Argentinos dogas (Argentine Dogo)

Argentinos dogas (Argentine Dogo)

Veislė: Argentinos dogas
Kilmės šalis: Argentina
Paskirtis: Namų šuo
Spalvos: Balta
Charakteris Meilus ir draugiškas saviems, linksmas, ištikimas, sargus, kovingas, aktyvus
Ūgis: 60-68 cm
Svoris: 35-45 kg
Ilgaamžiškumas: 10-12 metų
Kiti pavadinimai: Argentiniečių dogas, Argentine Dogo
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Argentinos dogas – labai atletiškas šuo, kuris kartais dar vadinamas Argentinos mastifu. Tai yra vienintelė pripažinta iš Argentinos kilusi šunų veislė. Šiems šunims būdinga balta spalva ir sportiškas kūno sudėjimas. Argentinos dogas – augintinis ne kiekvienam. Šios veislės šunys yra draugiški ir nerodantys agresijos žmonėms, tačiau patekę į neatsakingų šeimininkų namus gali būti sunkiai kontroliuojami ar net pavojingi. Nors Argentinos dogai yra prieraišūs ir ištikimi savo šeimininkui, tačiau ne visada sutaria su vaikais ir gyvūnais. Toks augintinis nėra tinkamas pradedantiesiems šunų augintojams – šuns auklėjimas pareikalaus ir tam tikrų žinių, ir įgūdžių. Be to, tai yra labai aktyvūs šunys, kuriems yra būtinas pakankamas fizinis krūvis.

Argentinos dogas (Argentine Dogo)Argentinos dogo šuniukas

Veislės istorija

Argentinos dogus išveisė du broliai argentiniečiai Antonio ir Augustinas Martinezai, kurie buvo aistringi medžiotojai. Argentiniečiai norėjo išvesti tokius šunis, kurie būtų puikūs bičiuliai, sargai ir medžiotojai. Veisime buvo naudojama ne taip ir mažai įvairių šunų veislių: Bordo dogai, ispanų mastifai, bulterjerai, buldogai, airių vilkogaudžiai, vokiečių dogai ir pointeriai. Ilgo darbo rezultatas pateisino lūkesčius – išvesta šunų veislė pasižymėjo begaline drąsa, ištverme ir jėga. Nors naujoji šunų veislė tikrai džiugino medžiotojus, tačiau netrukus ji įgavo nekokią reputaciją, nes Argentinos dogai buvo naudojami šunų pjautynėse (jos buvo itin populiarios Anglijoje). Tai buvo nuožmūs kovotojai, todėl ėmė kelti baimę. Argentinos dogai buvo įtraukti į agresyvių veislių sąrašą, o šių šunų augintojams pradėti taikyti labai griežti reikalavimai. 1928 metais Antonio Noresas Martinezas aprašė pirmąjį Argentinos dogų veislės standartą. Jam žuvus medžioklėje, pradėtą darbą vėliau tęsė brolis Augustinas. Būtent jo dėka 1973 metais veislę pripažino Tarptautinė kinologų federacija. Lietuvoje š veislė nėra labai populiari – 2016 metais mūsų šalyje buvo užregistruota vos 30 Argentinos dogų.

argentinos dogas Argentine Dogoargentinos dogas Argentine Dogo

Argentinos dogas: išvaizda

Argentinos dogas yra gracingas ir labai raumeningas šuo. Patinų aukštis ties ketera paprastai siekia 60-68 cm, patelių – nuo 60 iki 65 cm. Idealus patinų svoris – nuo 40 iki 45 kg, patelės yra kiek smulkesnės ir lengvesnės. Argentinos dogo galva yra masyvi, žandikauliai – labai tvirti. Akys gali būti šviesiai arba tamsiai rudos spalvos, migdolo formos. Ausys išaugusios aukštai, toli viena nuo kitos, Europos Sąjungos šalyse nėra kerpamos. Krūtinė plati ir gili, kaklo oda šiek tiek apdribusi. Nosis juodos spalvos, didelė ir plati. Skruostai platūs ir plokšti. Sąkandis paprastai būna replinis, tačiau leistinas ir žirklinis. Uodega išaugusi aukštai, kalavijo formos, plona ir ilga (leistinas ilgis – iki kulkšnių). Priekinės ir galinės kojos stiprios ir tvirtos, ilgos. Letenos didelės ir apvalios. Kailis trumpas (paprastai būna 1,5-2 cm ilgio), lygus ir blizgus, be pavilnės. Leistina tik balta kailio spalva.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (31 balsai (-ų))