Kinų kuoduotasis (Chinese Crested)

Kinų kuoduotasis šuo (Chinese Crested dog)

Veislė: Kinų kuoduotasis šuo
Kilmės šalis: Kinija/Afrika
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Įvairios: kreminė, balta, juoda, šokolado, abrikoso, trispalvis
Charakteris Meilus, gusvus, draugiškas, prieraišus,  judrus, gyvybingas, linksmas, žaismingas, dėmesingas ir atsidavęs šeimininkui.
Ūgis: 22-33 cm
Svoris: 3-6 kg
Ilgaamžiškumas: 12-14 metų
Kiti pavadinimai: Chinese Crested, Powderpuff
Hipoalerginis: Taip. Labai mažai plaukų ant kūno, beveik nesišeria (100 procentų hipoalerginių šunų nebūna, tačiau hipoalerginės veislės šuo gali sukelti silpnesnius alergijos simptomus, arba alergija gali apskritai nepasireikšti. Daugiau apie alergiją šunims skaitykite čia)
Vados dydis:  

Kinų kuoduotieji šunys gali būti ir pliki, ir plaukuoti. Įdomu tai, kad ir tokie, ir tokie šunys gali gimti toje pačioje vadoje. Plaukuotų Kinų kuoduotųjų šunų kailis yra vidutinio ilgio, tiesus ir lygus. Jų pavilnė švelni, o viršutinio plauko tekstūra tarsi šilkinė. Beplaukiai Kinų kuoduotieji nėra visiškai pliki – galvą, ausis, pėdutes ir dalį uodegos dengia švelnių plaukų kuokštai. Plikų vietų srityse oda yra minkšta ir lygi. Kinų kuoduotieji šunys iš kitų veislių išsiskiria ne vien tik neįprasta išvaizda, bet taip pat ir charakteriu. Tai – šeimininkams atsidavę šunys, kurie yra be galo draugiški ir žaismingi. Vieniems Kinų kuoduotasis šuo atrodo keistas ar net bjaurus, kitiems – tai nuostabiausias šuo pasaulyje. Kaip bebūtų, abejingų šiai veislei tikrai nelieka.

Kinų kuoduotasis šuo (Chinese Crested dog)kinu kuoduotasis suniukai

Veislės istorija

Dėl Kinų kuoduotųjų šunų kilmės diskutuojama ir iki šiol neprieinama vieningos išvados. Manoma, kad Kinų kuoduotieji galėjo kilti iš Afrikos plikųjų šunų. Kinijos prekybininkai šiuos šunis atsigabeno iš Afrikos, juos naudojo įvairių kenkėjų medžioklei ir taip pat buvo pardavinėjami uostuose. Šie šunys vėliau buvo pervadinti Kinų kuoduotaisiais ir netrukus naujasis pavadinimas prigijo. Kinų kuoduotuosius šunis dažniausiai įsigydavo pirkliai, todėl neprireikė daug laiko, kad ši veislė išplistų ne tik Azijoje, bet taip pat ir Amerikoje. Yra ir kita šios veislės kilmės teorija: manoma, kad juos išveisė actekai, kryžmindami Meksikos plikuosius šunis su čihuahua. XIX amžiaus pradžioje Kinų kuoduotieji jau buvo gerai žinomi Šiaurės Amerikoje ir Europoje, parodoje pirmą kartą pasirodė 1885 metais Niujorke.

kinu kuoduotasis Chinese Crestedilgaplaukis kinu kuoduotasis Chinese Crested

Kinų kuoduotasis šuo: išvaizda

Kinų kuoduotasis šuo yra nedidelis, smulkus ir elegantiškas. Jie būna dviejų tipų - plikieji ir plaukuotieji. Plikųjų šunų didžioji kūno dalis plika, tik galva, gana didelės ausys, uodega ir letenos apžėlusios ilgais, retais plaukais. Kūno oda lygi arba dėmėta, vasara įdega. Neretei pliki šunys atsiveda plaukuotus šuniukus. Ūgis ties ketera gali svyruoti nuo 22 iki 33 cm, kūno sudėjimas yra proporcingas, primenantis stačiakampį. Kinų kuoduotiesiems šunims yra būdinga nedidelė galva su siaurėjančiu snukučiu. Akys yra nutolusios viena nuo kitos, migdolo formos. Pageidaujama, kad akių spalva derėtų prie plaukų spalvos – šviesaus kailio šunys turi šviesesnes akis, tamsaus kailio – tamsesnes. Kinų kuoduotųjų šunų ausys yra didelės ir stačios, nosis turi būti proporcinga snukučio dydžiui, o jos spalva priklauso nuo kailio atspalvio. Kinų kuoduotųjų šunų sąkandis gali būti lygus arba žirklinis. Šios veislės šunų kaklas yra lieknas, šiek tiek lenktas. Priekinės letenos tiesios, ilgos ir grakščios, galinės – šiek tiek lenktos. Uodega labai plona, ties galiuku siaurėjanti. Kinų kuoduotųjų plaukai primena žmogaus plauką, todėl šių šunų kailis nekelia alergijos.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (13 balsai (-ų))