Veimaro paukštšunis (Veimaraneris, Weimaraner)

Veimaro paukštšunis (Veimaraneris, Weimaraner)

Veislė: Veimaro paukštšunis (Veimaraneris)
Kilmės šalis: Vokietija
Paskirtis: Namų šuo, paukštšunis
Spalvos: Pilka, spindinti plieno, sidabrinė
Charakteris Ramus, santūrus, protingas, klusnus, budrus, patikimas, bebaimis, greitas, ištvermingas, atkaklus, aistringas medžioklėje
Ūgis: 57-70 cm
Svoris: 25-40 kg
Ilgaamžiškumas: 11-13 metų
Kiti pavadinimai: Veimaraneris, Weimaraner
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Veimaro paukštšunis kitaip dar vadinamas veimaraneriu. Tai – medžioklinis šuo, kuris yra ramaus būdo ir lengvai dresuojamas. Labiausiai tinka tiems šunų mylėtojams, kure užsiima medžiokle, mėgsta ilgus pasivaikščiojimus, bėgioja ar užsiima aktyvia veikla. Veimaraneriams yra reikalingas gana didelis fizinis krūvis – jei šuo jo negauna, gali veiklos susirasti savarankiškai, o to nepageidauja nė vienas šunų augintojas..

veimaraneris Weimaraner veimaro paukstsunisveimaraneriai Weimaraner veimaro paukstsuniai

Veislės istorija

Veimaraneris – tai viena seniausių Vokietijos paukštšunių veislių. Nuo pat 1900 metų Veimaro paukštšuniai nebuvo kryžminami su kitomis šunų veislėmis, todėl išliko tokie pat. Šios veislės šunų kilmė nėra visiškai aiški: manoma, kad į Karolio Augusto dvarą Veimare jie buvo atvežti iš Čekijos. Yra žinoma, kad devynioliktojo amžiaus pradžioje šios veislės šunų čia jau buvo, o šimtmečiui įpusėjus Vokietijos medžiotojai ėmėsi gryninti veislę. Veimaro paukštšuniai buvo labiausiai paplitę centrinėje Vokietijos dalyje, ypač Tiuringijoje ir Veimaro apylinkėse. 1890 metais veimaranerių veislė jau buvo išgryninta. Tuo laikotarpiu buvo tik trumpaplaukiai Veimaro paukštšuniai, o devynioliktojo amžiaus pabaigoje - dvidešimtojo amžiaus pradžioje atsirado ir ilgaplaukiai veimaraneriai. Praėjus Antrajam pasauliniam karui veimaraneriai buvo populiarūs ne vien tik Europoje, bet taip pat ir Jungtinėse Amerikos Valstijose.

veimaro paukstsunis suniukaiVeimaro paukštšunis (Veimaraneris, Weimaraner)

Veimaraneris: išvaizda

Veimaro paukštšunis yra vidutinio dydžio šuo. Patinų aukštis ties ketera – nuo 59 iki 70 cm, patelių – nuo 57 iki 65 cm. Patinai įprastai sveria nuo 30 iki 40 kg, patelės kiek smulkesnės, sveria nuo 25 iki 35 kg. Šios veislės šunų galva yra proporcinga kūnui, be odos raukšlių. Patino galva yra stambesnė nei patelės, pakaušio gumburas šiek tiek atsikišęs. Veimaranerio snukis yra ilgas ir tiesus, kartais turi nedidelę kuprelę. Viršutinė lūpa yra šiek tiek nukarusi, dengia apatinį žandikaulį. Veimaro paukštšunių sąkandis žirkliškas, dantys balti. Nosis paprastai būna pilka, tiks galiukas yra tamsios spalvos. Ausys gana ilgos, nulėpusios, suapvalintais galais. Ryški ketera, strėnos iškilokos. Skiriami trumpaplaukiai ir ilgaplaukiai veimaraneriai. Trumpaplaukių šunų kailis yra gana trumpas, plaukai prigludę ir tvirti. Ilgakailių veimaranerių kailis lygus arba šiek tiek banguotas, paprastai kailis yra 3-6 cm ilgio. Papilvėje ir priekinėje kūno dalyje plaukai paprastai būna ilgesni. Įdomu tai, kad šios veislės šunų kailio ir akių spalva yra kintanti. Iki dviejų mėnesių Veimaro paukštšuniai paprastai būna pilkšvai žydros spalvos, o akys – mėlynos. Sulaukę trijų mėnesių amžiaus veimaraneriai įgauna pilkšvai sidabrinį atspalvį, o akys tampa gelsvai rudos. Nuolatinė kailio spalva – sidabriškai pilka, akys paprastai būna gintaro atspalvio. Tokias spalvas veimaraneris įgauna maždaug aštuntą gyvenimo mėnesį.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (18 balsai (-ų))