Lenkų Ogaras (Ogar Polski)

Lenkų Ogaras (Ogar Polski)

 

Veislė: Lenkų Ogaras
Kilmės šalis: Lenkija
Paskirtis: Namų šuo, medžioklis
Spalvos:  
Charakteris:  
Ūgis: 56-66 cm
Svoris: 25-32 kg
Ilgaamžiškumas: 12-13 metų
Kiti pavadinimai: Ogar Polski, Polish Hound
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Lenkų ogaras yra labai atkaklus ir ištvermingas šuo, kuris greitai išmoksta įvairių paklusnumo komandų, ir noriai talkininkauja medžioklės metu. Lenkų ogarai pasižymi labai jautria uosle, todėl šie šunys yra puikūs pėdsekiai. Šios veislės šunys medžioklės metu yra labai triukšmingi, tačiau namuose įprastai būna ramūs ir santūrūs. Lenkų ogarai yra ne tik talentingi medžiotojų padėjėjai, bet taip pat ir puikūs šeimos bičiuliai.

Lenkų Ogarų veislės istorija

Lenkų ogaras yra labai senos veislės atstovas. Manoma, kad šie šunys galėjo kilti iš šv. Huberto skalikų (bladhaundų), tačiau tai tėra spėjimai. Rašytiniuose šaltiniuose lenkų ogaras pirmą kartą paminėtas 1595 metais, o išsamesnis šių šunų aprašymas buvo pateiktas 1618 metais išleistoje knygoje. XVIII amžiuje lenkų ogarai buvo labai populiarūs, tačiau XX amžiaus viduryje atsidūrė ties išnykimo riba. Nuo 1959 metų imtasi lenkų ogarų veislės atgaivinimo, ir šios pastangos netrukus atsipirko – 1966-aisiais šią šunų veislę pripažino Tarptautinė kinologų federacija (FCI).

Lenkų Ogaras: išvaizda

Lenkų ogaras yra vidutinio dydžio šuo: patelių aukštis ties ketera siekia 54,5-60 cm, o patinų – nuo 56 iki 65 cm. Kalytės yra ne tik žemesnės, bet taip pat ir smulkesnės: jų svoris įprastai siekia 20-27 kg, patinų – 25-32 kg. Lenkų ogaro kūnas ilgas ir platus, nugara raumeninga, strėnos lygios, krūtinės ląsta plati, proporcingo gylio. Galva gana didelė, žiūrint iš šono, beveik stačiakampio formos. Ausys išaugusios žemai, gana ilgos, šiek tiek užapvalintais galais. Uodega išaugusi žemai, stora, ilga. Kailis vidutinio ilgio, tankus, apatinės uodegos dalies, galinių kojų ir nugaros srityse kailis šiek tiek ilgesnis nei kitose kūno vietose. Pavilnė trumpa, labai tanki. Galvos šonuose kailis rudos spalvos, ant ausų šiek tiek tamsesnis, galūnes ir krūtinkaulį dengiantis kailis rusvos spalvos, likusias kūno sritis puošia tamsiai pilkas, beveik juodas kailis.

Lenkų Ogaras: charakteris

Lenkų ogarai yra prisitaikę medžioti ne po vieną, bet po kelis, todėl šios veislės atstovai yra labai socialūs. Lenkų ogarai yra labai prieraišūs ir vertinantys visų savo šeimos narių dėmesį, puikiai sutaria ir su suaugusiaisiais, ir su vaikais. Šiuos šunis rekomenduojama auginti tuose namuose, kuriuose nėra graužikų, paukščių ar kitų smulkių augintinių, kuriuos lenkų ogaras gali laikyti savo grobiu. Šios veislės šunys yra gana aktyvūs, todėl jiems kasdien reikalingi ilgi pasivaikščiojimai bei protinė veikla. Nors lenkų ogarai yra labai ištvermingi, tačiau jie nėra labai greiti.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.