleiklando terjeras lakeland terrier

Leiklando terjeras: išvaizda

Leiklando terjeras yra nedidelis šuo – ūgis ties ketera paprastai yra ne didesnis nei 37 cm, patinai vidutiniškai sveria 8 kg, kalytės – 6,5 kg. Leiklando terjerai yra tvirto sudėjimo, krūtinė gana siaura, nugara labai stipri, liemuo vidutinio ilgio, pilvas įtrauktas. Galva proporcinga kūnui, stačiakampio formos. Ausys nedidelės, V formos, laikomos pakeltos. Akys gana mažos, ovalo formos, tamsių spalvų. Uodega vidutinio ilgio, laikoma pakelta, bet ne virš nugaros, turi būti neužriesta. Kailis tankus, atsparus įvairioms oro sąlygoms, šiurkštus, su tankia pavilne. Kailis gali būti įvairių spalvų: juodas ir rusvas, mėlynas ir rusvas, raudonas, kviečių atspalvio, raudonai pilkšvas, juodas, mėlynas.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (5 balsai (-ų))