Airių terjeras (Irish Terrier)

Airių terjeras (Irish Terrier)

Veislė: Airių terjeras
Kilmės šalis: Airija
Paskirtis: Namų šuo, graužikų medžioklis
Spalvos: Ryškiai raudona, raudona su auksiniu atspalviu, raudona su kviečių atspalviu arba kviečių spalvos
Charakteris Ramus, meilus, ištikimas, sargus, gyvybingas, protingas
Ūgis: 45-46 cm
Svoris: 11-12 kg
Ilgaamžiškumas: 12-15 metų
Kiti pavadinimai: Airių rudasis terjeras, Irish Terrier
Hipoalerginis: Ne
Vados dydis:  

Airių terjeras – ramus ir meilus šuo, kuris labai prisiriša prie savo šeimininkų. Raudonspalviai airių terjerai yra užsitarnavę „velniūkščio“ reputaciją, nes jiems yra būdingos visos terjerų savybės. Nors šios veislės šunys yra nuolankūs savo šeimininkams, tačiau su kitais šunimis yra linkę peštis – kartais konfliktą išprovokuoja patys, o tuomet, jei būna užpulti, nuožmiai ginasi tarsi liūtai. Airių terjerai yra lengvai dresuojami, tačiau nėra tinkami pradedantiesiems šunų augintojams. Taip pat ši veislė netinka nervingiems žmonėms – airių terjero šeimininkas turi būti pakankamai ramus ir šaltų nervų. Airių terjeras sunkiai pakelia vienatvę, todėl reikėtų gerai pagalvoti, ar šuniui galėsite skirti pakankamai dėmesio.

airiu terjeras irish TerrierAirių terjeras (Irish Terrier)

Veislės istorija

Airių terjerai yra laikomi vienais seniausių terjerų. Šiurkščiakailiai terjerai Airijoje auginami nuo neatmenamų laikų – juos labai vertino fermeriai ir medžiotojai. Šios veislės šunys nėra reiklūs gyvenimo sąlygoms, noriai gaudo žiurkes ir saugo teritoriją, vikriai atneša nušautą grobį, todėl visada buvo puikūs talkininkai. Pirmą kartą parodoje airių terjerai pasirodė 1879 metais. Nuo to laiko veislė ėmė sparčiai populiarėti, ir vos po vienerių metų tapo populiariausia veisle Didžiojoje Britanijoje! 1918 metais airių terjerai buvo apdovanoti medaliu už begalinę drąsą. Gana greitai ši šunų veislė pasiekė ir Ameriką, o 1929 metais ją pripažino Amerikos kinologų klubas.

Airių terjeras (Irish Terrier)airiu terjerai irish Terrier

Airių terjeras: išvaizda

Patinų aukštis ties ketera – iki 46 cm, svoris gali svyruoti nuo 11 iki 12 kg (patelės žemesnės ir smulkesnės). Airių terjerų kūnas yra proporcingas ir gracingas. Juosmuo trumpas, lengvai išlenktas, krūtinė gili ir raumeninga, vidutinio pločio. Kojos ilgos ir tiesios, raumeningos. Pėdos nedidelės, apvalios, pirštai išlenkti. Galva ilga, kaukolė plokščia, ties ausų sritimi gana siaura. Skruostai plokšti, žandikauliai tvirti. Lūpos prigludusios, tamsios, akys mažos, tamsių spalvų, nosis – juoda. Ausys nedidelės, V formos, nuleistos šalia skruostų. Kaklas vidutinio ilgio, į apačią platėjantis. Uodega išaugusi aukštai, vidutinio ilgio, Europos Sąjungos šalyse nėra trumpinama. Kailis standus ir šiurkštus, prigludęs prie kūno. Pavilnė švelnesnė nei viršutinis kailio sluoksnis, labai tanki. Galimos kailio spalvos: ryškiai raudona, raudona su auksiniu atspalviu, raudona su kviečių atspalviu arba kviečių spalvos. Ant krūtinės leistinos baltos žymės. Maži šuniukai gali turėti ir juodos spalvos žymių, tačiau augant jos turėtų išnykti.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 (25 balsai (-ų))