Pekinas (Pekingese)

Pekinas (Pekingese)

Veislė: Pekinas
Kilmės šalis: Kinija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Leidžiamos įvairios kailio spalvos, išskyrus raudonai rudą ir baltą. Labiausiai vertinama šviesi smėlio spalva
Charakteris Ramus, savarankiškas, draugiškas, kilnus, protingas, prieraišus, dažnai užsispyręs. Nepasitiki svetimais
Ūgis: 15-25 cm
Svoris: 3-5,5 kg
Ilgaamžiškumas: 11-13 metų
Kiti pavadinimai: Pekingese
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 2-4 šuniukai

Pekinas – nedidelis šuo, kuris yra labai nepriklausomas ir pasitikintis savimi. Išvaizda apgaulinga: nors pekinai atrodo nedideli ir ramūs, tačiau prireikus jie gali kautis tarsi liūtai! Baimės jausmas šios veislės šunims tikrai nėra būdingas, tačiau šie šunys nėra agresyvūs. Jei pekinas yra tinkamai socializuojamas, jis gali tapti puikiu vaikų ir namuose laikomų augintinių bičiuliu. Tai iš tiesų puikūs kompanionai, norintys savo šeimininką lydėti visur ir visada. Nors pekinus išmokyti tam tikrų komandų gali būti gana sudėtinga, tačiau užsispyrimas ir kruopštus darbas visada duoda puikių rezultatų.

Pekinas (Pekingese)pekinas Pekingese

Veislės istorija

Pekinai yra kilę iš Kinijos. DNR tyrimai rodo, kad pekinai yra viena seniausių šunų veislių. Kelis šimtmečius šios veislės šunys buvo auginami išimtinai tik imperatoriškuose Kinijos rūmuose. Pasakojama, kad pekinai buvo garbinami dėl gebėjimo išbaidyti piktąsias dvasias. Už šio šunelio vagystę grėsė mirties bausmė, o mirus imperatoriui pekinas buvo laidojamas kartu, kad galėtų saugoti savo šeimininką ir po mirties. 1860 metais britų ir prancūzų kariai okupavo Pekino vasaros rūmus. Imperatoriui Xianfeng‘ui pavyko pasprukti į Čengdės miestą, bet rūmuose liko imperatoriaus teta. Kai kariai užėmė rūmus, rado ją nusižudžiusią, o šalia jos – penkis gedinčius pekinukus. Prieš sudeginant rūmus sąjungininkai šunis iš rūmų išnešė. Du jų pasiėmė Džonas Hėjus, kuriuos vėliau padovanojo seseriai, Velingtono kunigaikštienei. Kitus du šunis pasiėmė seras Džordžas Fitsrojus: vieną jų padovanojo pusseserei, Gordono kunigaikštienei, ir vieną pusbroliui, Ričmondo kunigaikščiui. Paskutinįjį likusį pekiną pasiėmė leitenantas Dunas, kurį padovanojo Anglijos karalienei Viktorijai. Tokiu būdu pekinai atkeliavo į Angliją ir Europą, kur netrukus labai išpopuliarėjo. Pirmasis pekinų veislynas Lietuvoje buvo užregistruotas 1994 metais.

pekinas Pekingesepekinas Pekingese

Pekinas: išvaizda

Pekinų ūgis ties ketera gali svyruoti nuo 15 iki 25 cm. Įdomu tai, kad patelės yra kiek sunkesnės už patinus – jų svoris turėtų būti ne didesnis nei 5,5 kg. Pekino kūnas yra trumpas, krūtinė plati, šonkauliai apvalūs, būdingas žymus liemuo. Galva didelė, kaukolė plati, tarp ausų kaukolė plokščia. Snukutis nedidelis, plokščias. Akys didelės, apvalios, tamsių spalvų. Ausys širdies formos, laikomos prigludusios prie galvos, apaugusios ilgais plaukais. Uodega laikoma aukštai, šiek tiek užlenkta, apaugusi ilgais plaukais. Viršutinis kailis ilgas su gausiais karčiais, kurie nusidriekia iki pat pečių. Kaklo srityje kailis formuoja „apykaklę“. Viršutinis kailio sluoksnis tankus ir gana šiurkštus, pavilnė minkšta. Leidžiamos įvairios kailio spalvos, išskyrus raudonai rudą ir baltą. Labiausiai vertinama šviesi smėlio spalva.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (19 balsai (-ų))