Gaskonės žydrasis basetas (Blue Gascony Basset)

Gaskonės žydrasis basetas (Blue Gascony Basset)

Veislė: Gaskonės žydrasis basetas
Kilmės šalis: Prancūzija
Paskirtis: Smulkių gyvūnų medžioklis, namų šuo
Spalvos:  Melsvai juoda ir balta
Charakteris: Aktyvus, judrus, gyvybingas, meilus, smalsus
Ūgis:  34-42 cm
Svoris: 
16-18 kg 
Ilgaamžiškumas  12-13 metų
Kiti pavadinimai:  Blue Gascony Basset, Basset Bleu de Gascogne
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

Gaskonės žydrasis basetas – tai labai intelektualus ir draugiškas šuo, pasižymintis gana nepriklausomu charakteriu. Šios veislės šunys noriai bendrauja ir su vaikais, ir su suaugusiaisiais, džiaugsmingai pasitinka atvykusius svečius. Jei Gaskonės žydrieji basetai nuo mažumės socializuojami, jie puikiai sutaria su kitais šunimis, taip pat gali sugyventi ir su kate. Kadangi tai yra medžioklinis šuo, geriausia jo neauginti tuose namuose, kuriuose yra paukščių ar graužikų. Pirminė šių šunų paskirtis buvo triušių medžioklė, o šiandien Gaskonės žydrasis basetas dažniausiai pasirenkamas kaip šeimos bičiulis.

gaskones zydrasis basetas blue gascony basset suogaskones zydrasis basetas blue gascony basset

Veislės istorija

Gaskonės žydrasis basetas yra kilęs iš Prancūzijos. Šie basetai yra žinomi dar nuo viduramžių, jie neretai buvo vaizduojami įvairiuose to meto  paveiksluose ir kituose meno kūriniuose, tačiau XIX amžiaus pradžioje jie buvo beveik visiškai išnykę. 1789-1799 metais vykusi Prancūzijos revoliucija turėjo labai neigiamą poveikį daugeliui medžioklinių veislių, todėl devynioliktojo amžiaus pradžioje imtasi veislių atgaivinimo. Gaskonės žydrųjų basetų išsaugojimas – kinologo M. Alain Bourbon nuopelnas, nes jis ėmėsi šios šunų veislės atgaivinimo. Vis dėlto, iki šių dienų nėra žinoma, ar Gaskonės žydrieji basetai buvo visiškai išnykę, ar veislė buvo atgaivinta kryžminant likusius jos atstovus. UKC (United Kennel Club) veislę pripažino gana vėlai – tik 1991 metais. Šiandien Gaskonės žydrieji basetai vis dar yra labai reti.

Gaskonės žydrasis basetas: išvaizda

Gaskonės žydrasis basetas yra nedidelis šuo – aukštis ties ketera siekia 30-38 cm, o svoris gali svyruoti nuo 16 iki 18 kilogramų. Šios veislės šunų kūnas ilgas, ne per daug masyvus, kojos trumpos, tvirtos. Liemuo įdubęs, krūtinė gili, kaklas trumpas, su nukarusiu pagurkliu. Snukis ilgas, nosis didelė, atviromis šnervėmis. Ausys išaugusios aukštai, ilgos, pridėtos prie snukio turėtų siekti jo galą. Akys vidutinio dydžio, ovalo formos, išraiškingos, rudos spalvos. Žvilgsnis gana liūdnas, skvarbus. Uodega ilga, ties pagrindu storesnė, į galą siaurėjanti. Kailis trumpas, standus. Kailio spalva gali būti juodai balta, trispalvė arba mėlyna su kailį puošiančiomis dėmėmis. Virš akių ir ausų gali būti rudų dėmių.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (3 balsai (-ų))