Mančesterio terjeras (Manchester Terrier)

Mančesterio terjeras (Manchester Terrier)

Veislė: Mančesterio terjeras
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Juoda, ruda, gelsvai ruda, mėlyna
Charakteris Guvus, aktyvus, budrus, entuziastingas, atsidavęs, prieraišus
Ūgis: 38-41 cm
Svoris: 6-10 kg
Ilgaamžiškumas: 13-14 metų
Kiti pavadinimai: Juodasis su įrūdžiu terjeras, Manchester Terrier
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Mančesterio terjerai – linksmi ir vietoje nenustygstantys šunys, kurie kadaise talkininkavo medžiodami graužikus, o šiandien yra kambariniai šunys ir puikūs šeimos draugai. Mančesterio terjeras yra ištikimas ir prieraišus šuo, kuris tinkamai dresuojamas gali dar ir kaip nustebinti! Šiems nedideliems šunys stebina įspūdingu vikrumu ir greičiu, todėl jų energija gali būti išnaudojama tam tikrame šunų sporte, pavyzdžiui, Agility. Nors Mančesterio terjerai ne visada yra nusiteikę bendrauti su kitais gyvūnais, tačiau savalaikė socializacija ir tinkamas šuns auklėjimas gali daryti tikrus stebuklus!

mancesterio terjerai Manchester TerrierMančesterio terjeras (Manchester Terrier)

Veislės istorija

XIX amžiuje dėl prastų sanitarinių sąlygų Anglijoje užsiveisė daugybė žiurkių, kurių žudymas tapo sportu. Žiurkių medžioklei buvo naudojami įvairūs šunys, tačiau ne visi jie pasižymėjo reikalingu vikrumu ir greita reakcija. Žiurkių sporto entuziastas Džonas Hulme nusprendė išveisti tokią šunų veislę, kuri būtų nepralenkiama žiurkių gaudyme, taigi, sukryžmino skaliką su terjeru. Gimę šuniukai buvo ne tik tvirti, bet taip pat atkaklūs ir labai greiti. 1827 metais išvesta nauja šunų veislė jau buvo ypatingai vertinama dėl gebėjimų gaudyti žiurkes. Tuo metu šunų ausys buvo trumpinamos, kad nebūtų nuplėštos kovojant su graužikais. 1860 metais Mančesterio terjerai buvo pagrindiniai žiurkių gaudytojai, maždaug tuo laikotarpiu šiems šunims buvo suteiktas Mančesterio vardas. Kiek vėliau buvo bandoma išveisti mažesnius Mančesterio terjerus, tačiau jie nepasižymėjo tvirta sveikata, jų kailis buvo pernelyg plonas, o akys – per daug iššokusios. Kurį laiką mažesnė Mančesterio terjero „versija“ išliko gana populiari: juos šeimininkai nešiodavosi specialiuose šunims pasiūtuose maišeliuose, kuriuos segdavo prie raitelio diržo. Šie šuniukai pasitarnaudavo lapių medžioklėje. Už „tėvynės“ ribų Mančesterio terjerai nėra labai populiarūs, o po Antrojo pasaulinio karo veislei apskritai grėsė išnykimas. Laimei, Mančesterio terjerų mylėtojų klubas pasistengė, kad veislė būtų išsaugota.

mancesterio terjeras Manchester Terriermancesterio terjerai Manchester Terrier

Mančesterio terjeras: išvaizda

Mančesterio terjeras yra nedidelis šuo, kurio aukštis ties ketera siekia 38-41 cm, vidutinis svoris – maždaug 8 kilogramai. Patinai paprastai būna didesni ir stambesni už pateles. Šios veislės šunys nėra stambūs, kūnas nedidelis ir kompaktiškas, ties juosmeniu šiek tiek įlenktas, šonkauliai atsikišę. Kojos gana ilgos ir tvirtos. Mančesterio terjero snukis yra gana ilgas, pleišto formos. Ausys V formos, vidutinio dydžio, nulenktos į priekį. akys mažos, ovalo formos, visada tamsios. Uodega ties pagrindu yra gana plati, į galą siaurėjanti, laikoma žemiau nugaros linijos. Kailis trumpas, standus ir blizgus. Galimos kailio spalvos – juoda, ruda, gelsvai ruda, mėlyna.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (13 balsai (-ų))