Peru inkų orchidėja (Peruvian Inca Orchid)

Peru inkų orchidėja (Peruvian Inca Orchid)

Veislė: Peru inkų orchidėja
Kilmės šalis: Peru
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Įvairios spalvos: melsvai juoda, skalūnų juoda, dramblio juoda, įvairūs pilki ir rudi atspalviai
Charakteris Ramus, sumanus, protingas, gyvybingas, žaismingas, sargus, užsispyręs. Labai prisiriša prie šeimininkų, tačiau yra nepatiklūs su nepažįstamais. Draugiškas su kitais šunimis
Ūgis: 25-65 cm
Svoris: 12-25 kg
Ilgaamžiškumas: 11-12 metų
Kiti pavadinimai: Peruvian Inca Orchid, Perro Flora
Hipoalerginis: Taip, neturi plaukų (100 procentų hipoalerginių šunų nebūna, tačiau hipoalerginės veislės šuo gali sukelti silpnesnius alergijos simptomus, arba alergija gali apskritai nepasireikšti. Daugiau apie alergiją šunims skaitykite čia)
Vados dydis:  

Peru inkų orchidėja – tai viena rečiausių šunų veislių. Šiuo metu šios veislės šunų yra užregistruota vos daugiau nei tūkstantis. Tai yra viena iš nedaugelio šunų veislių, kurioms būdingas kailio nebuvimas. Peru inkų orchidėja dar vadinama mėnulio gėlėmis arba Peru plikaisiais šunimis. Tai yra aktyvūs ir labai budrūs šunys, pasižymintys sargumu. Su savais Peru inkų orchidėja visada puikiai sutaria, tačiau nepažįstamieji šios veislės šunims pasitikėjimo nekelia. Šie šunys yra laikomi nacionaline Peru veisle, teigiama, kad ši šunų veislė yra dar senesnė nei inkų kultūra!

Veislės istorija

Teigiama, kad ši šunų veislė yra dar senesnė nei inkų civilizacija. Šių šunų atvaizdai randami Peru gyventojų meno kūriniuose kuriems galėtų būti maždaug 1300 metų. Vis dėlto, nėra neginčytinų įrodymų, kad tai buvo būtent Peru inkų orchidėjos – kai kurių ekspertų teigimu, ši šunų veislė yra visai nauja, ir tik maždaug 1860 metais iš Kinijos buvo atgabenta į Peru. Taip pat manoma, kad ši šunų veislė yra kilusi iš Afrikos – keliama versija, kad šie šunys sekė Azijos migrantus, kurie kirto Beringo sąsiaurį. Po ispanų invazijos Peru šios veislės šunys buvo praktiškai išnaikinti. Šiuo metu yra stengiamasi išlaikyti šią veislę, tačiau ji iki šiol yra viena rečiausių. Tiesa, ir viena brangiausių – JAV Peru inkų orchidėja kainuoja maždaug 4000 dolerių.

Peru inkų orchidėja: išvaizda

Šios veislės šunų ūgis ties ketera – nuo 50 iki 65 cm. Svoris gali svyruoti nuo 12 iki 25 kilogramų. Viršutinė Peru Inkų Orchidėjų nugaros linija yra tiesi, bet kartais gali būti ir šiek tiek išgaubta. Kaukolė plati, link nosies siaurėjanti. Kai šuo susidomėjęs, ausys stačios, ramybės būsenoje prigludusios prie pakaušio. Uodega ties pagrindu gana stora, link galo siaurėja. Nors Peru inkų orchidėja yra plikų šunų veislė, tačiau šiek tiek plaukų ant uodegos, kojų apačios, galvos ir nugaros nėra laikoma trūkumu. Oda elastinga, galimos įvairios spalvos – melsvai juoda, skalūnų juoda, dramblio juoda, įvairūs pilki ir rudi atspalviai.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (12 balsai (-ų))