Puatu skalikas (Poitevin hound)

Puatu skalikas (Poitevin hound)

 

Veislė: Puatu skalikas
Kilmės šalis: Prancūzija
Paskirtis: Medžioklis
Spalvos: Dvispalvis, trispalvis
Charakteris  
Ūgis: 60-72 cm
Svoris: 29-31 kg
Ilgaamžiškumas: 11-12 metų
Kiti pavadinimai: Puatvenas, Haut-Poitou, Poitevin hound
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Puatu skalikas yra medžioklinis šuo, kilęs iš Prancūzijos. Šios veislės šunys dirba labai noriai, jie yra ištvermingi ir nesunkiai prisitaikantys prie įvairių gamtinių sąlygų. Kaip ir kitiems medžiokliniams šunims, Puatu skalikams būdingas gana nepriklausomas charakteris, tačiau šie šunys yra gana imlūs dresūrai, todėl įvairių paklusnumo komandų išmoksta gana greitai. Jei ankstyvame Puatu skaliko amžiuje bus pasirūpinama tinkama socializacija ir dresūros pagrindais, užaugęs šuo bus paklusnus ir neturės elgesio problemų.
puatu skalikai poitevin hound

Veislės istorija

Puatu skalikas – gana Prancūzijoje susiformavusios veislės atstovas. Septynioliktajame amžiuje buvo skiriamos trys šių šunų linijos, tačiau iki šių dienų yra išlikusi tik viena. Nors šios veislės šunims pavyko išgyventi Prancūzijos revoliuciją, tačiau vėliau daugybę šios veislės atstovų pasiglemžė pasiutligės epidemija. 1842 metais imtasi Puatu skalikų veislės atgaivinimo (tam buvo naudojami fokshaundai). Tarptautinė kinologų federacija (FCI) Puatu skalikus pripažino 1996 metais. Šiandien šios veislės šunis dažniausiai renkasi medžiotojai, kuriems reikalingas patikimas pagalbininkas. Visame pasaulyje Puatu skalikų skaičius šiuo metu yra labai mažas. Dabartinis veislės standartas buvo paskelbtas 1978 metais.

puatu skalikas poitevin hound

Puatu skalikas: išvaizda

Puatu skalikas yra aukštas, elegantiškos išvaizdos šuo. Patinų aukštis ties ketera siekia 62-72 cm, kalyčių – 60-70 cm, svoris gali svyruoti nuo 29 iki 31 kg. Šios veislės šunų  kūnas atletiškas, kojos ilgos, grakščios. Kaklas gana ilgas, vidutinio pločio, raumeningas. Snukis ilgas, smailus. Ausys išaugusios vidutiniame aukštyje, kabančios. Akys didelės, apvalios, juodais apvadais. Uodega vidutinio ilgio, gana plona, kai pakyla į viršų, laikoma šiek tiek užriesta. Kailis trumpas, glotnus, neturi būti pernelyg švelnus. Puatu skalikams būdingas trispalviškumas, tačiau šie šunys gali būti ir dvispalviai. Leistina balta, pilka, oranžinė ir juoda spalva.

puatu skalikas poitevin hound

Puatu skalikas: charakteris

Puatu skalikas yra ištikimas savo šeimos nariams, tačiau šios veislės šunys nėra labai meilūs. Puatu skalikai labai vertina erdvę, todėl šios veislės atstovai nėra pats tinkamiausias bute gyvenančių šeimininkų pasirinkimas. Idealu, jei Puatu skalikas gali bet kada išbėgti į nuosavą kiemą, nes šie šunys labai mėgsta leisti laiką gryname ore. Taip pat nėra patartina rinktis šią veislę, jei namuose yra mažų vaikų ar gyvūnų. Nors Puatu skalikas su kitais šunimis gali puikiai sutarti, tačiau kates ar kitus smulkius gyvūnus gali laikyti savo grobiu. Šios veislės šunys negali pakęsti vienatvės, tad tuomet, jei šeimininkų visą dieną nebus namuose, Puatu skalikas gali užsiimti destruktyvia veikla.

Rekomenduojami video

Draudžiama PatarimuPasaulis.lt skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur be raštiško sutikimo, o jeigu sutikimas gautas, būtina nurodyti PatarimuPasaulis.lt šaltinį su aktyvia nuoroda į jį.