Azavakas (Azawakh)

Azavakas (Azawakh)

Veislė: Azavakas
Kilmės šalis: Malis
Paskirtis: Namų, medžioklinis šuo
Spalvos: Smėlinė, tamsios elnio spalvos, ruda, raudona, tigrinė
Charakteris: Budrus, draugiškas, santūrus, dėmesingas, nepriklausomas, kartais mėgsta būti nuošalyje. Taip pat judrus, energingas, greitas. Su nepažįstamais žmonėmis elgiasi atsargiai
Ūgis: 57-73 cm
Svoris: 15-25 kg
Ilgaamžiškumas: 12-13 metų
Kiti pavadinimai: Tuaregų slugis, Azawakh
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Azavakas – itin elegantiškai atrodantis šuo, paperkantis savo santūrumu ir grakštumu. Tai labai greiti šunys, kurie dar senovėje talkininkaudavo medžiojant gazeles bei triušius. Šiandien azavakai dažniau yra auginami kaip šeimos bičiuliai – jie yra prieraišūs savo šeimininkams, bet kartu ir nepriklausomi. Toks augintinis yra tinkamas tiems žmonėms, kurie iš savo augintinio nesitiki šimtaprocentinio paklusnumo ir yra pasirengę daug laiko praleisti gamtoje. Jei jus žavi savarankiški šunys, ir turite pakankamai laisvo laiko, kurį skirtumėte šuniui, galite pagalvoti apie tokio augintinio įsigijimą.

Azavakas (Azawakh)Azavakas (Azawakh)

Veislės istorija

Azavakai yra kilę iš Afrikos, dabartinės Malio, Burkinos ir Nigerijos teritorijos. Pirminė šių šunų paskirtis buvo gazelių bei triušių medžioklė bei namų saugojimas, tačiau taip pat jie buvo auginami ir kaip šeimos draugai. Azavakai buvo labai gerbiami, todėl niekas nedrįsdavo jų pardavinėti – tokie šunys galėjo būti tik dovanojami. Europoje azavakai pasirodė gana vėlai – tik 1970 metais, o JAV šios veislės šunys pasiekė praėjus dar vienam dešimtmečiui. Amerikoje pirmoji azavakų vada gimė 1987 metais. Amerikoje išvesti azavakai iš pradžių būdavo tik raudonos arba tamsios elnio spalvos, tačiau praėjus keleriems metams gimė ir tigrinių azavakų vada. Pirmą kartą parodose azavakai pasirodė 1970 metais, o 1981 metais veislei buvo suteiktas azavakų pavadinimas. Kaip visiškai unikali veislė azavakai buvo pripažinti 1986 metais. Pirmoji azavakų vada Lietuvoje gimė 2015 metais.

Azavakas AzawakhAzavakas Azawakh

Azavakas: išvaizda

Azavakai – liekni, aukšti ir grakštūs šunys. Patinų aukštis siekia 64-73 cm, kalių – 57-70 cm. Svoris gali svyruoti nuo 15 iki 25 kilogramų. Azavako kūnas liaunas, lankstus ir gracingas. Priekinės kojos ilgos ir grakščios, statomos beveik visiškai vertikaliai. Užpakalinės kojos ilgos, statomos visiškai vertikaliai. Azavakai yra labai proporcingi, jų kūnas beveik suformuoja kvadratą – kojų ilgis sudaro 90 procentų viso nugaros ilgio. Nugara tiesi, linija, einanti link klubų, yra šiek tiek aukštėjanti. Krūtinės ląsta yra gili, pilvas įtrauktas. Galva siaura ir ilga, kalto formos. Nosies veidrodėlis gali būti juodos arba rudos spalvos. Ausys plokščios, kabančios, kai šuo susidomėjęs, ausys ties pagrindu šiek tiek pakyla. Kaklas ilgas ir raumeningas, šiek tiek išlenktas. Azavako kailis yra labai trumpas, o pilvo srityje jo praktiškai nėra. Oda labai lygi ir švelni, prigludusi prie kūno. Kailis gali būti šių spalvų: smėlinės, tamsios elnio spalvos, rudos, raudonos, tigrinės. Azavako kaklą, uodegos galiuką ir kojas puošia baltos spalvos kailis, todėl šuo atrodo taip, tarsi būtų su kojinaitėmis. Svarbu tai, kad šios „kojinaitės“ nebūtų pernelyg ilgos – Prancūzijoje azavakai, kurių baltos „kojinaitės“ yra aukščiau už alkūnes, yra diskvalifikuojami. Afrikoje galima rasti žilo, melsvo ir juodo atspalvio azavakų.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (26 balsai (-ų))