Prancūzų trispalvis skalikas (Français tricolore)

Prancūzų trispalvis skalikas (Français tricolore)

 

Veislė: Prancūzų trispalvis skalikas
Kilmės šalis: Prancūzija
Paskirtis: Medžioklis, namų šuo
Spalvos: Kailis trijų spalvų (baltos, juodos ir įvairių atspalvių rudos). Pageidautina, kad pavilnė būtų vario rausvumo
Charakteris  
Ūgis: 60-72 cm
Svoris: 34-36 kg
Ilgaamžiškumas: 10-11 metų
Kiti pavadinimai: Français tricolore, French Tricolour Hound
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Prancūzų trispalvis skalikas yra medžioklinis šuo, kuris dažniausiai naudojamas elnių medžioklei. Šios veislės šunys dirba labai noriai, yra labai ištvermingi ir lengvai prisitaikantys. Prancūzų trispalviai skalikai yra labai imlūs dresūrai, įvairių paklusnumo komandų neretai išmoksta vos po kelių pakartojimų. Nors šios veislės atstovus dažniausiai nusprendžia auginti medžiotojai, tačiau prancūzų trispalviai skalikai taip pat gali tapti puikiais šeimos bičiuliais.

Veislės istorija

Prancūzų trispalviai skalikai yra gana jaunos veislės atstovai, tačiau medžiotojai šiuos šunis laiko vienais patikimiausių skalikų. Šios veislės atstovai yra labai vertinami dėl jų imlumo dresūrai, drąsos ir ištvermės. Prancūzų trispalviai skalikai buvo išveisti kryžminant anglų trispalvius skalikus, bilius ir poitevinus. Prancūzijoje naujos veislės atstovai buvo pripažinti 1957 metais, ir tapo jauniausia skalikų veisle visoje šalyje. Oficialus veislės standartas buvo paskelbtas 1965 metais, o UKC (United Kennel Club) šios veislės šunis pripažino 1996 metais.

Prancūzų trispalvis skalikas: išvaizda

Prancūzų trispalvis skalikas yra gana didelis šuo: patinų aukštis ties ketera siekia 62-72 cm, kalyčių – 60-68 cm (idealus svoris – 34-35 kg). Šios veislės šunys yra labai atletiški, krūtinė gili, nugara labai tvirta, pilvas šiek tiek įtrauktas. Galva gana ilga, su aiškiai išreikštu pakaušio gumburu. Ausys išaugusios akių lygyje, gana ilgos, šiek tiek pasuktos. Akys didelės, rudos. Uodega gana ilga, laikoma aukštai pakelta. Dengiamieji plaukai trumpi, glotnūs. Kailis trijų spalvų (baltos, juodos ir įvairių atspalvių rudos). Pageidautina, kad pavilnė būtų vario rausvumo.

Prancūzų trispalvis skalikas: charakteris

Prancūzų trispalviai skalikai su žmonėmis visada yra labai švelnūs, todėl jie yra puikūs šeimos kompanionai. Šios veislės atstovai noriai bendrauja ne tik su suaugusiaisiais, bet taip pat ir su vaikais, kuriems gali atleisti ir nedideles išdaigas. Su kitais šunimis prancūzų trispalviai skalikai dažniausiai puikiai sutaria, taip pat gali sugyventi ir su namuose auginama kate. Vis dėlto, toks šuo nėra rekomenduojamas tuose namuose, kuriuose auginami paukščiai ar smulkūs graužikai, nes medžioklinis šuo gali juos sužeisti. Svarstantys įsigyti prancūzų trispalvį skaliką turėtų nusiteikti, kad tokiam šuniui yra reikalingas tikrai nemažas fizinis krūvis. Nors šios veislės šunys namuose įprastai būna gana ramūs, tačiau tuomet, jei jie negauna pakankamai daug veiklos, jie gali užsiimti destruktyvia veikla. Šiems šunims kasdien reikalingi ilgi pasivaikščiojimai ir įvairi kita veikla, kuri padėtų šuniui išsikrauti ne tik fiziškai, bet taip pat ir emociškai.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.