Karelų lokinė laika (Karelian Bear Dog)

Karelų lokinė laika (Karelian Bear Dog)

 

Veislė: Karelų lokinė laika
Kilmės šalis: Suomija/Rusija
Paskirtis: Medžioklis
Spalvos: Juoda arba tamsiai ruda dažnai su baltomis dėmėmis ant krūtinės, galvos, kojų ir pilvo
Charakteris Nuovokus, drąsus, atkaklus, stiprus, pasitikintis savimi
Ūgis: 48-58 cm
Svoris: 18-28 kg
Ilgaamžiškumas: 10-12 metų
Kiti pavadinimai: Karelian Bear Dog, Karelų lokinis špicas
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Karelų lokinė laika pasižymi nepaprasta drąsa ir dideliu pasitikėjimu savimi. Ši veislė buvo sukurta lokių medžioklei, todėl jos atstovai gali būti agresyvūs su kitais gyvūnais, bet ne su žmonėmis. Karelų lokinė laika labai prisiriša prie savo šeimos narių, su jais visada elgiasi švelniai.

Karelų lokinė laika: veislės istorija

Karelų lokinė laika – gana naujos veislės atstovė, tačiau labai panašūs šunys Skandinavijos šalyse gyveno dar prieš 12 000 metų. Šių šunų veisimas buvo pradėtas 1936 metais, kuomet siekta sukurti itin tvirtą šunį, tinkamą stambių žvėrių medžioklei. Nuo 1951 metų kasmet buvo užregistruojama  apie 100 veislės atstovų, todėl pradėta siekti Karelų lokinių laikų pripažinimo. Pirmasis Karelų lokinių laikų standartas buvo paskelbtas 1954-aisiais, o praėjus vos vieneriems metams šie šunys jau buvo registruojami veislių knygoje. Nors Karelų lokinės laikos šiuo metu tikrai nėra labai populiarios, tačiau šie šunys itin didelio susidomėjimo sulaukia Suomijoje. Kasmet užregistruojama maždaug 600-800 veislės atstovų, o dabartinis Karelų lokinių laikų skaičius siekia 18 000.  Nors visame pasaulyje ši veislė yra mažai žinoma, tačiau Suomijoje Karelų lokinės laikos patenka į populiariausių šunų dešimtuką.

karelu lokine laika karelian bear dog 3

Karelų lokinė laika: išvaizda

Karelų lokinė laika yra gana didelis šuo: patinų aukštis ties ketera siekia maždaug 57 cm, o patelių – apie 52 cm. Patinai ne tik aukštesni, bet taip pat ir stambesni – jų svoris svyruoja nuo 25 iki 28 kg, kalyčių – nuo 18 iki 20 kg. Šios veislės šunų nugara tiesi ir raumeninga, juosmuo trumpas, strėnos šiek tiek nuožulnios. Žiūrint iš priekio, galva trikampio formos, ausys išaugusios aukštai, vidutinio dydžio, šiek tiek užapvalintais galiukais. Uodega išaugusi aukštai, išlenkta virš nugaros, gali būti natūraliai trumpa. Kailis tiesus ir šiurkštus, pavilnė minkšta ir tanki. Leistinos kailio spalvos: juoda, tamsiai ruda, ant kūno gali būti aiškiai apibrėžtų baltų dėmių.

Karelų lokinė laika: charakteris

Nors Karelų lokinė laika yra labai švelni su savo šeimos nariais, tačiau tokia šunų veislė nėra rekomenduojama šeimoms su mažais vaikais. Karelų lokinėms laikoms būdingas didelis sargumas, todėl šie šunys gali būti auginami namų apsaugai. Ankstyvame Karelų lokinės laikos amžiuje svarbu pasirūpinti tinkama socializacija bei dresūros pagrindais, tačiau labai svarbu viską atlikti tinkamai. Šios veislės atstovai nėra pats tinkamiausias pasirinkimas pradedantiesiems šunų augintojams. Netinkamai išauklėta Karelų lokinė laika gali būti ne tik nevaldoma, bet taip pat ir pavojinga. 

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.