Artua skalikas (Artois Hound)

Artua skalikas (Artois Hound)

 

Veislė: Artua skalikas
Kilmės šalis: Prancūzija
Paskirtis: Smulkių gyvūnų medžioklis, namų šuo
Spalvos:  B8dingas trispalviškumas – tai gali būti bet kokio atspalvio rudos, juodos ir baltos spalvos derinys.
Charakteris: mielas, ištikimas, atsidavęs, ramus, drąsus, mėgstantis nuotykius
Ūgis:  53-58 cm
Svoris: 
28-30 kg 
Ilgaamžiškumas  12-14 metų
Kiti pavadinimai:  Artois Hound, Chien d’Artois 
Hipoalerginis:  Ne
Vados dydis:   

 

Artua skalikas – tai vidutinio dydžio šuo, kuris buvo išveistas medžioklei. Šios veislės atstovai nėra labai greiti, tačiau jie pasižymi didele ištverme ir yra talentingi kvapo sekėjai. Medžioklėje dažniausiai naudojami 6-8 šios veislės atstovai: dirbdami kartu Artua skalikai gali padėti pasiekti kur kas geresnių rezultatų. Šios veislės atstovai taip pat auginami ir kaip šeimos bičiuliai – jie dažnai nori įtikti savo šeimininkui. Vis dėlto, kaip ir bet kuris kitas medžioklinis šuo, Artua skalikas pasižymi gana nepriklausomu charakteriu, ir tam tikrose situacijose gali prasiveržti jo medžioklinis instinktas.

Artua skalikas: Išvaizda

Artua skalikų aukštis tiek ketera siekia 53-58 cm, o svoris gali svyruoti nuo 28 iki 30 kilogramų. Kūnas raumeningas, kojos ganėtinai ilgos, uodega ties pagrindu stora, į galą siaurėjanti (pakelta uodega sudaro pjautuvo formą). Galva proporcinga kūnui, kaukolė plati, ganėtinai trumpa. Akys vidutinio dydžio, išraiška melancholiška. Ausys ilgos ir kabančios, suapvalintais galais. Nosis juoda, šnervės atviros. Viršutinė lūpa įprastai dengia apatinę, dantys labai tvirti, sąkandis žirkliškas. Kailis trumpas, prigludęs. Artua skalikams būdingas trispalviškumas – tai gali būti bet kokio atspalvio rudos, juodos ir baltos spalvos derinys.

Artua skalikas: Charakteris

Artua skalikas pasižymi besąlygišku atsidavimu savo šeimininkui, tačiau puikiai sutaria su visais šeimos nariais (taip pat ir su vaikais). Su namuose auginamais šunimis Artua skalikas dažniausiai sutaria, tačiau toks augintinis nėra tinkamas tada, jei namuose yra graužikų, paukščių ar kitų smulkių gyvūnų (medžioklinis šuo juos gali laikyti grobiu). Artua skalikams reikalinga ne tik fizinė, bet ir protinė iškrova, nes priešingu atveju šie šunys gali elgtis destruktyviai. Šios veislės atstovus būtina dresuoti nuo pat mažumės – tai padės suformuoti tarpusavio ryšį bei nustatyti tam tikras taisykles.

Veislės istorija

Artua skalikas – labai reta šunų veislė, kurios protėviais laikomi bladhaundai. Nors šios veislės atstovai yra žinomi nuo seno, ir anksčiau sulaukdavo tikrai nemažo susidomėjimo, tačiau dėl įvairių kitų veislių populiarėjimo Artua skalikai buvo primiršti. XX amžiuje buvo atgaivintas senasis Artua skalikų tipas, tačiau karo metais šios veislės atstovų populiacija smarkiai sumažėjo  (tiksliau, Artua skalikai atsidūrė ties išnykimo riba). Šios veislės mylėtojai negalėjo leisti, kad taip nutiktų, todėl ėmėsi priemonių, galinčių padėti tą ištaisyti. Nors pastangos nenuėjo veltui, tačiau Artua skalikų skaičius visame pasaulyje vis dar yra labai mažas – šiandien yra užregistruota maždaug 500 šios veislės atstovų.

Privalumai

  • Draugiškas su vaikais;
  • Draugiškas su kitais šunimis;
  • Lengvai perneša karštą ir šaltą klimatą.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.