Jorkšyro terjeras (Yorkshire Terrier)

Jorkšyro terjeras (Yorkshire Terrier)

Veislė: Jorkšyro terjeras
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: juoda su ruda, pilkšvai melsva su ruda, juoda/pilkšvai melsva su geltona
Charakteris Išdykęs, energingas, atkaklus, kartais užsispyręs, pasitikintis savimi, nepriklausomas
Ūgis: 15-23 cm
Svoris: 2-4 kg
Ilgaamžiškumas: 13-14 metų
Kiti pavadinimai: Yorkshire Terrier
Hipoalerginis: Taip, nesišeria (100 procentų hipoalerginių šunų nebūna, tačiau hipoalerginės veislės šuo gali sukelti silpnesnius alergijos simptomus, arba alergija gali apskritai nepasireikšti. Daugiau apie alergiją šunims skaitykite čia)
Vados dydis: 2-3 šuniukai

Jorkšyro terjeras – labai energingas nedidelis šuo, kuris visada trokšta nuotykių ir žaidimų. Jorkšyro terjeras yra labai prieraišus, nepaisydamas savo ūgio drąsiai ginantis savo šeimininką. Nors dažnai manoma priešingai, šios veislės šunys yra lengvai dresuojami, todėl juos nesunku išmokyti gerų manierų ir įvairių triukų. Nuo mažumės būtina socializacija ir dresūra – tai padės išvengti įvairių baimių ir netinkamo elgesio ateityje.

Jorkšyro terjeras (Yorkshire Terrier)Jorkšyro terjeras (Yorkshire Terrier)

Veislės istorija

Jorkšyro terjerų protėviai buvo vadinami Clydesdale arba Paisley terjerais. Tuometiniai terjerai gerokai skyrėsi nuo dabartinių Jorkšyro terjerų – jie buvo didesni ir naudojami žiurkių bei kitų smulkių žvėrelių medžioklei. Spėjama, kad 1750 metais Jorkšyro terjerų protėviai buvo kryžminami su Maltos bišonais, kas lėmė ilgą šuniukų kailį. Vienas ankstyvųjų Jorkšyro terjerų veisėjų buvo Huddersfieldas Benas, kuris daugiausiai prisidėjo prie dabartinės Jorkšyro terjerų veislės sukūrimo. Šunų klube pirmasis Jorkšyro terjeras buvo užregistruotas 1874 metais, tačiau kaip savarankiška veislė šie šunys buvo pripažinti 1886-aisiais. Pirmasis Jorkšyro terjerų klubas buvo įkurtas praėjus kiek daugiau nei šimtmečiui – 1989 metais. Šiandien Jorkšyro terjerai yra viena populiariausių šunų veislių, patenka į 10 populiariausių šunų veislių dešimtuką.

Jorkšyro terjeras (Yorkshire Terrier)Jorkšyro terjeras (Yorkshire Terrier)

Jorkšyro terjeras: išvaizda

Jorkšyro terjerai – nedideli šuniukai, sveriantys apie 3 kilogramus. Nors kartais manoma, kad skiriami keli (mini, midi, maxi) Jorkšyro terjerų dydžiai, tačiau toks skirstymas yra visiškas prasimanymas (greičiausiai – vadinamųjų „daugintojų“, kurie netinkamai veisia šunis). Grynaveislių Jorkšyro terjerų svoris neturėtų viršyti 3,1 kg ribos. Patelių ūgis ties ketera – nuo 15 iki 17 cm, patinėlių – nuo 20 iki 23 cm. Šios veislės šunų galva yra nedidelė ir plokščia ties viršugalviu, kaukolė neturėtų būti apskrita ar atsikišusi. Snukutis nedidelis, nosis – maža ir juoda. Jorkšyro terjerų akys vidutinio dydžio, juodos ir labai gyvybingos. Ausys mažos, V formos, būtinai stačios. Kūnas proporcingas ir kompaktiškas. Priekinės letenos tiesios, galinės (žiūrint iš šono) ties sąnariu šiek tiek lenktos. Šios veislės šunų kailis tamsus, plieno mėlynumo (tokios spalvos kailis driekiasi nuo akių iki uodegos pagrindo). Ant krūtinės plaukai šviesiai rudos spalvos, šaknys tamsesnės nei plaukų galai. Paprastai Jorkšyro terjerai gimsta tamsaus kailio, po kelių mėnesių nušviesėja. 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (18 balsai (-ų))