Auksaspalvis retriveris (Golden Retriever)

Auksaspalvis retriveris (Golden Retriever)

Veislė: Auksaspalvis retriveris
Kilmės šalis: Didžioji Britanija
Paskirtis: Namų šuo, paukštšunis
Spalvos: Nuo kreminės iki auksinės
Charakteris Ramus, jautrus, švelnus, mielas, kantrus, budrus, ištikimas, prieraišus, judrus, puikus kompanionas ir šeimos numylėtinis
Ūgis: 55-61 cm
Svoris: 24-35 kg
Ilgaamžiškumas: 10-13 metų
Kiti pavadinimai: Golden Retriever
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis: 6-10 šuniukų

Auksaspalvis retriveris yra pelnęs geriausio šeimos šuns titulą. Turime sutikti, kad tikrai pelnytai – šios veislės šunys yra gana ramūs, švelnūs, prieraišūs ir labai kantrūs. Noriai žaidžia su vaikais, atleidžia jiems įvairias skriaudas. Auksaspalviai retriveriai puikiai sutaria su kitais gyvūnais, gali sugyventi ir su katėmis. Lojimu šios veislės šunys dažniau išreiškia džiaugsmą, bet ne pyktį. Auksaspalvis retriveris dažniausiai pasirenkamas kaip puikus žmogaus kompanionas, tačiau taip pat talkininkauja neįgaliems žmonėms. Šios veislės šunys gali išmokti apie penkiasdešimt skirtingų komandų.

Auksaspalvis retriveris (Golden Retriever)Auksaspalvis retriveris (Golden Retriever)

Veislės istorija

Nėra tiksliai žinoma, kaip buvo išveisti pirmieji auksaspalviai retriveriai, tačiau manoma, kad veislė atsirado suvedus lygiaplaukius retriverius ir vandens tvidspanielius (pastarieji jau yra išnykusi veislė). Vėliau jie buvo maišomi ir su kitų veislių šunimis – bladhaundais ir seteriais. Auksaspalviai retriveriai buvo išveisti devynioliktojo amžiaus pabaigoje, o pirmojoje parodoje sudalyvavo 1908 metais. Veislė buvo užregistruota šiek tiek vėliau, 1925 metais. Šie šunys buvo išveisti tam, kad gebėtų gerai plaukti ir ištraukti iš vandens nušautus paukščius. Pirmieji auksaspalviai retriveriai į Lietuvą atkeliavo ne taip ir seniai, 1996 metais. Šiandien tai yra viena populiariausių veislių mūsų šalyje.

auksaspalvio retriverio suniukaiAuksaspalvis retriveris (Golden Retriever)

Auksaspalvis retriveris: išvaizda

Auksaspalviai retriveriai gali būti ir šviesesni, ir tamsesni: jų kailio spalva varijuoja nuo kreminės iki auksinės, o su amžiumi kailis tampa šviesesnis. Galva yra gana didelė, proporcinga kūnui, viršugalvis platus ir išgaubtas. Snukis vidutinio ilgio, gana platus. Žandikauliai stiprūs ir platūs, sąkandis žirkliškas. Įdomu tai, kad auksaspalvis retriveris buvo išveistas atnešti nušautus vandens paukščius, todėl jo sukandimas yra labai švelnus. Lūpos atvėpusios, nosis stambi, juodos spalvos. Kūnas tvirtas ir raumeningas, užpakalines letenas dengia itin tankus kailis. Auksaspalvio retriverio ausys yra vidutinio dydžio, nulėpusios. Akys yra nutolusios viena nuo kitos, trikampio formos, tamsiai rudos spalvos. Kaklas vidutinio ilgio, tvirtas ir raumeningas. Patinai yra aukštesni ir stambesni nei patelės: jų ūgis ties ketera siekia 58-61 cm, svoris svyruoja nuo 29 iki 35 kg. Patelių ūgis – nuo 55 iki 57 cm, svoris – nuo 24 iki 29 kg.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (35 balsai (-ų))