Lasos apsas (Lhasa Apso)

Lasos apsas (Lhasa Apso)

Veislė: Lasos apsas
Kilmės šalis: Tibetas
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Auksinė, smėlinė, medaus spalva, tamsiai žila, šiferio spalva, dūmų spalva, balta, juoda, ruda
Charakteris Guvus, gyvybingas, energingas, draugiškas, budrus, bebaimis, pasitikintis savimi, narsus, protingas, paklusnus, nesunkiai dresuojamas
Ūgis: 25-28 cm
Svoris: 5-8 kg
Ilgaamžiškumas: 12-14 metų
Kiti pavadinimai: Lhasos apsas, Lhasa Apso
Hipoalerginis: Taip, beveik nesišeria (100 procentų hipoalerginių šunų nebūna, tačiau hipoalerginės veislės šuo gali sukelti silpnesnius alergijos simptomus, arba alergija gali apskritai nepasireikšti. Daugiau apie alergiją šunims skaitykite čia)
Vados dydis:  

Lasos apsas – tai nedidelis šuo, kurio didžiausia puošmena yra ilgas ir tankus kailis. Šios veislės šunys atrodo labai mieli ir geranoriški, tačiau išvaizda apgaulinga – Lasos apsas yra tikras velniūkštis mielo šuniuko kailyje. Šeimininkai, auginantys šiuos šunis, turi būti labai kantrūs ir sumanūs, nes dresūrai Lasos apsai pasiduoda tikrai ne visada. Vis dėlto, jei pavyktų pelnyti šių šunų palankumą, jie taps ne tik puikiais kompanionais, bet ir pačiais ištikimiausiais bičiuliais. Dėl nedidelio dydžio šios veislės šunys gali būti auginami ir ankštame bute – svarbiausia, kad būtų gaunama pakankamai šeimininkų dėmesio. Jei tik turite galimybę, visada pasiimkite augintinį su savimi – Lasos apsai puikiai prisitaiko kelionių metu, o su šeimininku jam bus kur kas smagiau.

lasos apsas Lhasa Apsolasos apsas Lhasa Apso

Veislės istorija

Teigiama, kad šiai veislei galėtų būti apie 2000 metų ar net dar daugiau. Veislei pavadinimas buvo suteiktas pagal senąją Tibeto sostinę Lasą, kurioje išvesti pirmieji šios veislės šunys. Šimtmečius Lasos apsus augino tik tibetiečiai, gyvenantys sostinėje ar netoli jos. Šiuos šunis itin vertino vienuoliai, Lasos apsai net pradėti laikyti sėkmės nešėjais. Taip pat buvo tikima, kad į šiuos šunis persikūnija mirę šventikai, todėl šie šunys buvo itin gerbiami. Lasos apsų niekas nepardavinėjo, jie buvo įteikiami kaip ypatinga dovana to nusipelniusiems asmenims. Ilgą laiką Lasos apsai buvo laikomi tik Tibete, kol 1920 metais pasiekė JAV. Šie šunys Amerikoje tapo tikra sensacija ir netrukus susilaukė didelio susidomėjimo. Amerikos kinologų klubas veislę pripažino 1935 metais. Iki šių dienų Lasos apsai yra reti šunys, kurių net ir gimtajame Tibete yra ganėtinai nedaug. Lietuvoje šiuo metu yra įregistruota tik kelios dešimtys šios veislės šunų. 

Lasos apsas (Lhasa Apso)lasos apsas Lhasa Apso

Lasos apsas: išvaizda

Lasos apsas yra kompaktiškas ir proporcingas šuo, kurio viršutinė linija yra tiesi, juosmuo stiprus, o šonkauliai platūs. Idealus ūgis ties ketera – nuo 25 iki 28 cm. Kalės gali sverti nuo 5 iki 7 kg, patinai – nuo 6 iki 8 kg. Lasos apsų kojos trumpos ir raumeningos, pėdos apvalios ir gauruotos. Galva yra gana siaura, ją puošia ilgi plaukai, krentantys ant akių, taip pat ir gauruoti ūsai bei barzda. Dėl ilgo ir puošnaus kailio galva atrodo gerokai platesnė nei yra iš tiesų. Snukis neturi būti kertuotas, sąkandis atvirkščiai žirkliškas (kai nasrai sučiaupti, viršutiniai dantys yra už apatinių). Akys ovalios, vidutinio dydžio, tamsių spalvų. Ausys gana ilgos, kabančios, apaugusios plaukais. Uodega išaugusi aukštai, užriesta virš nugaros. Kailis ilgas ir tankus, tiesus. Viršutinis sluoksnis šiurkštus, poplaukis minkštas ir tankus. Galimos kailio spalvos: auksinė, smėlinė, medaus spalva, tamsiai žila, šiferio spalva, dūmų spalva, balta, juoda, ruda.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (16 balsai (-ų))