Kurtsharas (German Shorthaired Pointer)

Vokiečių Kurtsharas (German Shorthaired Pointer)

Veislė: Vokiečių Kurtsharas
Kilmės šalis: Vokietija
Paskirtis: Namų šuo, paukštšunis
Spalvos: Rudas, tamsiai ruda, rudas ir baltas, rausvai rudas ir baltas, juodas ir baltas
Charakteris Protingas, prieraišus, draugiškas, išdykęs, atletiškas, lengvai dresuojamas
Ūgis: 58-65 cm
Svoris: 25-30 kg
Ilgaamžiškumas: 12-14 metų
Kiti pavadinimai: Kurtsharas, German Shorthaired Pointer
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Vokiečių kurtsharas – labai energingas, lengvai dresuojamas šuo, kuris visada dega noru įtikti savo šeimininkui. Šios veislės šunys buvo išvesti medžioklei, kurioje yra naudojami iki šių dienų. Vis dėlto, kurtsharai taip pat yra tinkami ir įvairiam šunų sportui, nes labai noriai užsiima įvairia aktyvia veikla, bei greitai mokosi naujų komandų. Vokiečių kurtsharai puikiai prisitaiko gyvendami bute, tačiau šeimininkai turėtų pasirūpinti pakankamu augintinio fiziniu aktyvumu. Atminkite, kad kurtsharas tiesiog privalo kažkur iškrauti savo energiją, todėl nuobodžiaujantis šuo gali elgtis destruktyviai.

Kurtsharas (German Shorthaired Pointer)vokieciu kurtsharas German Shorthaired Pointer

Veislės istorija

Vokiečių kurtsharų protėviai – trumpaplaukiai paukštiniai šunys brakai, kurie buvo itin populiarūs XVII-XVIII amžiuje (daugiausia jų buvo auginama Prancūzijoje ir Ispanijoje). 1878 metais vokiečių ir austrų kinologų suvažiavime buvo iškelta idėja išvesti tokią veislę, kuri būtų tinkama visoms tuo metu praktikuotoms medžioklės rūšims. Kryžminant trumpaplaukius paukštinius šunis su pointeriais XIX amžiaus pabaigoje buvo sukurta nauja šunų veislė, pasižyminti grakštumu ir ištvermingumu. Vėliau laukė sistemingas darbas bei griežta kergiamų šunų atranka – buvo siekiama patobulinti šunų fizines bei darbines savybes. XX amžiaus pirmaisiais dešimtmečiais vokiečių kurtsharo tipas jau buvo nusistovėjęs – veisiamų šunų palikuoniai pasižymėjo visomis pageidautinomis savybėmis. Šiandien vokiečių kurtsharai yra gana populiari šunų veislė – nemažai jos atstovų gyvena ir mūsų šalyje (kurtsharai neretai naudojami ančių medžioklei bei sužeistų gyvūnų paieškai).

vokieciu kurtsharas German Shorthaired Pointervokieciu kurtsharas German Shorthaired Pointer

Vokiečių Kurtsharas: išvaizda

Kurtsharas – elegantiškos išvaizdos, vidutinio dydžio šuo. Patinų aukštis ties ketera siekia 62-65 cm, patelių – 58-63 cm (svoris paprastai svyruoja nuo 25 iki 30 kg). Galva pleišto formos, proporcinga liemeniui. Antakių lankai labai išraiškingi, bet neiškilūs. Šnervės platokos, nosies veidrodėlis kailio spalvos. Dantys tvirti, tankiai suaugę, sąkandis žirkliškas. Akys vidutinio dydžio, ovalios, tamsiai rudos spalvos. Snukis platus, pailgas, tvirtas. Ausys išaugusios aukštai, nukarusios, apvaliais galais. Kaklas vidutinio ilgio, raumeningas. Krūtinė vidutinio pločio, ovali, šonkauliai išlinkę, nugara plati ir tiesi. Kojos ilgos, tiesios, lygiagrečios. Uodega išaugusi aukštai, ties pagrindu plati, į galą siaurėjanti (Europos Sąjungos šalyse uodega nėra trumpinama). Kailis trumpas, tiesus, blizgus. Plaukai, dengiantys kojas, trumpesni ir švelnesni. Pavilnė tanki ir minkšta. Kailio spalva – ruda, juoda, ruda arba juoda su balta.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (11 balsai (-ų))