Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis (Cavalier King Charles Spaniel)

Kavalieriaus Karaliaus Karolio spanielis (Cavalier King Charles Spaniel)

Veislė: Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Rusvai raudona, balta ir ruda/raudona, juoda ir ruda, trispalvis
Charakteris Meilus, draugiškas, žaismingas, energingas, prieraišus, mėgstantis bendrauti, siekiantis įtikti savo šeimininkui, kantrus, prisitaikantis. Puikiai sutaria su vaikais ir kitais šunimis.
Ūgis: 31-33 cm
Svoris: 4-8 kg
Ilgaamžiškumas:  11-12 metų
Kiti pavadinimai: Cavalier King Charles Spaniel
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis iš pažiūros atrodo tarsi pliušinis žaisliukas, tačiau neapsigaukite – tai ne tik labai aktyvus ir žaismingas šuo, bet taip pat ir visiškas bebaimis. Šios veislės šunys išpopuliarėjo XX amžiaus pabaigoje, tačiau veislės istorija siekia kur kas senesnius laikus. Kavalieriaus karaliaus Karolio spanieliai yra labai draugiški, nerodantys jokios agresijos, todėl neretai tampa tikrai puikiais šeimos bičiuliais, kurie myli visus šeimos narius, mielai dūksta su vaikais, ir leidžiasi į ilgus pasivaikščiojimus ar keliones. Šie nedideli kambariniai šunys pirmiausia pavergia savo išvaizda, o vėliau pamilstamas ir jų charakteris. Prieraišus bebaimis spanielis gali tapti puikiu palydovu pasivaikščiojimų metu, kelionėse ir išvykose. 

Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielisKavalieriaus karaliaus Karolio spanielis (Cavalier King Charles Spaniel)

Veislės istorija

Kavalieriaus karaliaus Karolio spanieliai buvo išveisti iš toispanielių: šios veislės šunys buvo vaizduojami XVI-XVIII a. menininkų paveiksluose. Paprastai tai buvo aukštuomenės moterų šunys, kurie sėdėdavo savo šeimininkėms ant kelių ar kartu keliaudavo karietomis. Tiesa, šuo laikotarpiu ponių šunys turėjo ir svarbią misiją – apsaugoti savo šeimininkę nuo blusų, kurios galėjo užkrėsti maru. Karališkas veislės pavadinimas šiems šunims buvo suteiktas Karolio II valdymo laikais, nes šis valdovas labai mylėjo šunis ir norėdavo vedžiotis juos kartu su savimi, tačiau tai ne visada buvo įmanoma.  Kodėl nepasinaudojus savo įtaka ir valdžia? Taigi, Karolis II parašė įsakymą, kuriuo buvo nurodoma valdovo šunis įleisti į visas viešas vietas. Deja, XIX amžiaus pradžioje originalioji veislė beveik išnyko, todėl amerikietis Roswellas Eldridge’as ėmėsi veislės atgaivinimo. 1926 metais buvo paskelbta, kad už pristatytus šunis, panašius į vaizduojamus istoriniuose portretuose, bus sumokėtas atlygis – 25 svarai, kas tuo laikotarpiu buvo tikrai didelė pinigų suma. Susidomėjusių buvo nedaug, tačiau po poros metų Mostyna Walker išveisė labai panašų šunį – skirtumas buvo tik tai, kad  šio šuns kailis buvo ilgesnis, o pats spanielis – didesnis. Jai pavyko laimėti prizą, o pradėta veikla buvo tęsiama toliau.

Kavalieriaus karaliaus Karolio spanieliskavalieriaus karaliaus karolio spanielis cavalier King Charles Spaniel

Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis: išvaizda

Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielių galva yra su nedideliu įlinkiu tarp ausų, šioje vietoje kaukolė yra beveik plokščia. Šios veislės šunų šonkauliai apvalūs, juosmuo trumpas, o nugara tiesi. Ausys ilgos, apaugusios tankiu kailiu, uodega – proporcinga kūno ilgiui, niekada bebūna aukščiau nugaros linijos. Kavalieriaus Karaliaus Karolio spanielių kailis gali būti kelių spalvų: varno juodumo su ryškiomis rusvomis dėmėmis (neleidžiamos baltos dėmės), ryškiai raudonas  (taip pat neleidžiamos baltos dėmės), baltas su ryškiomis kaštoninėmis dėmėmis, taip pat jie gali būti ir trispalviai – juodai balti su rusvomis dėmėmis.  Šios veislės šunų kailis yra gana ilgas ir labai švelnus, ausis, kojas ir uodegą dengia kailio „kutai“. Kavalieriaus Karaliaus Karololio spanielių akys tamsios spalvos ir išraiškingos, o paakiai – nedideli.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (32 balsai (-ų))