Gaskonės mažasis grifonas (Petit Griffon de Gascogne)

Gaskonės mažasis grifonas (Petit Griffon de Gascogne)

 

Veislė: Gaskonės didysis žydrasis skalikas
Kilmės šalis: Prancūzija
Paskirtis: Medžioklis
Spalvos: Trispalvis – juodos, rudos ir melsvos spalvos
Charakteris  
Ūgis: 43-52 cm
Svoris: 18-19 kg
Ilgaamžiškumas: 11-12 metų
Kiti pavadinimai:
Petit Griffon de Gascogne
Hipoalerginis:
Ne
Vados dydis:  

Gaskonės mažasis grifonas yra puikaus temperamento medžioklinis šuo, kuris labai savimi pasitiki ir neturi nepagrįstų baimių. Šios veislės atstovai puikiai sutaria su visais šeimos nariais, noriai bendrauja su vaikais. Svarbu žinoti, kad geriausia šios veislės šunis auginti užmiestyje, nes Gaskonės mažieji grifonai norėtų kuo daugiau laiko praleisti gryname ore. Kol šios veislės šuo neturės pakankamai tvirtų dresūros pagrindų, jo nereikėtų paleisti lakstyti be pavadėlio, nes pamatęs ar užuodęs potencialų grobį Gaskonės mažasis grifonas gali neatsišaukti kviečiamas.

Gaskonės mažasis grifonas: veislės istorija

Gaskonės mažasis grifonas – tai XVIII amžiuje susiformavusios veislės atstovas. Medžiotojai siekė, kad būtų išvesta tokia šunų veislė, kurios atstovai pasižymėtų pakankamai didele ištverme ir noru dirbti esant bet kokioms oro sąlygoms. Veislė buvo sukurta kryžminant dratharus ir kitus šiurkščiaplaukius šunis, tačiau prireikė nemažai laiko, kol pavyko pasiekti pageidaujamą rezultatą. Gaskonės mažasis grifonas pasižymi itin jautria uosle ir prisitaikymu prie įvairių gamtinių sąlygų medžioklės metu. Šiandien šios veislės atstovai nėra labai populiarūs, daugiausia šios veislės šunų gyvena gimtojoje Prancūzijoje. Lietuvoje šios veislės atstovų nėra užregistruota.

Gaskonės mažasis grifonas: išvaizda

Gaskonės mažasis grifonas yra vidutinio dydžio šuo: aukštis ties ketera įprastai siekia 43-52 cm, o idealus svoris svyruoja nuo 18 iki 19 kg. Nugaros linija tvirta, šiek tiek nuožulnėjanti, pilvas pastebimai įtrauktas. Snukis vidutinio ilgio, nosies galiukas juodas. Ausys išaugusios gana aukštai, vidutinio dydžio, kabančios.  Kojos gana ilgos, labai tvirtos. Uodega ilga, ties pagrindu stora, link galiuko siaurėjanti. Kailis vidutinio ilgio, šiurkščios tekstūros. Įprastai kailis būna trispalvis – juodos, rudos ir melsvos spalvos.

Gaskonės mažasis grifonas: charakteris

Gaskonės mažasis grifonas yra sumanus ir greitai besimokantis, todėl šios veislės šunis galima nesunkiai išmokyti įvairių paklusnumo komandų. Šiems šunims yra reikalingas gana didelis fizinis krūvis: Gaskonės mažasis grifonas tikrai džiaugsis, jei galės talkininkauti medžioklės metu, jei užsiims tam tikru šunų sportu, ar pan. Kasdien šios veislės šunims yra reikalingi gana ilgi pasivaikščiojimai, todėl Gaskonės mažasis grifonas tiks tik tiems šunų augintojams, kurie turi pakankamai daug laisvo laiko, ir, žinoma, noro jį skirti savo augintiniui. Su kitais šunimis Gaskonės mažasis grifonas dažniausiai puikiai sutaria, jei nuo mažumės bus auginamas su kate, su ja taip pat sutars. Šios veislės šunų nerekomenduojama auginti tuose namuose, kuriuose yra graužikų ar kitų smulkių gyvūnų – juos Gaskonės mažasis grifonas gali laikyti savo grobiu.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.