Anglų Fokshaundas (English Foxhound)

Anglų Fokshaundas (English Foxhound)

 

Veislė: Anglų Fokshaundas
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Medžioklis
Spalvos: Dvispalvis, trispalvis
Charakteris: Darbštus, ištvermingas, draugiškas, kartais užsispyręs ar triukšmingas. Mėgsta kasti duobes.
Ūgis: 53-63 cm
Svoris: 29-32 kg
Ilgaamžiškumas: 11-12 metų
Kiti pavadinimai: English Foxhound, Foxhound
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Anglų fokshaundai yra labai aistringi medžiotojai, pasižymintys ištverme ir itin dideliu noru dirbti. Šiems šunims yra būdingas gana nepriklausomas charakteris, tačiau tinkamai dresuojant galima išmokti įvairių paklusnumo komandų ir sutvirtinti tarpusavio ryšį. Kol nesate tikri, kad anglų fokshaundas pakviestas tikrai atsišauks, nepaleiskite šuns lakstyti be pavadėlio. Taip pat svarbu žinoti, kad šie šunys yra gana triukšmingi ir labai mėgsta rausti duobes.

anglu fokshaundas english foxhound

Anglų Fokshaundas: veislės istorija

Anglų fokshaundai nėra labai sena šunų veislė – ji susiformavo maždaug 1800 metais (kaip ir kiti fokshaundų, šios šunų veislės pirminė paskirtis – lapių medžioklė). Maždaug šimtmetį šie šunys buvo veisiami tik Didžiojoje Britanijoje – pirmieji anglų fokshaundai Ameriką pasiekė XX amžiaus pradžioje. Šios veislės atstovai pasižymi itin jautria uosle ir didele ištverme, todėl anglų fokshaundai buvo naudojami medžioklėje su žirgais. Šios veislės atstovai nepavargdavo net ir tada, jei tekdavo įveikti itin didelius atstumus, todėl anglų fokshaundai buvo labai vertinami. Amerikos kinologų klubas šią šunų veislę pripažino 1909 metais. Šiandien anglų fokshaundai yra ganėtinai reti – į juos panašūs amerikiečių fokshaundai yra sulaukę kur kas didesnio susidomėjimo. Šiuo metu galiojantis veislės standartas buvo paskelbtas 1935 metais.

Anglų Fokshaundas: išvaizda

Anglų fokshaundas yra gana didelis šuo: patinų aukštis ties ketera siekia 56-63 cm, kalyčių – 53-61 cm, svoris įprastai svyruoja nuo 29 iki 32 kg. Šių šunų kūnas tvirtas ir raumeningas, galva plati, snukis ganėtinai ilgas. Kaklas ilgas, gana platus, raumeningas. Nosis gana didelė, plačiomis šnervėmis. Ausys išaugusios žemai, vidutinio dydžio, kabančios. Akys didelės, žvilgsnis išraiškingas, skvarbus. Žandikauliai labai tvirti, sąkandis turi būti tiesus. Kojos raumeningos, tiesios, grakščios. Kailis trumpas, glotnus, dengiamieji plaukai gana kieti. Anglų fokshaundai dažniausiai yra trispalviai, taip pat gali būti balti ar baltos ir citrininės spalvos.

anglu fokshaundai english foxhound

Anglų Fokshaundas: charakteris

Anglų fokshaundas yra labai draugiškas su žmonėmis, švelniai elgiasi su vaikais. Nors šiuos šunis šeimos narių kompanija visada džiugina, tačiau geriausiai jie jaučiasi tarp kitų šunų. Anglų fokshaundai kitiems šunims retai būna agresyvūs, mielai sutinka pažaisti su pirmą kartą sutiktais keturkojais. Jei namuose jau turite šunį, ir svarstote apie anglų fokshaundo įsigijimą, galite būti užtikrinti, kad jūsų augintiniai sutars, tačiau anglų fokshaundas netinkamas laikyti tuose namuose, kuriuose yra graužikų ar kitų smulkių gyvūnų. Anglų fokshaundai yra labai energingi, jiems kasdien reikalingi ilgi pasivaikščiojimai ir aktyvūs žaidimai.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.