Rusų kurtas (Borzoi)

Rusų kurtas (Borzoi)

Veislė: Rusų kurtas
Kilmės šalis: Rusija
Paskirtis: Namų šuo, medžioklinis šuo
Spalvos: Įvairios spalvos: balta, balta ir juoda, bet kokio atspalvio rusva, pilka, tigrinė
Charakteris Ramus, tylus, švelnus, santūrus, ištikimas, judrus, greitas, veržlus, ištvermingas, narsus. Draugiškas su vaikais. Sutaria su kitais gyvūnais
Ūgis: 75-82 cm
Svoris: 36-48 kg
Ilgaamžiškumas: 10-13 metų
Kiti pavadinimai: Borzoi, Russian Wolfhound, Russkaya Psovaya Borzaya
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 5-8 šuniukai

Rusų kurtas (borzoi) – tai protingas ir švelnus šuo, kuriam būdingas labai santūrus charakteris. Rusų kurtai yra labai draugiški šunys, kuriems visiškai nebūdinga agresija ar nervingumas. Tai yra tylūs augintiniai, kurie praktiškai niekada neloja. Prieš daugybę metų rusų kurtai buvo tiesiog nepakeičiami raitelių palydovai – šiems šunims yra būdinga ištvermė ir labai didelis greitis. Rusų kurtai geriausiai jaučiasi gyvendami užmiestyje, nes čia gali dažniau ir labiau išsilakstyti. Mieste šios veislės šunys gali būti auginami tik tada, jei šeimininkai turi pakankamai daug laisvo laiko, ir kasdien eina į ilgus pasivaikščiojimus gamtoje.

Rusų kurtas (Borzoi)Rusų kurtas (Borzoi)

Veislės istorija

Rusų kurtas – medžioklinis miškastepių šuo, kuris buvo naudojamas labai pavojingame sporte – vilkų medžioklėje. Tokias „pramogas“ organizuodavo rusų aristokratai, ir tokį reginį stebėdavo su dideliu malonumu. Pirmasis šios veislės šunų standartas buvo pripažintas 1888 metais. Didysis kunigaikštis Nikolajus Nikolajevičius įkūrė pirmąjį kurtų veislyną, tačiau tuo metu nebuvo skiriama dėmesio kurtų eksterjerui. Veisiant šunis svarbiausiomis savybėmis buvo greitis, narsa ir sugebėjimas pagauti vilką. XX amžiaus pirmaisiais dešimtmečiais rusų kurtai neretai tapdavo Vakarų Europos ponių palydovais. Įvairiuose tuo laikotarpio piešiniuose rusų kurtas buvo vaizduojamas kaip tam tikro stiliaus elementas. 1902 metais pradėta rašyti Rusijos šunų veislių knyga, kurioje, žinoma, buvo paminėti ir rusų kurtai (knygos rengimu rūpinosi Aleksandras II). Didžiausią žalą veislei padarė Spalio revoliucija – kai buvo nusiaubtos šeimininkų sodybos, rusų kurtai dar kurį laiką bastėsi, tačiau galiausiai veislė praktiškai išnyko. 1960 metais imtasi veislę atkurti, todėl šiandien galime džiaugtis šiais nuostabiais aristokratiškais šunimis.

Rusų kurtas (Borzoi)Rusų kurtas (Borzoi)

Rusų kurtas: išvaizda

Rusų kurtas yra aukštas, elegantiškas šuo, kurio ūgis ties ketera siekia 75-82 cm. Šios veislės šunų galva yra siaura, pailga, grakščių linijų. Kaukolė su nosies galiuku sudaro buką kampą. Snukis siauras, nosies galiukas juodas. Akys didelės, ovalios, labai arti viena kitos, tamsiai rudos. Ausys nedidelės, plonos, padengtos trumpu kailiu, galiukai atstatyti atgal. Sprandas ilgas ir raumeningas, lengvai išlenktas. Krūtinė siaura, gana gili, šonkauliai iškilūs. Priekinės kojos tiesios, siauros, užpakalinės kojos yra kiek platesnės. Letenos siauros, ovalo formos, pirštai lenkti. Uodega ilga ir plona, gali būti kardo arba pjautuvo formos. Kailis ilgas, šilkinės tekstūros, gali būti banguotas arba smarkiai garbanotas. Kojų šonus, galvą ir ausis dengia trumpas ir glotnus kailis, nugarą ir kaklą puošia ilgesnis banguotas kailis. Leistinos kailio spalvos: balta, balta ir juoda, bet kokio atspalvio rusva, pilka, tigrinė.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (14 balsai (-ų))