Artua Normandų basetas (Norman Artesian Basset)

Artua Normandų basetas (Norman Artesian Basset)

Veislė: Artua Normandų basetas
Kilmės šalis: Prancūzija
Paskirtis: Namų šuo, medžioklinis šuo
Spalvos: Ruda ir balta, juoda ir balta, trispalvis
Charakteris:  
Ūgis: 25-36 cm
Svoris: 14-16 kg
Ilgaamžiškumas: 13-15 metų
Kiti pavadinimai: Norman Artesian Basset, Basset Artésien Normand
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Artua Normandų basetas – tai medžioklinis šuo, kuris nuo seno naudojamas medžioklėje su šaunamaisiais ginklais. Trumpos ir tvirtos baseto kojos leidžia išguiti medžiojamus žvėris net ir iš labai tankių krūmynų, kurie ilgakojams šunims gali būti neįveikiami. Artua Normandų basetas yra gana triukšmingas ir atkaklus, todėl iki šių dienų yra labai vertinamas medžiotojų. Nors šios veislės atstovai yra tiesiog nepakeičiami medžiojant triušius, tačiau Artua Normandų basetai taip pat yra puikūs šeimos bičiuliai, kurie labai prisiriša prie visų šeimos narių, ir noriai bendrauja su atvykusiais svečiais.

artua normandu basetas norman artesian bassetartua normandu basetas norman artesian basset

Veislės istorija

Artua Normandų basetas yra viena iš šešių pripažintų basetų veislių. Šios veislės šunys yra kilę iš Artua ir Normandijos regionų, kur buvo žinomi dar XVI amžiuje (labai panašūs šunys yra vaizduojami to meto paveiksluose). Įdomu tai, kad aštuonioliktame amžiuje šios veislės šunų buvo ne tik gimtojoje Prancūzijoje, bet taip pat ir Jungtinėse Amerikos Valstijose (kelis šios veislės atstovus augino JAV prezidentas Džordžas Vašingtonas). Napoleonas III taip pat buvo didelis šios šunų veislės gerbėjas – Artua Normandų basetus jis augino visą savo gyvenimo laikotarpį. Artua Normandų basetai buvo išveisti triušių ir kitų smulkių žvėrelių medžioklei, šios veislės atstovai neretai medžiodavo su kitų veislių šunimis arba vieni. Pirmą kartą parodoje šios veislės šunys pasirodė 1863 metais, o pirmasis veislės mylėtojų klubas buvo įkurtas praėjus dar vienuolikai metų. Dabartinis veislės pavadinimas šiems šunims buvo suteiktas tik 1924 metais, tačiau ši veislė buvo pripažinta anksčiau – 1911-aisiais. Šiuolaikinių Artua Normandų basetų standarto aprašymas – prancūzų kinologo Leon Verrier nuopelnas.

Artua Normandų basetas: išvaizda

Artua Normandų basetas yra nedidelis šuo: aukštis ties ketera siekia 25-36 cm, o svoris paprastai yra apie 15 kilogramų. Nugara tvirta ir ilga, krūtinė ovalo formos, gerai išvystyta. Įprastai kūno ilgis yra dvigubai didesnis nei aukštis ties ketera. Kaukolė kupolo formos, su aiškia išreikštu pakaušio gumburu. Ausys išaugusios žemai, ilgos, niekada nebūna virš akių linijos. Akys didelės, ovalo formos, žvilgsnis liūdnas, skvarbus. Akių spalva turi derėti prie kailio. Nosis didelė, juodos spalvos, atviromis šnervėmis. Kaklas trumpas, šiek tiek raukšlėtas. Uodega gana ilga, ties pagrindu stora, į galą siaurėjanti. Kailis trumpas, gali būti trispalvis (rusvas su juoda ir balta spalva) arba dvispalvis (rusvas su balta spalva).

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (12 balsai (-ų))