Nykštukinis pinčeris (Miniature Pinscher)

Nykštukinis pinčeris (Miniature Pinscher)

Veislė: Nykštukinis pinčeris
Kilmės šalis: Vokietija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Šviesiai ruda, tamsiai ruda, pilkšvai melsva, juoda, ruda ir rausva, ruda ir rausva
Charakteris Draugiškas, žaismingas, vikrus, protingas, gudrus, energingas, budrus, linksmas.
Ūgis: 25-30 cm
Svoris: 4-7 kg
Ilgaamžiškumas: 13-14 metų
Kiti pavadinimai: Cvergpinčeris, Miniature Pinscher, Zwergpinscher
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 2-4 šuniukai

Nykštukinis pinčeris kitaip dar vadinamas cvergpinčeriu (vok. „Zwerg“ reiškia „nykštukas“). Tai – nedidelis kambarinis šuo, kuris savo nedidelio ūgio tikrai nepaiso. Nykštukiniai pinčeriai visada nori pasirodyti labai drąsūs, tačiau kartais šiuos šunis prireikia ginti nuo... jų pačių. Jei nykštukinis pinčeris yra laiku socializuojamas ir pasirūpinama dresūros pagrindais, šis šuo tampa puikiai išauklėtu šeimos augintiniu, kuris visada norėtų būti kuo arčiau savo šeimos. Nykštukiniams pinčeriams yra būdinga neišsenkanti energija, paprastai šie šunys būna aktyvūs ne tik lauke, bet taip pat ir namuose. Nedidelis augintinio ūgis leidžia šunį pasiimti į keliones, kurias nykštukiniai pinčeriai labai mėgsta.

nykstukinis pinceris Miniature Pinschernykstukinis pinceris Miniature Pinscher

Veislės istorija

Nykštukinių pinčerių veislė prieš maždaug kelis šimtus metų buvo išvesta iš vokiečių pinčerių (pirmieji šios veislės šunys paminėti dar XV amžiuje, tačiau selekcinis darbas pradėtas gerokai vėliau). Nors nykštukiniai pinčeriai yra labai panašūs į anglų toiterjerus, tačiau nesuklyskite – nors šie šunys buvo išveisti gaudyti žiurkes, tačiau šių veislių protėviai yra skirtingi. Taip pat cvergpinčeriai neretai yra lyginami su dobermanais, tačiau ir jų protėviai nebuvo tokie pat. Be to, dobermanai buvo pradėti veisti maždaug šimtmečiu vėliau nei nykštukiniai pinčeriai. Pirmieji šios veislės atstovai buvo stambesni, jie buvo laikomi arklidėse, kad išgaudytų žiurkes. Šiuolaikiniai nykštukiniai pinčeriai buvo pradėti veisti XIX a. Vokietijoje, tačiau veislė buvo pripažinta praėjus kur kas daugiau laiko. 1895 metais nykštukinius pinčerius pripažino Vokietijos šnaucerių ir pinčerių mylėtojų draugija. Pirmieji nykštukiniai pinčeriai į JAV pateko 1929 metais, o 1935-aisiais jau buvo pripažinti kaip kambarinė-dekoratyvinė šunų veislė. Pirmieji nykštukiniai pinčeriai į Lietuvą atkeliavo gana vėlai – 2006 metais. Šiuo metu veislė yra gana populiari.

nykstukinis pinceris Miniature Pinschernykstukiniai pinceriai Miniature Pinscher

Nykštukinis pinčeris: išvaizda

Nykštukinių pinčerių išvaizda labai primena „miniatiūrinius dobermanus“. Šių šunų aukštis ties ketera paprastai siekia 25-30 cm. Kalytės sveria maždaug 3-5 kilogramus, patinai – 4-7 kg. Kūnas proporcingai sudėtas, krūtinė platoka, ovali, šonkauliai plokšti, nugara trumpa. Kojos tiesios, raumeningos, letenos apvalios, kompaktiškos. Kaklas vidutinio ilgio, šiek tiek išlenktas. Galva siaura, pleišto formos, snukio ilgis lygus pusei galvos ilgio. Žandikauliai stiprūs, sąkandis žirkliškas. Ausys trikampio formos, simetriškos, gana didelės. Akys ovalo formos, tamsios. Nosis juodos spalvos. Uodega vidutinio ilgio, Europos Sąjungos šalyse nėra kerpama. Kailis trumpas, tankus, prigludęs. Dengiamieji plaukai yra gana kieti, tiesūs. Galvą ir kojas dengiantis kailis yra trumpesnis ir minkštesnis. Spalva gali būti juoda, sodriai geltona arba ruda.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (16 balsai (-ų))