Vipetas (Whippet)

Vipetas (Whippet)

Veislė: Vipetas
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų, medžioklinis, lenktynių šuo
Spalvos: Įvairios
Charakteris Prieraišus, švelnus, ramus, tylus, jautrus, draugiškas, protingas. Draugiškas su vaikais ir šunimis
Ūgis: 44-51 cm
Svoris: 9-14 kg
Ilgaamžiškumas: 13-14 metų
Kiti pavadinimai: Whippet
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 2-5 šuniukai

Nors daugelis žmonių, išvydę vipetą, su užuojauta mintyse pagalvoja, kad tai – baikštus ir lepus šuo, tačiau čia pat jie ir suklysta. Iš tiesų vipetai yra labai guvūs ir stiprūs šunys, kuriems didelis lepumas tikrai nėra būdingas. Šios veislės šunys – tai nuostabus kurto ir terjero derinys: iš kurtų vipetai paveldėjo nepriklausomą būdą ir eleganciją, o iš terjerų – neišsenkančią energiją, meilę žmonėms, ryžtą ir drąsą. Nors šie šunys yra gana išdykę, tačiau tinkamai auklėjami tampa paklusnūs ir prieraišūs.

vipetas Whippetvipetai Whippet

Veislės istorija

Nors ilgą laiką buvo manoma, kad vipetai išveisti XIX amžiuje, tačiau dabar mokslininkai yra surinkę nemažai įrodymų, kad tai – kur kas senesnė šunų veislė. Luvre saugoma šuns, labai panašaus į vipetą, skulptūra, kuri buvo pagaminta dar 4 amžiuje prieš Kristų. Kai kurių tyrinėtojų teigimu, vipetai yra kilę iš faraonų šunų, į Angliją galėjo patekti maždaug 55 m. pr. Kr. Apie šios veislės šunis rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą užsimenama 1610 metais (anglų kalba). Manoma, kad šią veislę sukūrė Šiaurės Anglijos darbininkai, sukryžminę greihaundą ir terjerą. Ši šunų veislė buvo naudojama nedidelių graužikų gaudymui (dažniausiai – triušių). XX amžiuje vipetais labai susidomėjo medžioklės entuziastai. 1903 metai veislės standartas buvo oficialiai patvirtintas. Pirmieji vipetai į Lietuvą pateko gana vėlai – 1995 metais.

vipetas WhippetVipetas (Whippet)

 

Vipetas: išvaizda

Vipetai yra vidutinio dydžio šunys: patinų aukštis ties ketera – nuo 47 iki 51 cm, patelių – nuo 44 iki 47 cm, svoris paprastai svyruoja nuo 9 iki 14 kilogramų. Nors iš pažiūros gali atrodyti, kad vipetams tenka labai daug treniruotis, kad jų kūnas atrodytų toks raumeningas, tačiau tai yra įgimta. Vipetai yra labai elegantiški ir gracingi, jų nugara plati, raumeninga, krūtinė gili. Priekinės kojos tiesios ir vertikalios, galinės kojos labai stiprios, letenų pirštai lenkti. Sprandas ilgas, raumeningas, elegantiškai išlenktas. Pečiai kaulėti ir raumeningi. Galva pailga, pleišto formos. Žandikauliai labai tvirti, sąkandis žirkliškas. Ausys nedidelės, kai šuo susijaudinęs ar susidomėjęs, laikomos pakeltos. Akys ovalo formos, labai išraiškingos. Uodega smailėjanti, gana ilga, plona. Kailis gali būti trumpas ir švelnus arba šiurkštus. Šiurkščiakailių vipetų pavilnė minkšta ir tanki. Leistinos įvairios kailio spalvos (juoda, balta, mėlyna, raudona ir kt.)

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (12 balsai (-ų))