Kanaano šuo (Canaan dog)

Kanaano šuo (Canaan dog)

Veislė: Kanaano šuo
Kilmės šalis: Izraelis
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos:  
Charakteris Budrus, greitas, prieraišus, paklusnus, lengvai dresuojamas
Ūgis: 49,5-60 cm
Svoris: 18-25 kg
Ilgaamžiškumas:  metų
Kiti pavadinimai: Canaan dog
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Kanaano šuo yra labai budrus ir pasižymintis ypatingai greita reakcija. Šios veislės šunims būdingas stiprus gynybos instinktas, bet ne agresija. Kanaano šunys yra labai atsidavę savo šeimininkams, todėl šuns mokymo procesas vyksta gana greitai ir paprastai. Įdomu tai, kad Kanaano šunys yra paminėti Biblijoje – kadaise tai buvo laukiniai šunys, o šiandien dykumų platybėse jie sutinkami vis rečiau. Šiandien Kanaano šunys įprastai yra auginami kaip šeimos draugai, tačiau veislės ekspertai vis dar pasvajoja, kad ši šunų veislė išliktų ir laukinėje gamtoje.

kanaano suo canaan dogkanaano suo canaan dog

Veislės istorija

Kannano šunys anksčiau buvo vadinami beduinų aviganiais arba Alacho šunimis. Dabartinį veislės pavadinimą šie šunys įgijo XX amžiaus viduryje – tokį pavadinimą pasiūlė kinologė Rudolphina Menzel. Nors Kanaano šunys yra žinomi jau labai seniai (rasti piešiniai liudija, kad šios veislės šunys gyvavo dar prieš 4000 metų), tačiau dabartinių veislės atstovų istorija prasidėjo tik 1934 metais, kada Rudolphina Menzel iš Austrijos emigravo į savo protėvių žemę. 1953 metais Izraelio valdžia kinologės paprašė paruošti šunų, kurie galėtų vykdyti minų paiešką. Nors šiam darbui buvo nuspręsta ruošti vokiečių ir belgų aviganius, tačiau toks pasirinkimas nepasiteisino. Tuomet profesorei kilo mintis į pagalbą pasitelkti vietinius šunis, kurie yra prisitaikę gyventi dykumoje. Kanaano šunys galėjo dirbti esant bet kokiai oro temperatūrai, todėl toks sumanymas davė tikrai puikių rezultatų. Rudolphinai Menzel ilgus metus užsiėmė šių šunų veisimu, o 1966 metais jos parengtas veislės standartas buvo pripažintas FCI. Profesorei numirus, jos pradėtus darbus tęsė Myrna Shiboleth, kuri šiuo metu yra laikoma viena geriausių šios veislės šunų eksperčių. Šiuo metu daugiausiai Myrna Shiboleth veislyno šunų gyvena Vokietijoje, Kanadoje ir JAV.

Kanaano šuo: išvaizda

Kanaano šuo yra vidutinio dydžio: aukštis ties ketera siekia 49,5-60 cm, o svoris gali svyruoti nuo 18 iki 25 kilogramų. Kūnas kvadrato formos, ketera iškili, nugara tiesi. Krūtinė gili, vidutinio pločio, pilvas šiek tiek įtrauktas. Galva proporcinga kūnui, buko pleišto formos, dėl žemai išaugusių ausų atrodo platesnė nei yra iš tiesų. Ausys stačios, gana trumpos, šiek tiek suapvalintais galiukais. Akys migdolų formos, tamsių spalvų, labai išraiškingos. Kojos gana ilgos, tvirtos. Uodega išaugusi aukštai, apaugusi šiurkščiais plaukais, laikoma užriesta virš nugaros. Kailis prigludęs, dengiamieji plaukai gali būti trumpi arba vidutinio ilgio. Pavilnė trumpa, minkšta ir tanki. Leistinos kailio spalvos: balta, juoda, baltai juoda su kauke arba be jos, taip pat galimi įvairūs atspalviai nuo smėlio iki raudonai rudos spalvos.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (4 balsai (-ų))