Amerikiečių pitbulterjeras (American Pit Bull Terrier)

Pitbulterjeras (American Pit Bull Terrier)

Veislė: Pitbulterjeras
Kilmės šalis: JAV
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Įvairios
Charakteris Stiprus, atkaklus, užsispyręs, prieraišus, draugiškas, ištikimas, protingas, klusnus
Ūgis: 45-56 cm
Svoris: 15-36 kg
Ilgaamžiškumas: 12-13 metų
Kiti pavadinimai: Amerikiečių pitbulterjeras, Pitbulis, American Pit Bull Terrier
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Pitbulterjai – savimi pasitikintys šunys, kuriems būdingas atkaklumas, aktyvumas ir ištikimybė savo šeimininkui. Visame pasaulyje pitbulterjerai yra naudojami kaip sportiniai šunys – jie tempia svorius, atlieka narkotikų ar sprogstamųjų medžiagų paiešką. Taip pat pitbulterjerai tampa ir kaniterapiniais šunimis. Nors pamačius pitbulterjerą kai kuriems žmonėms norisi pereiti į kitą gatvės pusę, tačiau taip tėra dėl vadovavimosi stereotipais. Iš tiesų pitbulterjeras tikrai nėra toks piktas, kaip atrodo – su žmonėmis šios veislės šunys yra meilūs ir draugiški. Jei pitbulterjeras yra tinkamai auklėjamas (nėra skatinamas jo agresyvumas), tikrai nėra ko bijoti.

amerikieciu pitbulterjeras American Pit Bull Terrieramerikieciu pitbulterjero suniukas

Veislės istorija

XIX amžiaus pradžioje šunų kautynės su buliais buvo labai populiarios, tam buvo naudojami įvairių veislių šunys. Kovose dalyvaujantys šunys turėjo būti pakankamai ištvermingi ir judrūs, todėl buldogai buvo kryžminami su terjerais. Naujai išvestos veislės šunys buvo vidutinio dydžio, pasižymėjo ypatinga ištverme ir energingumu. Taip pat pitbulterjerai buvo auginami apsaugai, gyvulių priežiūrai ir kaip pagalbininkai medžioklėje. Į JAV pitbulterjerai buvo įvežti devynioliktojo amžiaus viduryje. Tuo laikotarpiu šios veislės šunys buvo vadinami labai įvairiai – pitbulterjerais, pitterjerais, Stafordšyro koviniais šunimis, ir t.t. 1898 metais buvo įkurta pitbulterjerams skirta kinologinė organizacija, kuri registravo šios veislės atstovus. Veislė įgavo dar vieną pavadinimą – šie šunys buvo vadinami Amerikos terjerais, tuo metu ši veislė dar nebuvo atskirta nuo Stafordšyro terjerų. 1936 metais galiausiai nutarta, kad Stafordšyro terjerai ir pitbulterjerai yra skirtingos veislės, ir šių šunų tarpusavio kryžminimas nėra pageidaujamas. Didžiausio susidomėjimo pitbulterjerai sulaukė nuo 1980 metų . Deja, didelis veislės populiarumas turėjo įtakos ir gimstančių šuniukų charakteriui – veisimas ne visada buvo atsakingas, todėl veislei atėjo sunkūs laikai. Dabar pitbulterjerai auginami kaip šeimos šunys, kurie kartais dalyvauja svorio tempimo ar vikrumo varžybose.

amerikieciu pitbulterjeras American Pit Bull Terrieramerikieciu pitbulterjeras American Pit Bull Terrier

Pitbulterjeras: išvaizda

Pitbulterjerai yra proporcingai sudėti šunys, kurių ūgis ties ketera siekia 45-56 cm, svoris gali svyruoti nuo 14 iki 23 kilogramų. Pitbulterjero galva yra didelė ir plati, žiūrint iš priekio primena platų buką pleištą. Skruostikauliai atsikišę, be raukšlių. Snukis platus, nuo nosies galiuko link pagrindo šiek tiek platėja. Nosis didelė, šnervės atviros ir plačios. Akys gali būti įvairių spalvų, išskyrus mėlyną. Skirtingų spalvų akys nėra pageidautinos. Krūtinė gili ir plati, priekinė jos dalis neturėtų būti didesnė už pečius. Šonkauliai aiškiai matomi, nugara tvirta ir stipri. Priekinės kojos raumeningos, alkūnės arti kulnų. Pėdos apvalios, glaustos. Uodega išaugusi žemai, į galą siaurėjanti. Kailis trumpas, blizgus ir tiesus, gali būti įvairių spalvų, išskyrus dėmėtą ir margą.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (12 balsai (-ų))