Čekoslovakų vilkšunis (Czechoslovakian Wolfdog)

Čekoslovakų vilkšunis (Czechoslovakian Wolfdog)

Veislė: Čekoslovakų vilkšunis
Kilmės šalis: Čekija ir Slovakija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Pilka, gelsvai pilka, sidabrinė
Charakteris Guvus, aktyvus, socialus, kantrus, greitas, drąsus, gyvybingas, ištvermingas, bebaimis
Ūgis: 60-75 cm
Svoris: 20-35 kg
Ilgaamžiškumas: 10-12 metų
Kiti pavadinimai: Czechoslovakian Wolfdog 
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Čekoslovakų vilkšunis – tai šuo, kurio išvaizda labai primena vilką. Čekoslovakų vilkšuniai yra labai energingi, greitai ir noriai mokosi naujų dalykų, pasižymi itin greita reakcija. Šios veislės šunys yra kantrūs ir ištvermingi, be priežasties niekada nepuola ir neloja. Ištikimybė šeimininkui – Čekoslovakijos vilkšunio garbės reikalas, todėl galite būti tikri, kad toks šuo jus lydės ir per vandenį, ir per ugnį.

cekoslovaku vilksunis Czechoslovakian WolfdogČekoslovakų vilkšunis (Czechoslovakian Wolfdog)

Veislės istorija

Čekoslovakų vilkšunis yra gana jauna šunų veislė, kuri buvo išvesta 1955 metais tuometinėje Čekoslovakijoje. Tuo metu buvo atliekamas eksperimentinis Karpatų vilkės kryžminimas su vokiečių aviganiu. Siekta, kad išvesti hibridai pasižymėtų vilko jėga ir vokiečių aviganių protu. Nors pirmieji bandymai nebuvo labai sėkmingi, tačiau penktoji šuniukų karta pagaliau buvo tokia, kokios tikėtasi šio eksperimento pradžioje. Pirmųjų kartų Čekoslovakijos vilkšuniai iš tiesų buvo pakankamai greiti ir ištvermingi, tačiau jų darbinės savybės nepateisino lūkesčių – šunys nebuvo nusiteikę vykdyti šeimininkų nurodomų komandų ir buvo labai savarankiški. Veisiamų šunų atranka buvo labai griežta: tikrinta, kaip šuo reaguoja į aplinką ir į žmogų, kaip atlieka paiešką, ir t.t. 1982 metais Čekoslovakų vilkšunis buvo pripažintas nacionaline veisle. Į Lietuvą pirmieji šios veislės šunys atkeliavo praėjus dvidešimčiai metų – 2002-aisiais. Tarptautinė kinologų federacija veislės standartą patvirtino 1989 metais.

Čekoslovakų vilkšunis (Czechoslovakian Wolfdog)cekoslovaku vilksunio suniukai Czechoslovakian Wolfdog

Čekoslovakų vilkšunis: išvaizda

Čekolovakų vilkšuniai yra vidutinio dydžio šunys: patinų ūgis ties ketera turi būti ne mažiau nei 65 cm, patelių – 60 cm ir daugiau. Mažiausias galimas Čekoslovakijos vilkšunio svoris – 20 kilogramų. Šios veislės šunų nugara yra tiesi ir tvirta, ketera raumeninga, o linija, einanti nuo kaklo iki liemens, yra labai ryški. Galva simetriška kūnui, žiūrint iš šono, primena buką kūgį. Ausys išaugusios aukštai, trikampio formos, stačios. Uodega išaugusi aukštai, vidutinio ilgio, tiesi. Akys šviesių spalvų. Žiemą ir vasarą kailio išvaizda labai skiriasi: žiemą Čekoslovakijos vilkšunis užsiaugina labai tankią pavilnę, todėl kailis atrodo kur kas tankesnis ir storesnis. Kailio spalva gali būti labai įvairi – pradedant gelsvai pilka, ir baigiant sidabriškai pilka. Viršutinis kailio sluoksnis yra gana šiurkštus.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (15 balsai (-ų))