Niūfaundlendas (Newfoundland)

Niūfaundlendas (Newfoundland)

Veislė: Niūfaundlendas
Kilmės šalis: Kanada
Paskirtis: Namų šuo, gelbėtojas
Spalvos: Juoda, ruda, juoda ir balta, pilka
Charakteris Švelnus, geras, mielas, draugiškas, lengvai dresuojamas
Ūgis: 65-71 cm
Svoris: 50-65 kg
Ilgaamžiškumas: 9-12 metų
Kiti pavadinimai: Newfoundland
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Niūfaundlendas – tikras gerumo įsikūnijimas. Šios veislės šunys pasižymi ypatinga kantrybe, draugiškumu ir prieraišumu. Vanduo neabejotinai yra niūfaundlendų stichija – šie šunys visada džiaugiasi, jei turi galimybę paplaukioti. Nors niūfaundlendas yra labai didelis šuo, tačiau jis toks tikrai nesijaučia, ir savo dydžio nenaudoja kaip pranašumo prieš kitus. Toks augintinis puikiai sutaria ir su vaikais, ir su nepažįstamais žmonėmis, ir su gyvūnais.

Niūfaundlendas (Newfoundland)Niūfaundlendas (Newfoundland)

Veislės istorija

Niūfaundlendas yra kilęs iš Šiaurės Amerikos. Teigiama, kad veislei šiuo metu yra maždaug 800 metų, tačiau jos atsiradimas vis dar kelia daugybę klausimų. Kai kurie kinologai mano, kad veislė susiformavo atsitiktinai – dėl į Niūfaundlendo salą žvejų atgabentų įvairių šunų. Spėjama, kad veislės protėviais galėjo būti meškiniai Norvegijos šunys, kuriuos XIX amžiaus pradžioje į salą įvežė vikingai. Kiti kinologai veislės atsiradimą sieja su Tibeto mastifais, kurie atkeliavo iš Azijos dar priešistoriniais laikais. 1497 metais Džiovanio Kaboto ekspedicijos metu buvo atrastas Niūfaundlendo sala. Europiečius labai nustebino vietinių gyventojų šunys, kurie talkininkavo traukiant sunkius tinklus ir jūros išplukdytus daiktus. Spėjama, kad dabartinės niūfaundlendų savybės susiformavo maždaug XV-XVI amžiuje. Ši šunų veislė JAV pirmą kartą buvo paminėta 1639 metais. XVIII amžiaus pabaigoje niūfaundlendai pradėti aktyviai vežti į Europą – šios veislės šunys buvo tikri aristokratų numylėtiniai. 1878 metais Anglijos kinologų klubas užregistravo pirmuosius šios veislės atstovus, o praėjus aštuoneriems metams buvo įkurtas ir niūfaundlendų mylėtojų klubas. Pirmasis veislės standartas JAV buvo patvirtintas 1886 metais, Anglijoje – 1879 m.

Niūfaundlendas (Newfoundland)niufaundlendas Newfoundland

Niūfaundlendas: išvaizda

Niūfaundlendas yra didelis šuo: patinų ūgis ties ketera siekia 71 cm, patelių – 66 cm. Patinai paprastai sveria apie 68 kg, patelės – maždaug 54 kilogramus. Niūfaundlendo aukštis ties ketera yra lygus kūno ilgiui nuo keteros iki uodegos pagrindo. Kaukolė stambi ir plati, viršugalvis šiek tiek išgaubtas, pakaušio gumburas gerai išvystytas. Nosis didelė, šnervės plačios, spalva priklauso nuo kailio: juodų ir juodai baltų šunų nosis juoda, rudų – ruda. Snukis kvadratinės formos, gana trumpas, padengtas trumpu švelniu kailiu. Akys nutolusios viena nuo kitos, nedidelės. Juodų ir juodai baltų šunų akys tamsiai rudos, rudų niūfaundlendų akys gali būti šviesesnės. Ausys nedidelės, trikampio formos, jų galiukai užapvalinti. Uodega ties pagrindu stipri ir plati. Stovintis šuo uodegą laiko nuleistą, paprastai jos ilgis siekia alkūnę (gali būti ir šiek tiek ilgesnė). Niūfaundlendas turi tankų vandeniui atsparų kailį: viršutiniai plaukai gana ilgi ir tiesūs (gali būti lengvai banguoti), pavilnė minkšta ir stora. Kailio spalva gali būti juoda, baltai juoda arba ruda. Nors septintajame ir aštuntajame dešimtmetyje buvo veisiami ir melsvi niūfaundlendai, tačiau Tarptautinė kinologų draugija šį atspalvį laiko nestandartiniu.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (13 balsai (-ų))