Samojedas (Samoyed)

Samojedas (Samoyed)

Veislė: Samojedas
Kilmės šalis: Rusija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Balta
Charakteris Gyvybingas, labai geranoriškas, draugiškas, bendraujantis, budrus, užsispyręs
Ūgis: 46-56 cm
Svoris: 17-30 kg
Ilgaamžiškumas: 12-13 metų
Kiti pavadinimai: Samoyed
Hipoalerginis: Taip (100 procentų hipoalerginių šunų nebūna, tačiau hipoalerginės veislės šuo gali sukelti silpnesnius alergijos simptomus, arba alergija gali apskritai nepasireikšti. Daugiau apie alergiją šunims skaitykite čia)
Vados dydis: 5-9 šuniukai

Somojedai – tai balti įspūdingos išvaizdos šunys, kilę iš Rusijos. Samojedas kitaip dar vadinamas nencų laika arba Bjelkier. Tai yra viena seniausių kinkomų šunų veislių, spėjama, kad samojedai atsirado prieš maždaug 3000 metų. Išvertus į lietuvių kalbą veislės pavadinimas reikštų „atsiskyręs“ ar „gyvenantis pats sau“. Samojedai talkininkaudavo saugant elnius, medžiojant meškas ir ruonius. Jau tada pastebėta, kad šios veislės šunys yra labai prieraišūs ir pasitikintys žmonėmis, todėl samojedas yra puikus šeimos augintinis.

Samojedas (Samoyed)samojedas Samoyed

Veislės istorija

Samojedai yra kilę iš šiaurinės Rusijos regionų. Prieš daugybę metų samojedai buvo naudojami tempti roges, ganyti bandas, saugoti (ar šildyti!) šeimininkus. Veislės pavadinimas yra kilęs nuo genties, kuriai šie šunys talkininkaudavo atliekant įvairius darbus. Samojedai išsiskyrė puikiomis darbinėmis savybėmis: jie atsparūs šalčiui, ištvermingi ir labai darbštūs. DNR tyrimai parodė, kad ši šunų veislė yra viena viena iš 14 pačių seniausių (į šį sąrašą taip pat patenka čiau čiau, Sibiro haskiai, ir t.t.) Spėjama, kad samojedai yra veisiami jau maždaug 3000 metų ar net dar ilgiau. Į Europą pirmieji samojedai pateko gana vėlai – 1889 metais. Tai – britų zoologo Ernest Kilburn Scott, trejus metus gyvenusio nencų gentyje, nuopelnas. Grįždamas į Angliją jis su savimi pasiėmė vieną rudos spalvos patinėlį, o iš Uralo regiono parsivežė sniego baltumo patiną bei kreminės spalvos kalytę. Šie trys šunys suformavo šiuolaikinę samojedų veislę. Pirmasis samojedų standartas buvo aprašytas 1909 metais Anglijoje (jis buvo patvirtintas tik 1988 metais).

samojedo suniukaiSamojedas (Samoyed)

Samojedas: išvaizda

Samojedas yra vidutinio dydžio šuo, kuriam yra būdingos stačios ausys ir užriesta uodega. Šios veislės šunys gali būti visiškai balti arba su kreminėmis dėmėmis, kailis atsparus blogoms oro sąlygoms. Samojedų galva yra stambi, pleišto formos. Snukis – vidutinio ilgio, smailėjantis. Nosis gali būti ruda arba juoda. Lūpų kampučiai yra šiek tiek užriesti, todėl atrodo, kad samojedas šypsosi. Akys vidutinio dydžio, migdolo formos, gana toli viena nuo kitos, tamsiai rudos spalvos. Letenos yra plokščios, pirštai ir padai apaugę šeriais, kurie tarsi sudaro sniego batus. Kaklas yra vidutinio ilgio, labai tvirtas. Sąkandis žirklinis. Patinai stambesni nei patelės, jų ūgis ties ketera – nuo 51 iki 56 cm, patelės paprastai būna nuo 46 iki 51 cm. Samojedų svoris gali svyruoti nuo 17 iki 30 kilogramų. Patinų kailis paprastai būna ilgesnis nei patelių.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (14 balsai (-ų))