Australų bandganis (Australian Cattle Dog, Blue Heeler)

Australų bandganis (Australian Cattle Dog, Blue Heeler)

Veislė: Australų bandganis
Kilmės šalis: Australija
Paskirtis: Namų šuo, bandganis
Spalvos: Mėlyna su juodomis, rudomis ar raudonomis dėmėmis ant kaktos. Taip pat galima ir raudona kailio spalva su mėlynomis, juodomis bei rudomis dėmėmis.
Charakteris Energingas, drąsus, veiklus, žaismingas, prieraišus, ištikimas, nepatiklus su nepažįstamais
Ūgis: 43-50 cm
Svoris: 15-20 kg
Ilgaamžiškumas: 11-12 metų
Kiti pavadinimai: Australijos ganymo šuo, Australian Cattle Dog, Blue Heeler
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Australų bandganis kitaip dar vadinamas australų ganymo šunimi. Šios veislės šunys yra labai judrūs, ištvermingi ir budrūs. Šių šunų išvaizdos grožis pavergia kone kiekvieną, tačiau australų bandganių būdo savybės taip pat verčia ne ką mažiau žavėtis. Tai yra labai drąsūs šunys, kurie visada pasirengę atlikti jiems patikėtus darbus. Jei australų bandganis dresuojamas dar nuo mažumės, galima būti užtikrintiems, kad šie šunys elgsis tikrai pavyzdingai. Australų ganymo šunys yra labai prieraišūs ir ištikimi savo šeimininkams, mielai dalyvauja įvairioje bendroje veikloje, tačiau norėtų būti vieninteliais šeimos augintiniais ir numylėtiniais.

australu bandganis Blue HeelerAustralų bandganis (Australian Cattle Dog, Blue Heeler)

Veislės istorija

Australijos bandganiai – ilgo veisimo rezultatas. Šunys, pasižymintys įvairiomis savybėmis, buvo kryžminami maždaug 60 metų. Veislės istorijos pradžia galima laikyti 1830-uosius metus, kada laukiniai Australijos šunys dingo buvo sukryžminti su koliais. Šio sukryžminimo rezultatas – šuo, kuris pakankamai gerai ganė bandas ir lojo gana negausiai. Praėjus dar dešimtmečiui du margi mėlyno kailio koliai buvo sukryžminti su dingo ir vada, kuri labiausiai pateisino lūkesčius, buvo išlaikyta. Eksperimentinis veisimas buvo tęsiamas ir toliau: į veisimo programą buvo įtraukti dalmatinai ir bulterjerai, tačiau gautas rezultatas nebuvo toks, kokio tikėtasi. Australų bandganių veislė susiformavo 1893 metais: šie šunys galėdavo ilgus atstumus ginti galvijus, nelygūs akmenuoti keliai šiems šunims buvo lengvai įveikiami. Kiek vėliau pastebėta, kad australų bandganiai yra ne tik talentingi gyvulių ganytojai, bet taip pat puikūs kompanionai ir šeimos draugai. Pirmąjį veislės standartą aprašė Robertas Kaleski (1903 metais).

australu bandganio suniukas Blue Heeler 2australu bandganis Blue Heeler

Australų bandganis: išvaizda

Australų bandganis yra vidutinio dydžio šuo: patinų aukštis ties ketera siekia 45-50 cm, patelių – nuo 43 iki 48 cm. Šios veislės šunys yra tvirto sudėjimo, raumeningi. Kaukolė plati, su nedideliu įlenkimu tarp ausų. Snukis vidutinio ilgio, ausys nutolusios viena nuo kitos, gali būti nedidelės arba vidutinio dydžio, jų galiukai smailėjantys. Kaklas ir pečiai raumeningi, priekinės kojos tiesios ir lygiagrečios. Uodega gana ilga, kabanti žemai. Akys ovalo formos, tamsios, žvilgsnis visada budrus. Australijos ganymo šunų kailis tiesus, šiurkštokas, vidutinio ilgio, pavilnė – trumpa ir labai tanki. Kailio spalva – mėlyna su juodomis, rudomis ar raudonomis dėmėmis ant kaktos. Taip pat galima ir raudona kailio spalva su mėlynomis, juodomis bei rudomis dėmėmis.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (30 balsai (-ų))