Italų mastifas (Cane Corso)

Italų mastifas (Cane Corso)

Veislė: Italų mastifas (Kanų Korsas)
Kilmės šalis: Italija
Paskirtis: Namų, sarginis, apsauginis šuo
Spalvos: Leistina juoda, pilka, raudona arba gelsvai ruda kailio spalva, galimi spalvos pamarginimai. Ant kaklo, smakro ir krūtinės gali būti baltų žymių
Charakteris Ramus, išdidus, ištikimas, energingas, drąsus, prisirišęs prie savo šeimininko.
Ūgis: 56-71 cm
Svoris: 36-50 kg
Ilgaamžiškumas: 10-12 metų
Kiti pavadinimai: Kanų korsas, Cane Corso
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Italų mastifai (Cane Corso) yra kilę iš Italijos, senais laikais šios veislės šunys buvo naudojami medžioklėje ir žemdirbystėje. Jau tuomet buvo pastebėta, kad Cane Corso yra ištikimi žmonių draugai, tačiau šių šunų pasitikėjimą reikia pelnyti. Veislės pavadinimas yra kilęs iš žodžio „cohors“, kuris lietuviškai reikštų „ūkio saugotojas, gynėjas“. Italų mastifas yra puikus sargas, galintis apginti savo šeimininką ir jam priklausantį turtą, tačiau su savais žmonėmis, taip pat ir su vaikais, visada elgsis švelniai. Nors sutarti su kitais šunims, nepažįstamais žmonėmis ir katėmis Cane Corso veislės šunims sekasi prastai, tačiau nuo mažumos tinkamai auklėti gali pripažinti ir jų draugiją. Nors dažnai manoma, kad Italų mastifams reikia „griežtos rankos“, tačiau tai ne visai tiesa – su šios veislės šunimis būtina elgtis švelniai.

italu mastifas Cane Corsoitalu mastifas Cane Corso

Veislės istorija

Cane corso yra kilę iš Italijos. Teigiama, kad šių šunų pirmtakai – Neapolio mastinai (kitaip – Italų dogai). Šie šunys užsiimdavo medžiokle ir sargyba, prireikus kaudavosi su lokiais ir liūtais, taip pat gali būti, kad dalyvaudavo šunų kautynėse. Dabar Italų mastifai neretai dirba sargais, gelbėtojais arba talkininkauja policininkams. Nuo senų laikų Cane Corso išvaizda pasikeitė visai nedaug, tačiau Pirmojo ir Antrojo pasaulinio karo metais šios veislės šunų populiacija smarkiai sumažėjo. Veislės atkūrimo buvo imtasi 1970-1980 metais, kuomet grupė entuziastų pradėjo kurti veislės standartą. 1996 metais Italų mastifų veislę pripažino Tarptautinė kinologų federacija (FCI). Šiandien šios veislės šunys dažniausiai yra laikomi kaip naminiai augintiniai, tačiau pietų Italijoje Cane Corso kartais vis dar gano bandas. 

Italų mastifas (Cane Corso)Italų mastifas (Cane Corso)

Italų mastifas: išvaizda

Italų mastifas yra vidutinio dydžio šuo, kurio kūnas – labai stiprus ir raumeningas. Šių šunų ūgis gali varijuoti nuo 56 iki 71 cm, o svoris – nuo 36 iki 50 kg (patelės smulkesnės). Nors Cane Corso sudėjimas yra labai raumeningas ir atletiškas, tačiau taip pat išlaikoma elegancija. Šių šunų galva yra didelė, kaukolė – plati, viršugalvis truputį gaubtas. Iš viršaus galva atrodo tarsi kvadratinė, kampuota. Italų mastifų akys yra migdolų formos, vidutinio dydžio. Paprastai akys yra tamsių spalvų, tačiau šviesaus kailio šunų akys taip pat gali būti šviesesnės. Nors seniau Italų mastifų ausys buvo kerpamos, tačiau dabar Europos Sąjungos šalyse tai yra draudžiama. Nekirptos ausys yra vidutinio dydžio, trikampio formos, nuleistos prie skruostų. Cane Corso nasrai yra labai platūs, beveik tokio pat pločio, kaip ir galva. Paprastai yra pageidaujama, kad šių šunų sąkandis būtų lygus, tačiau taip pat leidžiamas ir žirklinis. Italų mastifų kailis trumpas, standus ir blizgus, šaltuoju sezonu kailis patankėja. Leistina juoda, pilka, raudona arba gelsvai ruda kailio spalva, galimi spalvos pamarginimai. Ant kaklo, smakro ir krūtinės gali būti baltų žymių. 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (24 balsai (-ų))