Čiau čiau (Chow Chow)

Čiau čiau (Chow Chow)

Veislė: Čiau čiau
Kilmės šalis: Kinija
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Kreminė, cinamono, juoda, mėlyna arba ruda (galimi įvairūs atspalviai, pradedant švelnia aukso spalva ir baigiant raudonmedžio atspalviu)
Charakteris Tylus, užsispyręs, ištikimas, nepriklausomas. Dažniausiai prisiriša prie vieno šeimininko ir tik su juo bendrauja
Ūgis: 46-58 cm
Svoris: 20-31 kg
Ilgaamžiškumas: 11-12 metų
Kiti pavadinimai: Chow Chow
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 4-6 šuniukai

Čiau čiau yra viena seniausių šunų veislių, kuri yra kilusi iš Kinijos. Šios veislės šunys iš kitų išsiskiria beveik visiškai tiesiomis užpakalinėmis letenomis ir neįprasta liežuvio spalva, kuri yra mėlyna. Čiau čiau yra puikūs žmonių kompanionai, kurie yra linkę pasitikėti žmogumi. Nors į svetimus žmones čiau čiau reaguoja gana abejingai ar net neigiamai, tačiau pelnyti šių šunų pasitikėjimą nėra labai sunku. Tai yra gana savarankiški šunys, kurie gali paklusti šeimininko komandoms, tačiau visiško paklusnumo iš jų tikėtis neverta.

ciau ciau Chow Chowciau ciau Chow Chow

Veislės istorija

Čiau čiau yra labai sena šunų veislė, spėjama, kad jai gali būti daugiau nei 5000 metų. Pasakojama, kad maždaug 1000 m. pr. Kr. totoriai įsiveržė į Kiniją ir parsivežė kelis vidutinio dydžio šunis, panašius į liūtus, ir turinčius neįprastą mėlyną liežuvį. Tikėtina, kad tai ir buvo čiau čiau, nes tokia išvaizda nėra būdinga kitų šunų veislių atstovams. Vėlesniu laikotarpiu, maždaug 206 m. pr. Kr. – 22 m. po Kristaus, čiau čiau šunys buvo vaizduojami ant įvairių keramikos gaminių. Yra žinoma, kad septintajame amžiuje vienas Kinijos imperatorius laikė maždaug 2500 čiau čiau šunų, kurie buvo naudojami medžioklei ir sportui. Tiesa, ne tik tam – taip pat buvo naudojami ir šunų kailiai bei mėsa.. Deja, Kinijoje tikrai ilgą laiką buvo galima rasti daugybę restoranų, kuriuose buvo patiekiami patiekalai iš šunų mėsos. Tai buvo uždrausta tik 1915 metais. Devynioliktame amžiuje čiau čiau šunys pateko į Angliją ir buvo laikomi kaip dekoratyviniai šunys. Maždaug tuo laikotarpiu veislė išpopuliarėjo Europoje ir JAV. Į Lietuvą pirmieji čiau čiau šunys atkeliavo gana vėlai – devintajame dvidešimto amžiaus dešimtmetyje.

ciau ciau Chow Chowciau ciau Chow Chow

Čiau čiau: išvaizda

Čiau čiau yra vidutinio dydžio šuo: patinų ūgis ties ketera 48-58 cm, patelės yra kiek žemesnės, jų ūgis paprastai būna nuo 46 iki 51 cm. Šios veislės šunų išvaizda kiek primena špicus, tačiau čiau čiau yra kur kas stipresni ir didesni. Čiau čiau ausys yra nedidelės, trikampio formos. Liežuvis melsvai juodos spalvos, kaklą puošia karčiai, uodega susisukusi ir apaugusi gaurais. Čiau čiau gali būti dviejų kailių tipų – šiurkštaus arba glotnaus. Dažniausiai yra sutinkami šiurkščiakailiai ilgaplaukiai čiau čiau, kurių viršutinę kailio dalį sudaro šiurkštūs plaukai, o pavilnė yra minkšta ir stora. Glotniakailiai čiau čiau turi storus, glotnius ir tankius dengiamuosius kailio plaukus bei tvirtą pavilnę. Šios veislės šunys gali būti penkių spalvų: kreminiai, cinamono spalvos, juodi, mėlyni arba rudi (galimi įvairūs atspalviai, pradedant švelnia aukso spalva, ir baigiant raudonmedžio atspalviu). Mėlyni ir cinamono spalvos čiau čiau yra sutinkami rečiausiai.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (20 balsai (-ų))