Rotveileris (Rottweiler)

Rotveileris (Rottweiler)

Veislė: Rotveileris
Kilmės šalis: Vokietija
Paskirtis: Namų šuo, sargšunis
Spalvos: Juoda su rausvoku įrūdžiu skruostu, snukio, pasmakrės, kaklo apačios, krūtinės ir galūnių srityse
Charakteris Ramus, drąsus, pasitikintis savimi, bebaimis, budrus, sargus, darbštus, stabilaus charakterio, atsidavęs, klusnus, ištikimas
Ūgis: 58-69 cm
Svoris: 40-55 kg
Ilgaamžiškumas: 11-12 metų
Kiti pavadinimai: Rottweiler
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Rotveileris yra ištikimas, paklusnus ir darbštus šuo. Nors šios veislės šunų išvaizda atrodo gana šiurkšti, tačiau iš tiesų tai yra taikūs ir ramaus būdo šunys, kurie pirmi neprovokuoja konflikto. Toks augintinis yra tinkamas tik tvirto charakterio šunų mylėtojui, kuriam šuo namuose nėra naujiena. Rotveileriui yra būtina socializacija ir tinkama dresūra, dažnai šiuos šunis pasirenka kinologai ar pareigūnai, žinantys, kaip elgtis su tokiu šunimi. Nepažįstamieji rotveileriams visada kelia įtarimą, todėl šie šunys yra vertinami ir dėl jų sargumo. Šios veislės šunys visada stebi ir vertina situaciją, prireikus gali ginti savo šeimininką, tačiau praėjus pavoju labai greitai nurimsta.

Rotveileris (Rottweiler)Rotveileris (Rottweiler)

Veislės istorija

Rotveileriai laikomi viena seniausių šunų veislių. Šios veislės šunų protėviais yra laikomi Azijos mastifų tipo šunys, kurie į Vokietiją atkeliavo 74-aisiais mūsų eros metais. Tuo laikotarpiu į tolimus žygius buvo varomos gyvulių bandos, todėl buvo reikalingi šunys, galintys gyvulius ganyti ir saugoti. Šiuolaikinių rotveilerių protėviai pasižymėjo ypatinga ištverme – nepavargdami jie galėjo keliauti iš vienos vietovės į kitą. Jų darbinės savybės buvo išnaudoos ir kitaip – šunys vietoj arklių tempdavo sunkius krovinius į turgavietes. Legendos byloja, kad rotveileriai buvo ir puikūs sargai, kurie padėdavo apsisaugoti nuo sukčių. Pasakojama, kad prekybininkams rotveileriai padėdavo saugoti pinigus – juos parišę šuns pakaklėje galėjo būti visiškai ramūs, kad pinigų niekas neišdrįs paimti. Devynioliktame amžiuje buvo pradėti vystyti geležinkeliai, todėl ginti galvijus buvo uždrausta. Ištvermingus šunis, kurie tempdavo įvairius krovinius, tuo laikotarpiu pakeitė asilai. Taigi, rotveilerių populiacija smarkiai sumažėjo. Šiuolaikiniai rotveileriai buvo išveisti XIX amžiuje Pietų Vokietijos mieste Rotveile. Netrukus buvo pastebėta, kad šie šunys pasižymi puikiomis darbinėmis savybėmis, todėl išpopuliarėjo Skandinavijos šalyse, Šveicarijoje ir JAV. 1921 metais Vokietijoje buvo įkurtas pirmasis rotveilerių mylėtojų klubas, o 1935-aisiais patvirtintas veislės standartas. Pirmieji rotveileriai Lietuvoje atsirado dar prieš Antrąjį Pasaulinį karą, 1937 metais buvo aprašyti Povilo Krygerio knygoje „Šuns dresūra“.

Rotveileris (Rottweiler)Rotveileris (Rottweiler)

Rotveileris: išvaizda

Rotveileris yra stambus šuo: patinų ūgis ties ketera siekia 63-69 cm, patelių – nuo 58 iki 64 cm. Vidutinis šios veislės šunų svoris yra maždaug 50 kilogramų. Rotveilerių krūtinė yra didelė ir plati, beveik apskrita. Nugara tvirta ir tiesi, juosmuo trumpas, strėnos plačios, gana apvalios. Kojos tiesios, lygiagrečios. Galva stambi, kaukolė tarp ausų plati. Kakta ilgesnė už snukį, gana iškili. Skruostai raumeningi, antakiai iškilūs. Akys vidutinio dydžio, migdolų formos, tamsiai rudos spalvos. Lūpų kraštai prigludę, juodi. Ausys išaugusios aukštai, gana toli viena nuo kitos, vidutinio dydžio, trikampio formos. Uodega ilga, Europos Sąjungos šalyse nekerpama. Rotveilerių kailis standus, vidutinio ilgio, prigludęs. Ant šlaunų kailis ilgesnis nei kitose kūno vietose. Spalva – juoda su rausvoku įrūdžiu skruostu, snukio, pasmakrės, kaklo apačios, krūtinės ir galūnių srityse.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (17 balsai (-ų))