Havanos bišonas (Havanese)

Havanos bišonas (Havanese)

Veislė: Havanos bišonas
Kilmės šalis: Kuba
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Auksinė, sidabrinė, kreminė, juoda, žydra
Charakteris Protingas, sumanus, žaismingas, draugiškas, prieraišus, ištikimas, švelnus, paklusnus, kartais baugštus
Ūgis: 20-29 cm
Svoris: 3-6 kg
Ilgaamžiškumas: 11-14 metų
Kiti pavadinimai: Havanos bolonė, Havanese, Bichon Havanais
Hipoalerginis: Taip (100 procentų hipoalerginių šunų nebūna, tačiau hipoalerginės veislės šuo gali sukelti silpnesnius alergijos simptomus, arba alergija gali apskritai nepasireikšti. Daugiau apie alergiją šunims skaitykite čia)
Vados dydis:  

Havanos bišonas – nedidelis šuo, pasižymintis sumanumu ir ištikimybe. Šios veislės šunys neabejotinai yra vienas geriausių pasirinkimų, kada norima šunį auginti mieste. Havanos bišonai yra laikomi dekoratyvine šunų veisle, tačiau jie yra labai protingi, noriai pasiduodantys dresūrai ir galintys dalyvauti įvairiose šunų sporto varžybose. Havanos bišonai puikiai sutaria su vaikais ir gyvūnais, tačiau su nepažįstamais žmonėmis paprastai elgiasi atsargiai, apie atvykėlius praneša lojimu.

havanos bisonas Havanesehavanos bisonas Havanese

Veislės istorija

Bišonų šeimai šiuo metu priklauso keturi bišonų tipai. Spėjama, kad Havanos bišonai galėjo būti išvesti iš Bolonės šunų, sukryžmintų su mažaisiais pudeliais, arba iš Maltos bišonų. Žinoma tik tiek, kad Havanos bišonai yra kilę iš Viduržemio jūros regiono – panašūs šunys buvo žinomi Italijos ir Ispanijos regionuose. Vėliau italų kapitonas šiuos šunis nugabeno į Kubą, kurioje jie įgavo Kubos sostinės pavadinimą (tiesa, iš pradžių Havanos bišonai buvo vadinami Havanos šilkiniais šunimis). Nors veislė greitai įgavo populiarumą ir šie šunys tapo „Lux“ prekinio ženklo žvaigždėmis, tačiau dėl politinių įvykių Kuboje Havanos bišonai praktiškai išnyko. Laimei, keliems emigrantams, išvykusiems į Ameriką, pavyko persivežti ir šios veislės šunų. Amerikoje gimusios šuniukų vados gana greitai susilaukė susidomėjimo. Nors šiandien Havanos bišonai vis dar yra gana reta šunų veislė, tačiau JAV ji įgauna vis didesnį populiarumą. Pirmasis Havanos bišonas į Lietuvą atkeliavo 1996 metais, šiandien mūsų krašte jų suskaičiuojamos kelios dešimtys.

Havanos bišonas (Havanese)havanos bisonai Havanese

Havanos bišonas: išvaizda

Havanos bišonas yra nedidelis šuo, kurių ūgis ties ketera turėtų būti ne didesnis nei 29 cm, o svoris – ne didesnis nei 6 kilogramai. Kūno sudėjimas yra tvirtas ir kompaktiškas, galva vidutinio dydžio. Havanos bišonų ausys yra nulėpusios, vidutinio dydžio, apaugusios plaukais. Akys didelės, migdolo formos, tamsios. Nugaros linija tiesi, krūtinė plati, pilvas plokščias. Priekinės letenos tiesios, uodega vidutinio ilgio, apaugusi ilgais plaukais, laikoma iškelta virš nugaros. Viršutiniai plaukai yra labai ilgi, paprastai siekia 12-18 cm. Plaukai minkšti, tankūs ir tiesūs, gali būti lengvai banguoti. Havanos bišonai nesišeria, todėl šių šunų kailis, tiksliau, plaukas, laikomas hipoalerginiu. Šios veislės šunų plaukai gali būti įvairių spalvų, populiariausiomis spalvomis laikoma auksinė, kreminė, ruda, sidabrinė. Havanos bišonams nėra būdingas vien tik baltos ar vien tik juodos spalvos plaukas.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (16 balsai (-ų))